Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рекрутинг до війська: як самостійно обрати місце, де будете служити

Опубліковано

Піти на військову службу в Україні можна за рекрутингом — це форма добровільної мобілізації, коли кандидат може сам обрати підрозділ і військову спеціальність.

Головний редактор ШоТам Сергій Колесников обрав військову службу за контрактом та долучився до ЗСУ. Знайти потрібний підрозділ допоміг LobbyX. 

У ШоТам зібрали ресурси, де можна знайти вакансії, та бригади, які напряму займаються рекрутингом.

Що таке Центр рекрутингу української армії

Це проєкт Міноборони України, створений для залучення українців до служби в Збройних силах. Інформацію щодо вакансій і підрозділів охочі можуть дізнатися в одному з 28 Центрів рекрутингу — вони відкриті не лише в обласних центрах, а й у менших містах (Лубни, Синельникове, Мукачево тощо).

Рекрутери допоможуть обрати посаду чи підрозділ, сконтактувати з представниками підрозділу тощо. На сайті вказано, що проєкт не співпрацює з ТЦК і не передає їм дані охочих служити. 

Консультація в Центрі рекрутингу в місті Суми. Фото з сайту Міноборони України

Електронні платформи

В українців також є змога знайти собі військову посаду через сайти з пошуку роботи, які створили свої спецпроєкти в співпраці з Міноборони та Генеральним штабом.

LobbyX

Творці платформи кажуть, що їхня місія — «працевлаштовувати задля прогресу та перемоги України». На сайті можна скористатися зручними фільтрами для пошуку спеціальності та підрозділу. Дані про кандидатів передають безпосередньо в обрані військові частини, які вже розглядають потенційних рекрутів. Вакансії публікують різні — від водіїв, снайперів чи бойових медиків до діловодів штабу чи менеджерів з комунікацій. 

Скриншот із сайту LobbyX з прикладами посад і підрозділів

Work.ua

На цьому сайті теж можна шукати не лише цивільні вакансії, адже тут пропонують обрати військову спеціальність.

«Тепер маємо можливість обрати, ким і де служити. Кожна людина може бути максимально ефективною та корисною!», — пишуть на Work.ua.



Зручність сайту ще й у тому, що він висвітлює кількість вакантних позицій і підрозділів, які набирають собі рекрутів. Так на початок серпня 2024 було понад 5,5 тисяч вакансій, які чекали своїх кандидатів. Тут опублікували також покрокові інструкції з приєднання та підсвітили переваги служби за контрактом.

Інтерфейс для військових вакансій такий самий, як і для цивільних: містить опис, основні вимоги, умови тощо. Скриншот із сайту

Robota.ua

Ще один сайт з пошуку роботи, відомий багатьом українцям, створив спецпроєкт рекрутингу до армії. На сайті можна обрати вакансії в Нацгвардії, прикордонної служби та ЗСУ. Тут є зручні фільтри за підрозділами або спеціальностями, які допоможуть обрати саме ту посаду, яка найбільше відгукується. Платформа також передає дані лише тому підрозділу, який обрав кандидат, та є посередником між військовими структурами й охочими доєднатися до оборони країни.

Також на сайті публікують новини з теми з актуальними змінами та порадами. Скриншот із сайту

OLX

Вакансії в Силах оборони пропонують і на популярному сайті з продажу товарів та пошуку роботи. В оголошеннях ви знайдете актуальні умови та вимоги, рівень грошового забезпечення, переваги тощо. Через платформу шукають діловодів, зв’язківців, стрільців, операторів БПЛА.

Скриншот із сайту

Рекрутингові центри бригад

Ці бригади напряму працюють з потенційними кандидатами.

Третя окрема штурмова бригада

Креативні банери цієї бригади ви могли зустрічати у своїх містах. Третя штурмова доволі багато вкладає в рекламу свого рекрутингу, показуючи, як важливо чесно та цікаво комунікувати з тими, хто ще не долучився до війська.

У Києві та Дніпрі час від часу організовують тестові тижні — семиденні вишколи, де можна перевірити, чи готові ви до служби та який напрям для вас найбільш цікавий. Також на сайті є актуальні бойові та тилові посади.

Одна з ілюстрацій зі сторінки бригади у фейсбуці

Батальйон «Вовки Да Вінчі»

Добровольчий батальйон імені Дмитра Коцюбайла теж пропонує вакансії, зокрема, й до медичної служби «УЛЬФ». Щоб приєднатися, на сайті просять заповнити анкету та розповісти про себе. Наприкінці січня 2024 року батальйон відкрив свій перший рекрутинговий центр у Львові, який у лютому запрацював і в Києві. Про цінності й історію «Вовків Да Вінчі» можна також прочитати на їхніх ресурсах.

Фото з сайту «Вовків Да Вінчі»

Бригада «Азов»

Легендарна бригада запрошує до своїх лав через рекрутинг. Для цього варто заповнити анкету на сайті, і тоді з потенційним кандидатом зв’яжуться для подальшої співбесіди. Її можна пройти онлайн або наживо в одному з рекрутингових центрів — у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі чи Луцьку. Після оформлення всіх потрібних документів рекрути мають пройти базовий 5-тижневий курс бойової підготовки.

Фото зі сторінки бригади в інстаграм

92 Бригада ім. І. Сірка

У березні 2024 року відома харківська бригада відкрила свій рекрутинговий центр у Харкові. Щоб долучитися до служби, варто відвідати його або ж заповнити анкету онлайн. У бригаді запрошують стати на захист країни разом з ними: «Ставайте в стрій до найкращих! Боріться з окупантами разом з нами!». 

Фото зі сторінки бригади на фейсбуці

«Хартія»

«Хартія» — це добровольчий підрозділ, що утворився з початком повномасштабного вторгнення. Бійці саме цього підрозділу у важких боях 2022 року обороняли Харківщину. До їхніх лав можна доєднатися через рекрутинг: заповнити анкету на сайті чи зателефонувати в рекрутинговий центр. Потрапити до «Хартії» можна і на контракт, і за мобілізацією. До речі, саме в цій бригаді служить український письменник Сергій Жадан.

У бригаді гарантують 60 днів підготовки до служби. Скриншот із сайту

Читайте також: У Львові з’явився ще один рекрутинговий центр

Фото обкладинки: ШоТам

Коментарі

Суспільство

Садибу Барбана у Києві визнали об’єктом культурної спадщини: історія врятованої архітектурної памʼятки

Опубліковано

Садибі Барбана, що знаходиться на вулиці Обсерваторній, 6 у Києві, офіційно надали статус об’єкта культурної спадщини.

Про це повідомляє громадська організація «Цегла».

Фото: wikipedia.org

Занесення садиби до реєстру культурної спадщини означає, що її більше не можна зносити або замінювати сучасними житловими комплексами.

Активісти розповіли, що шлях до збереження будівлі був довгим і складним. Протягом трьох з половиною років небайдужі громадяни виходили на протести, перекривали рух транспорту, писали петиції, зверталися до прокуратури та навіть до президента України.

Ця безперервна боротьба завершилася перемогою – садибу було врятовано від знищення.

Фото: t.me/Tsegla_news

Читати також: На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

Організація «Цегла» нагадала, що влітку 2023 року активісти встановили меморіальну табличку на честь письменника Джона Стейнбека, який свого часу відвідував садибу Барбана. Окрім цього, над входом до будівлі було вивішено український та американський прапори.

Важливим етапом у цій боротьбі стало оприлюднення наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з яким садибу Барбана офіційно внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Це рішення дозволить зберегти історичну будівлю для майбутніх поколінь.

Активіст Дмитро Перов розповів, що забудовник ще з 2021 року намагався знести садибу, аби побудувати на її місці новий житловий комплекс. Проте активісти не дали цього зробити. Для того, щоб захистити будівлю, довелося провести 23 акції протесту, організувати 6 громадських толок та залучити Раду національної безпеки і оборони.

Про садибу

Садиба Барбана, зведена у 1891 році, є зразком одноповерхового житла середнього класу кінця XIX століття з характерним цегляним декором. Хоча будівля була частково зруйнована у 2021 році, завдяки спільним зусиллям активістів її історичну цінність вдалося зберегти.

Ця перемога – черговий крок у боротьбі за збереження архітектурної спадщини Києва та нагадування про важливість активної громадської позиції.

Нагадаємо, що на Чернігівщині молодь відбудувала власний простір.

Фото: https://www.facebook.com/groups/sadyba.barbana/

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» анонсувала перший безбарʼєрний марафон: як взяти участь

Опубліковано

21-22 вересня в Києві на ВДНГ пройде «Перший безбар’єрний марафон Нової пошти», доступний для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Локація марафону облаштована пандусами, адаптованими інформаційними вказівниками, місцями для дітей та тварин. Для учасників з порушенням слуху та зору передбачені альтернативні сигнали старту та жестова підтримка.

Читати також: «Нова пошта» встановила понад 600 «капсул безпеки» у відділеннях

Учасники можуть обрати дистанції від 5 км до 42 км, а також забіги для дітей. Реєстрація здійснюється через застосунок RaceNext. Мета марафону — зробити біг доступним для кожного, без бар’єрів.

«Мрія не має бар’єрів», — каже співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Зареєструватися на забіг можна тут.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розвиватиме логістичний хаб на заході України.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На фестивалі «Книжкова країна» з’явиться павільйон, присвячений творчості ветеранів та військових

Опубліковано

На фестивалі «Книжкова країна», який проходитиме у Києві з 26 по 29 вересня, з’явиться особливий павільйон «#ФРОНТМЕНИ».

Про це повідомляє «Книжкова країна».

Тут відбудуться 33 події, буде представлено понад 100 експонатів, кіно, презентації, майстер-класи та тематична вітрина воєнліту від «book.ua».

Читати також: У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Захід включатиме «Кураторський publictalk: Combat art — культура наближення контекстів буття» та презентацію антології мілітарної поезії.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадаємо, що в Україні запустять ветеранські простори з юристами та психологами: подробиці.

Фото: «Книжкова країна».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...