

Суспільство
Прикордонники отримали 500 комп’ютерів від Бюро економічної безпеки
Працівники територіального управління Бюро економічної безпеки в Києві передали 15 мобільному прикордонному загону Державної прикордонної служби 500 системних блоків, моніторів і моноблоків, близько 150 одиниць меблів, роутери, комутатори, відеокамери та відеореєстратори.
Як ідеться в повідомленні БЕБ, згадана техніка та меблі були вилучені під час обшуків в ігрових залах та казино, що нелегально працювали в столиці.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях, де фігурують ці заклади, триває.
«Водночас, відповідно до закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану” наказом командира мобільного прикордонного загону ДПСУ погодженого державною адміністрацією майно, яке було вилучене детективами, було примусово відчужено та передано», – додали в БЕБ.
Читайте також: Що слухати під час війни? 20 пісень про нашу боротьбу та перемогу
Про Бюро
Бюро економічної безпеки України — український правоохоронний орган у сфері охорони економічної безпеки держави. Його мета — протидія економічним злочинам проти держави шляхом реалізації правоохоронної, аналітичної, економічної, інформаційної та інших функцій.
Уряд утворив Бюро 12 травня 2021 року як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Нагадаємо, бюро економічної безпеки України передало ЗСУ партію амуніції на 2,9 млн грн.
Раніше ми повідомляли, що підрозділи Сил територіальної оборони ЗСУ отримали комп’ютерну техніку та засоби зв’язку вартістю 112 млн грн від Бюро економічної безпеки України.
Фото: БЕБ.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ