Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рекорди, перемоги та історія. Як добре ти знаєш міста України? (ТЕСТ)

Опубліковано

Як добре ви знаєте українські міста? Бували в обласних центрах та пам’ятаєте назву першої столиці? Непогано. А як щодо більш маловідомих фактів з життя міст нашої країни? Скажімо, де встановили пам’ятник британському юристу, а де – рекордна для Європи алея? До Всесвітнього дня міст, який відзначають 31 жовтня, підготували для вас тест з цікавими фактами про міста України.

0%

Яке з цих міст – наймолодше в Україні?

Правильно! Неправильно!

Усі ці міста можна назвати наймолодшими в нашій країні. Утім правильна відповідь одна – це Славутич. Його побудували 1986 року, після аварії на Чорнобильській АЕС для евакуйованих працівників атомної станції. Сьогодні тут проживає приблизно 25 тисяч людей.

У якому місті розгортається сюжет роману «Місто» Валер’яна Підмогильного?

Правильно! Неправильно!

Головний герой роману Степан Радченко з села вирушає саме до Києва, аби підкорити місто. Фактично Підмогильному вдалося зафіксувати в своєму романі Київ 1920-х років.

У якому місті розташована ця фортеця?

Правильно! Неправильно!

Це фортеця в Білгороді-Дністровському (Одеська область). За свою історію місто мало безліч назв, найвідоміша з них – Аккерман. Тому й фортецю частіше називають Аккерманською.

Яке з цих малих міст має звання «міста-музею»?

Правильно! Неправильно!

Містом музеїв заслужено називають саме Переяслав. Тут їх нараховують 27, а обійти всі за один день – неможливо. За кількістю музеїв Переяслав може позмагатися навіть з деякими великими містами України.

На честь якого українського міста назвали бульвар у Парижі?

Правильно! Неправильно!

У центральній частині французької столиці є Севастопольський бульвар. Таку назву одна з головних транспортних артерій міста отримала після перемоги Франції під час облоги Севастополя в роки Кримської війни.

Яке з українських міст може похизуватися найдовшою в Європі липовою алеєю?

Правильно! Неправильно!

Ужгород – це не лише місто сакур, але й місто з найдовшою в Європі алеєю лип. Її довжина сягає 2 200 метрів. Вона майже вдвічі довша за відому берлінську алею Унтер-дер-Лінден.

Яке місто може «похвалитися» найкоротшою в Україні лінією метро?

Правильно! Неправильно!

Дніпровський метрополітен – один із найкоротших у Європі та найкоротший в Україні. Це всього 7,8 кілометрів та 6 станцій.

Де в Україні розташований один із найбільших у Східній Європі завод шампанських вин, що виготовляє напій за класичною технологією?

Правильно! Неправильно!

«Артвайнері» розташований у Бахмуті (Донецька область). Це один із найбільших в Україні та Східній Європі заводів із виробництва шампанських вин, що створює напій за класичною технологією.

У якому з міст України встановили пам’ятник британському юристу та лікарю Джону Говарду?

Правильно! Неправильно!

Пам’ятник на честь Джона Говарда встановили в центрі Херсона. Британський юрист та лікар присвятив своє життя допомозі ув’язненим та боротьбі з епідемічними захворюваннями. Останній рік свого життя Говард провів у Херсоні, де вирувала епідемія тифу. Напередодні смерті він попросив, аби на місці його поховання встановили сонячний годинник.

Де розташована найдовша в Україні пішохідна вулиця?

Правильно! Неправильно!

Вулиця Соборна в центрі Миколаєва – найдовша пішохідна вулиця в нашій країні. Її довжина сягає 1,5 км та охоплює сім кварталів. Утім закритою для автівок лишається не вся Соборна, а частина від Адміральської до Центрального проспекту. Це рівно один кілометр.

У якому місті встановили один з перших в Європі та єдиний в Україні пам’ятник Че Геварі?

Правильно! Неправильно!

Єдиний в Україні та один з перших на території Європи пам’ятник кубинському революціонеру Че Геварі встановили у Вінниці в 2008 році. Утім майже через 12 років власник скульптури продав її.

Де в Україні можна відшукати найдовшу в Європі набережну?

Правильно! Неправильно!

Найдовша набережна Європи розташована в Дніпрі. Її довжина – 30 кілометрів.

Як добре ти знаєш міста України?
Експерт(-ка) українських міст!

Вау, жодної помилки! Ви точно не гуглили відповіді? Схоже, ви обожнюєте подорожі та знаєте всі найцікавіші факти з різних куточків нашої країни. Це вражає!
Дослідник(-ця) українських міст

Ого, непоганий результат! Ви відповіли правильно на більшість питань, а помилки лише допомогли дізнатися ще більше нового та цікавого про Україну. Спробуйте пройти цей тест знову та отримайте звання справжнього експерта чи експертки українських міст!
Локальний(-а) експерт(-ка)

Схоже, частина питань не викликала у вас жодних сумнівів. Чи варто засмучуватися через помилки? Звісно, ні! Нехай кожна хибна відповідь стане для вас приводом та мотивацією відвідати нові міста України.
Турист(-ка)

На жаль, жодна з ваших відповідей не була правильною. Але чи варто засмучуватися? Звісно ж, ні! Навпаки, тепер ви отримали купу приводів відвідати нові міста. Вперед за пригодами!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі