Колонки
Реєстровані партнерства – це частково й про мене. Військовослужбовця ЗСУ
Самовизначеність мене як українця прийшла у момент, коли кілька десятків тисяч людей на «Захід Фесті» в далекому ніби 2011 році три дні поспіль співали українські пісні, віталися виключно «Слава Україні! – Героям Слава!». Це для мене було шоком, бо шкільне життя та побут монотонізувало українські тези: вишиванки лише на 1 вересня та День Незалежності, доповідь про Голодомор на лінійці, увімкнення гімну України. Це лише давало накопичувальний ефект. Я розумом знав, що я українець.
Проте коли без жодної причини хтось почав, а десятки тисяч людей підхопили гімн України а капела після завершення останнього сету на фесті, і заспівали три куплети… Я вперше відчув зв’язок зі своєю нацією, живою, сильною, що готова ринути в бій, що підтримує. І я заплакав.
Відтоді не уявляю миті, коли я не думав про те, як відроджувати і захищати українське, викорінювати зі себе московську пропаганду. Говорив оточуючим непопулярні тоді думки, а отримував у відповідь сміх та образи.
На початку березня я прийняв присягу й дуже часто згадую її слова. Вважаю це надважливим індикатором становлення самосвідомості саме як громадянина – виголошення присяги українському народові як військовослужбовець.
Самовизначеність мене як громадянина України у державі, як політичного та менеджерського інструменту для забезпечення всіх потреб нації, зі спектром відповідальності за членство у такій потужній і крутій країні у статусі саме громадянина (а не людини з туристичною чи робочою візою) прийшла 24 лютого 2022 року.
Вже за пару днів я зрозумів, що не може бути іншого варіанту, аніж вступити у лави ЗСУ. Застосувати всі свої вміння і все, що я здобув, для перемоги, щоб бути корисною частиною української армії.
На початку березня я прийняв присягу й дуже часто згадую її слова. Вважаю це надважливим індикатором становлення самосвідомості саме як громадянина – виголошення присяги українському народові як військовослужбовець. Знайдіть її та прочитайте, я підозрюю, що ви не залишитеся байдужі до цих слів, які мають вагу і ціну.
Я досі перебуваю на службі і розумію, що це один із найбільших викликів у моєму житті (мої побратими зрозуміють). Але що не зробиш, щоб захистити те, що любиш.
Самовизначеність мене як квір-людини ще не сформована. Попри велику роботу зі собою, я все ще до кінця не розумію особисті почуття. Це боляче. Це руйнує зсередини. Це штовхає на травматичний досвід. Це повний спектр почуттів – від найогидніших до найприємніших. Це страх. Це щоденне долання домінувальних факторів суспільства. Це виклик для моїх друзів. Але я постійно рухаюся у напрямку розуміння власних почуттів. Навіть зараз, перебуваючи біля фронту.
Коли ви вирішуєте, чи підтримувати законопроєкт про реєстровані партнерства, ви насправді вирішуєте, чи підтримувати мене.
Моя подруга Марія Клюс написала законопроєкт про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар. І вона ніби певним чином дала мені символ боротьби за власні права. І я тотально намагаюся підтримати її ідею, її ініціативу, її працю. Бо цей законопроєкт частково й про мене. Я вдячний до нестями Марії за її силу та сміливість – не можу підібрати слів.
Тому, дорогі друзі, в момент, коли ви вирішуватимете, підтримувати цей законопроєкт чи ні, писати листи з підтримкою чи ні, підписувати петицію чи ні – будьте свідомі у тому, що цієї миті ви вирішуєте, підтримати мене чи ні. Ви маєте право вплинути на формування у державі механізму захисту стосунків – як одностатевих, так і різностатевих пар. І я закликаю вас скористатися цим правом.
Коли ви вирішуєте, чи підтримувати законопроєкт про реєстровані партнерства, ви насправді вирішуєте, чи підтримувати мене.
Колонки
Статистика проєкту
- за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
- на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
- ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Коментарі