Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ресторани Привіти розробили меню для гостей з порушенням зору та відкривають збір для Blind Free

Опубліковано

Мережа київських закладів «Привіт» («Китайський Привіт», «В’єтнамський Привіт», «Тайський Привіт», «Японський Привіт») починає свій шлях до безбар’єрності.

Про це повідомляють представники мережі закладів.

Про ініціативу

До 13 листопада, Міжнародного дня незрячих людей, у «Тайському Привіті» та «Японському Привіті» з’явиться друковане меню для незрячих гостей і гостей з порушенням зору. В ньому буде збільшений розмір тексту і високий контраст кольорів, а також версія шрифтом Брайля. Скоро таке меню буде доступно в усіх Привітах. Його розробили спільно з Ресурсним центром «Безбар’єрна Україна» при «Національній Асамблеї людей з інвалідністю України».

Благодійність

Також в цей день Привіти запускають збір для Blind Free. Проєкт Blind Free проводить курси від ГО «Інститут Українських Студій» для незрячих людей та людей із порушенням зору, на яких допомагає їм опанувати професію оператора кол-центру та працевлаштуватися. Це дає змогу людям із порушенням зору інтегруватися в суспільство та отримати фінансову незалежність. Мета збору — 80 000 грн на 4 курси, на яких зможе навчатися 40-50 людей.

Читати також: Українці розробили новий позитивний застосунок для планування: як він працює

Майбутні плани

Це лише перші кроки Привітів до безбар’єрності. Команда закладу хоче відкрито розповідати про свій шлях, тому на сайті Pryvit Help з’явився новий розділ, присвячений роботі з темою безбар’єрності. Успіхи, невдачі, корисні посилання, контакти, інсайти — все буде там, щоб підтримати українські бізнеси в цьому напрямку. І на власному прикладі показати, яким насиченим та іноді непростим (але дуже цікавим!) цей шлях може бути. Сайт також буде доступний з 13 листопада.

Нагадаємо, що українські фехтувальники з інвалідністю здобули 11 нагород на Кубку світу.

Фото: Марго Дідіченко.

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця змінила маршрут одного поїзда та призначила додаткові рейси на популярні напрямки: деталі

Опубліковано

Через ремонт залізничної інфраструктури Укрзалізниця тимчасово змінила маршрут поїзда №139/140 Київ — Кам’янець-Подільський. З 26 листопада по 8 грудня поїзд курсуватиме за маршрутом Київ — Хмельницький.

Про це повідомляє УЗ.

Що змінилося?

25 листопада поїзд прямуватиме до станції Гречани. Відправлення з Києва — о 23:32, прибуття — о 5:47. З 26 листопада по 7 грудня поїзд вирушатиме з Києва о 23:32 і прибуватиме до Хмельницького о 6:04. Зворотні рейси з Хмельницького стартуватимуть з 27 листопада по 8 грудня о 22:45 з прибуттям до Києва о 5:20.

Додаткові рейси

Крім того, Укрзалізниця призначила два додаткові поїзди.

Поїзд №159/160 Київ — Трускавець вирушатиме 30 листопада та 7 грудня о 10:18 з Києва і прибуватиме до Трускавця о 19:35. Зворотні рейси заплановані на ті ж дати з відправленням о 8:52 та прибуттям до Києва о 18:10.

Поїзд №191/192 Київ — Львів курсуватиме 1 та 8 грудня. Відправлення зі столиці – о 8:18, прибуття до Львова — о 14:59. У зворотному напрямку зі Львова поїзд вирушатиме о 14:14 з прибуттям до Києва о 21:33.

Нагадаємо, що на Житомирщині відкрили модульне містечко для переселенців.

Фото: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українська платформа психотерапії розробила психологічну карткову гру — прибуток спрямують на благодійність

Опубліковано

Платформа pleso у співпраці з комплексом будинків на природі УЛІС створила інтерактивну гру «Картки для саморефлексії», спрямовану на зростання особистості та зниження стресу.

Про це повідомили у пресслужбі платформи.

Про що гра

Розробники зазначають, що гру створили, як «аптечку першої ментальної допомоги». Картки, зосереджені на таких сферах життя, як «Цілі», «Цінності», «Самооцінка» та «Стосунки», мають питання й рекомендації для глибшого дослідження думок та емоцій. Натомість у темах «Психологічні ресурси», «Прості речі» та «Рекомендації для зменшення стресу» вже складніші завдання покликані полегшити емоційний стан учасників уже під час гри.

Щоб посилити ефективність, на картках розмістили QR-коди з посиланнями на відеосупровід від співзасновниці платформи pleso, психотерапевтки Анни Ліссової.

«Ключовим викликом було сформувати питання та практики таким чином, щоб вони були зрозумілими людині, яка не стикалась з терапією до цієї гри. Ми доклали, щоб переформулювати матеріали з «терапевтичної» мови у щось легке та зрозуміле кожному, адже інструменти ментального здоров’я повинні бути доступними для кожного», — розповідає Анна Ліссова.

Де пограти

Пограти в «Картки для саморефлексії» безкоштовно можуть усі гості комплексу будинків на природі УЛІС.

Також її можна придбати в крамничці комплексу за 600 гривень. Увесь прибуток з продажу гри спрямують на допомогу Димерській та Ворохтянській громадам.

Про розробників

pleso — платформа психотерапії, на якій працюють понад 180 спеціалістів, кожен з яких проходить ретельний відбір і має щонайменше 3 роки професійного досвіду.

УЛІС — сучасний комплекс будинків на природі (у Дудках Київської області та Ворохті Івано-Франківської області) з безконтактним сервісом, який надає гостям можливість відпочити від міста, занурившись у природу та тишу.

Нагадаємо, що вийшов новий безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» від проєкту «Вчися вухами».

Фото: пресслужба pleso

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні розробили посібник для модернізації просторів у закладах профтехосвіти

Опубліковано

Документ «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти» покликаний допомогти освітнім закладам зробити їхні приміщення більш функціональними та комфортними для учнів і викладачів.

Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти й науки України.

Про посібник

Посібник «Новий профтех» розробила команда урбан-бюро Big City Lab спільно з агенцією ARC Wayfinding Systems за підтримки Міністерства освіти і науки України та Swisscontact.

Документ пропонує комплексний підхід до ремонту приміщень, адже наразі заклади професійної освіти часто оновлюють їх без єдиної концепції, через що стан і стиль кімнат одного закладу може різнитися. Посібник керується чотирма ключовими принципами:

  • функціональність;
  • безбарʼєрність;
  • естетика;
  • довговічність.

«На жаль, про трансформацію просторів, створених ще за радянських часів, почали говорити тільки зараз. І це причина, через яку професійна освіта є доволі непопулярною в Україні. Тож нашим завданням було розробити дизайн-рішення, що допоможуть створити цільний функціональний і комфортний простір та переконуватимуть українську молодь обирати професійну освіту», — пояснює CEO Big City Lab Вікторія Тітова.

Матеріали посібника ґрунтуються на досвіді закладів професійної освіти Німеччини, Австрії та Швейцарії.

Читайте також: Вийшов новий безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» про дорослішання

Де завантажити

Посібник «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти» можна безкоштовно завантажити на сайті Міносвіти. Також для завантаження доступні шрифти, розроблені, щоб забезпечити єдину естетику для навчальних закладів.

Фото: BigCityLab

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура7 днів тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...