

Суспільство
Приймають одяг і старі дивани: у Хмельницькому запрацював Центр управління відходами
У Хмельницькому відкрили муніципальний Центр управління відходами. Як розповіли у міськраді, це місце, куди кожен мешканець може безкоштовно здати відходи для їх подальшої переробки чи утилізації. Усі відходи, котрі будуть здавати хмельничани, будуть відправленні на переробку та утилізацію.
“Якщо з переробкою паперу, пет-та інших відходів все більш-менш зрозуміло, то що робитимемо з рештою? Наприклад, меблі пропонуватимемо безкоштовно забрати людям, які їх потребують, одяг теж передаватимемо в соціальні установи, зламану чи застарілу побутову техніку забиратимуть наші ПТУ, що готують спеціалістів з її ремонту. Будівельним сміттям підсипатимемо дорогу до полігону твердих побутових відходів. Головна наша мета – щоб якнайменше відходів, які довго розпадаються, потрапили на полігон. Це один з етапів реалізації концепції «Розумне довкілля», яку ми впроваджуємо з 2017 року”, – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Читайте також: Вінницька область перша і єдина в Україні розробила регіональний план управління відходами
Створення такого Центру обійшлося у понад 1,5 млн грн. Це і бюджетні кошти, і кошти підприємства «Спецкомунтранс», зокрема, ті, які воно заробило від дегазації полігону. Крім того, таким чином місто зменшить навантаження на сміттєзвалище.

Що приймають?
Завдяки роботі Центру вдасться скоротити потрапляння відходів на полігон та поступово навести лад з великогабаритними відходами в місті.

Кожен хмельничанин може привезти і безкоштовно здати:
- меблі;
- будівельні відходи;
- зелені відходи;
- одяг;
- побутову техніку;
- папір;
- ПЕТ;
- поліетилен;
- скло;
- упаковку;
- метал;
- небезпечні відходи;
- змішані відходи.
Розташований Центр за адресою: проспект Миру, 7 (поблизу міського полігону).
Графік роботи:
Вівторок — неділя з 8.00 до 19.00
Понеділок — вихідний.
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel