Суспільство
Пилипа Орлика «оживили» за допомогою технологій Reface (ВІДЕО)
За допомогою технологій Reface вдалося «оживити» автора першої української Конституції Пилипа Орлика.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.
Зазначається, що це спільний проєкт Мінкульту та компанії Reface, що працює у сфері штучного інтелекту. Розроблена Reface програма дозволяє користувачам змінювати обличчя у відео чи GIF та анімувати їх.
«Проєкт покликаний довести проєвропейську позицію України, що існувала з давніх-давен, та те, що історично ми з московією ніколи не були братами», — ідеться у повідомленні.
В оприлюдненому відео автор першої української Конституції звернувся до українців зі словами: «Ті, що дбають про інтерес цілої Європи і кожної її держави зокрема, легко зрозуміють небезпеку для свободи Європи від московської держави. Які б великі не були московські насильства, вони не дають ніякого законного права москалям щодо України. Народ завжди має право протестувати проти гніту і повернути уживання своїх стародавніх прав, коли матиме на це слушний час. Якщо знайдете в чомусь неправду, викрийте мене!».
Дивіться відео: Історія бою під Крутами у січні 1918 року
Голосом Пилипа Орлика став український актор Юрій Сосков. Наголошується, що постать Пилипа Орлика — знакова для української історії.
Перша українська Конституція його авторства — важливий державотворчий артефакт. Ще тоді в документі йшлося про цілісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою. Крім того, гетьман вже тоді мріяв про сильну незалежну Україну і перший, хто формував в Європі антимосковську коаліцію.
Довідка
Reface — український АІ-стартап. Мобільний застосунок Reface посів перше місце в топі американського AppStore. Ним користуються понад 200 млн користувачів. Свого часу компанія залучила $5.5 млн від фонду Andreessen Horowitz.
Нагадаємо, у Швеції знайшли особисту печатку українського гетьмана Пилипа Орлика.
Також у лютому 2022 року до України привезли оригінал щоденника Пилипа Орлика з Франції.
Фото: mkip.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі