Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Реєстровані партнерства – це частково й про мене. Військовослужбовця ЗСУ

Опубліковано

Самовизначеність мене як українця прийшла у момент, коли кілька десятків тисяч людей на «Захід Фесті» в далекому ніби 2011 році три дні поспіль співали українські пісні, віталися виключно «Слава Україні! – Героям Слава!». Це для мене було шоком, бо шкільне життя та побут монотонізувало українські тези: вишиванки лише на 1 вересня та День Незалежності, доповідь про Голодомор на лінійці, увімкнення гімну України. Це лише давало накопичувальний ефект. Я розумом знав, що я українець.

Проте коли без жодної причини хтось почав, а десятки тисяч людей підхопили гімн України а капела після завершення останнього сету на фесті, і заспівали три куплети… Я вперше відчув зв’язок зі своєю нацією, живою, сильною, що готова ринути в бій, що підтримує. І я заплакав. 

Відтоді не уявляю миті, коли я не думав про те, як відроджувати і захищати українське, викорінювати зі себе московську пропаганду. Говорив оточуючим непопулярні тоді думки, а отримував у відповідь сміх та образи.

На початку березня я прийняв присягу й дуже часто згадую її слова. Вважаю це надважливим індикатором становлення самосвідомості саме як громадянина – виголошення присяги українському народові як військовослужбовець.

Самовизначеність мене як громадянина України у державі, як політичного та менеджерського інструменту для забезпечення всіх потреб нації, зі спектром відповідальності за членство у такій потужній і крутій країні у статусі саме громадянина (а не людини з туристичною чи робочою візою) прийшла 24 лютого 2022 року.

Вже за пару днів я зрозумів, що не може бути іншого варіанту, аніж вступити у лави ЗСУ. Застосувати всі свої вміння і все, що я здобув, для перемоги, щоб бути корисною частиною української армії. 

На початку березня я прийняв присягу й дуже часто згадую її слова. Вважаю це надважливим індикатором становлення самосвідомості саме як громадянина – виголошення присяги українському народові як військовослужбовець. Знайдіть її та прочитайте, я підозрюю, що ви не залишитеся байдужі до цих слів, які мають вагу і ціну.

Я досі перебуваю на службі і розумію, що це один із найбільших викликів у моєму житті (мої побратими зрозуміють). Але що не зробиш, щоб захистити те, що любиш.

Самовизначеність мене як квір-людини ще не сформована. Попри велику роботу зі собою, я все ще до кінця не розумію особисті почуття. Це боляче. Це руйнує зсередини. Це штовхає на травматичний досвід. Це повний спектр почуттів – від найогидніших до найприємніших. Це страх. Це щоденне долання домінувальних факторів суспільства. Це виклик для моїх друзів. Але я постійно рухаюся у напрямку розуміння власних почуттів. Навіть зараз, перебуваючи біля фронту.

Коли ви вирішуєте, чи підтримувати законопроєкт про реєстровані партнерства, ви насправді вирішуєте, чи підтримувати мене.

Моя подруга Марія Клюс написала законопроєкт про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар. І вона ніби певним чином дала мені символ боротьби за власні права. І я тотально намагаюся підтримати її ідею, її ініціативу, її працю. Бо цей законопроєкт частково й про мене. Я вдячний до нестями Марії за її силу та сміливість – не можу підібрати слів.

Тому, дорогі друзі, в момент, коли ви вирішуватимете, підтримувати цей законопроєкт чи ні, писати листи з підтримкою чи ні, підписувати петицію чи ні – будьте свідомі у тому, що цієї миті ви вирішуєте, підтримати мене чи ні. Ви маєте право вплинути на формування у державі механізму захисту стосунків – як одностатевих, так і різностатевих пар. І я закликаю вас скористатися цим правом.

Коли ви вирішуєте, чи підтримувати законопроєкт про реєстровані партнерства, ви насправді вирішуєте, чи підтримувати мене.

Колонки

Видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО)

Опубліковано

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.

Про це повідомляє видавництво.

Що нового у Balcony Chic

Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу

Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.

Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися

Балкон як дзеркало часу

Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.

Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.

Фото: видавництво «Основи».

Читати далі

Колонки

Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025»

Опубліковано

«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».

Про це повідомляє «Суспільне».

Фіналісти, які вже змагатимуться за участь у «Євробаченні»:

  • Future Culture — Waste My Time;
  • Khayat — Honor;
  • Krylata — Stay true;
  • Molodi — My sea;
  • Ziferblat — Bird of pray;
  • Абіє — Дім;
  • ДК Енергетик — Сіль;
  • Маша Кондратенко — No time to cry;
  • Влад Шериф — Wind of change.

Читати також: Оголосили список учасників нацвідбору на «Євробачення-2025»

Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.

Фінал відбору — 8 лютого.

Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: «Суспільне».

Читати далі

Колонки

У межах проєкту єРобота українські підприємці отримали 10 мільярдів гривень

Опубліковано

За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.

Статистика проєкту

Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: Творче об’єднання МУР оголосило про створення премії для викладачів: як взяти участь

Як отримати грант

Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології4 дні тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...