Суспільство
Реабілітація без бар’єрів: киян запрошують обговорити доступність закладів реабілітації
Більшість медичних закладів, що створені для людей, які проходять лікування та реабілітацію, не пристосовані для них. Разом ми можемо це змінити.
Big City Lab запрошують на майданчик для обговорення проблем доступності просторів для реабілітації в Україні та пошуку рішень.
«З нас – друкований посібник у подарунок для всіх учасників події; також смаколики, нетворкінг з медіа, зі змінотворцями громадського та державного сектору. З вас – бажання створити комфортні умови для реабілітації та міста, що гідно зустрінуть героїв», – зазначають організатори.
Як потрапити на захід?
Захід відбудеться у безбар’єрному просторі, дружньому до тварин. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Локацію отримають зареєстровані учасники на пошту: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdefudc6ALHQBQpMAPj-hj28hxrXafBecEr5RuZuf9YtZJ-Bw/viewform
Що вас очікує?
- Буде рідкісна можливість взяти участь у безкоштовному воркшопі від Big City Lab із безбар’єрності від Софії Брем – головної архітекторки посібника. Це інтерактивні заняття, у результаті яких ті, хто впроваджує зміни, на практиці навчаться розбиратися у нормах безбар’єрності та принципах універсального дизайну; навчаться бачити порушення в організації просторів та розуміти, як їх виправити; впроваджувати рекомендації посібника. Учасники та учасниці отримають сертифікат про проходження воркшопу.
- На офіційній частині обговорять стратегію держави, найпоширеніші проблеми доступності реабілітаційних закладів, шляхи їх вирішення спільно з МОЗ, радницею-уповноваженою президента з питань безбар’єрності, Посольством Швейцарії в Україні та Світовий банком.
- На панельній дискусії будуть шукати відповіді, що ж заважає реалізувати кращі практики доступності в Україні та з чим стикаються пацієнти, захисники та захисниці, лікарі та фахівці з реабілітації.
Читати також: “Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv”: українська візуальна новела зʼявилась на Steam
Партнери проєкту
Цей посібник створений спільно з Міністерством охорони здоров’я України, в рамках флагманського проєкту «Розвиток системи реабілітаційної допомоги», в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
За фінансової та технічної підтримки Світового банку, Швейцарії (через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва / SDC та Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань / SECO), Генерального Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DGNEAR) та Глобального фонду зі зменшення ризиків катастроф і відновлення (GFDRR). Думки, висловлені у цьому посібнику, належать авторам, та не обов’язково відображають офіційні погляди партнерів з розвитку. Посібник розробила команда урбан-бюро Big City Lab.
Також ми повідомляли, Etnodim створив нову колекцію вишиванок, присвячену країнам, що допомагають Україні.
Нагадаємо, що Monobank оголосив про випуск нового дизайну картки зі стелою Донецької області.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі