Суспільство
ПРООН запускає проєкт з розмінування за допомогою службових собак в Україні
Опубліковано
3 тижні тому
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголошує про запуск нового проєкту в Україні, мета якого – реформувати роботу з розмінування та створити стандарти ведення протимінної діяльності.
Про проєкт
Роботу в межах проєкту зосередять на підготовці та акредитації команд з розмінування для проведення ретельних обстежень на раніше окупованих територіях для того, аби створити Національні стандарти протимінної діяльності із залученням мінно-пошукових собак. Очікується, що протягом наступних семи місяців команди обстежать загалом 1,8 квадратних кілометрів земель у Харківській області, що сприятиме безпечному поверненню земель для продуктивного використання.
Використання команд з мінно-пошуковими собаками має значно прискорити процес розмінування в Україні: повністю навчений службовий собака може обстежити територію площею 1 500 квадратних метрів на день, тоді як сапер-людина – 20-50 квадратних метрів на день. Собаки ігнорують металобрухт і виявляють лише запах вибухівки, а це означає, що за певних умов вони набагато швидше знаходять міни, ніж металошукачі.
Читати також: Україна отримає радари для виявлення міні-дронів: деталі
Відгуки про проєкт
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість окреслення стандартів, зазначивши:
«Використання мінно-пошукових собак відповідає нашим зобов’язанням щодо розробки національних стандартів протимінної діяльності, адаптованих до унікальних умов України. Ця ініціатива не лише активізує наші зусилля з розмінування, але й встановлює орієнтир для майбутніх операцій, забезпечуючи більш ефективне та результативнеочищення від вибухонебезпечних предметів».
Керівник організації MAG Джон Канліфф додав:
«Використання спеціально навчених службових собак підвищує ефективність та результативність наших місій з розмінування. Їхні здібності дозволяють нам проводити більш комплексне обстеження територій, вони точно виявляють небезпеку, а це має вирішальне значення для того, щоб громади могли безпечно повертати свої землі».
Посол Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаут підкреслив важливу роль міжнародної співпраці у боротьбі з небезпекою забруднення земель.
«Цей проєкт є прикладом нашої відданої роботи з підвищення безпеки в регіонах, де велися бойові дії, – сказав він. – Підтримуючи процеси розмінування, ми прагнемо відновити безпеку, придатність земель для гуманітарних програм та ініціатив з розвитку, що в результаті сприятиме відновленню та розвитку України».
Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зазначив:
«Проєкт і залученням мінно-пошукових собак не лише сприяє розвитку зусиль з розмінування в Україні, але й просуває принципи гендерної рівності, залучаючи українських жінок до роботи кінологами. Ця ініціатива розширює можливості жінок, сприяє професійному зростанню і демонструє відданість просуванню гендерної рівності в усіх сферах, включно з протимінною діяльністю. Я з гордістю повідомляю, що у 2024 році Іспанія планує продовжувати підтримувати зусилля з розмінування в Україні через програму ПРООН, зокрема і цей прогресивний та інклюзивний проєкт, який підвищує роль жінок у критично важливих гуманітарних зусиллях та зміцнює міжнародне співробітництво».
Заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний високо оцінив спільні зусилля ПРООН, MAG та APOPO у вирішенні нагальної проблеми забруднення територій вибухонебезпечними предметами. «Цей проєкт має важливе значення. Він не лише підтримує негайні заходи з розмінування, але й має на меті розробити стійку методологію, яка може бути широко використана для організації протимінної діяльності по всій Україні. Проєкт демонструє об’єднання зусиль, спрямованих на гарантування більш безпечного середовища для наших громад», – зазначив заступник міністра.
Запуск проєкту «Використання службових собак для розмінування в Україні» є важливим кроком в поточних зусиллях України у посиленні спроможності команд, що працюють у сфері протимінної діяльності. Він демонструє партнерство між ПРООН, MAG, APOPO, а також свідчить про щедру підтримку Нідерландів, Іспанії та Європейського Союзу, які також фінансують цю ініціативу. Цей проєкт є яскравим прикладом потужності колективних зусиль, спрямованих на сприяння миру та безпеці в регіонах, що постраждали від війни.
Нагадаємо, як захиститися від мін: вийшов новий серіал від Дія.Освіта.
Фото: ПРООН.
Вам може сподобатися
-
Уряд залучає приватних демінерів для прискорення розмінування
-
В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції
-
Гуманітарне розмінування України: використовуватимуть кошти благодійників із рахунку НБУ
-
Українським фермерам повністю компенсуватимуть розмінування земель: як скористатися
-
Міноборони України кодифікувало новий набір для розмінування: що входить до комплекту
-
В Україні представили новітні технології для розмінування території: деталі
Між Україною та Росією вдруге за два дні відбувся обмін військовополоненими. Серед звільнених із російського полону 103 військових є воїни бригади «Азов».
Фото: Володимир Зеленський
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Загалом вдалося звільнити 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцера зі ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонної служби, а також поліції. Воїни захищали Київщину, Донеччину, Маріуполь та «Азовсталь», Луганщину, Запоріжжя, Харківщину.
Фото: Володимир Зеленський
Читайте також: З російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових
«Дякую нашій команді, що опікується обмінами, за такі хороші новини для України», – написав Зеленський.
Нагадаємо, вчора додому повернулися 49 українок та українців.
Фото: Володимир Зеленський
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
45 хв. тому14.09.2024
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» Олег Ковальчук (ТЕГ) уже понад 4 місяці годує воїнів ЗСУ, мобілізувавшись до війська. Підтримувати українську армію кухар почав ще у 2022 — готував для захисників, які стояли на блокпостах.
А коли йому вручили повістку, він без роздумів пішов до військкомату, тож тепер поєднує улюблену справу — кулінарію — та службу в Збройних силах! Детальніше у наступному відео ШоТам.
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» мобілізувався до війська й тепер годує захисників. У мирні часи Олег заробляв на життя тим, що вибивав портрети на могильних плитах.
Також захоплювався бодибілдингом і завів кулінарний влог на ютубі. А у 2016 став відомим серед українців через участь в кулінарному шоу «МастерШеф». Він вийшов до фіналу проєкту, потрапивши в четвірку найкращих кухарів. А ось такий він зараз — тепер не просто кулінар, а кухар воїнів ЗСУ!
Читайте також: В Україну повернули ще 49 полонених: серед них захисники «Азовсталі» — зворушливі фото
Олег долучився до підтримки війська ще на початку повномасштабної війни. Тоді він невтомно готував по 12 годин на добу для пів сотні бійців на блокпостах. Пізніше йому вручили повістку, і він без роздумів пішов до військкомату.
Продовжив свою справу й у ЗСУ — став кухарем однієї з частин Десантно-штурмових військ.
Уже понад 4 місяці Олег годує воїнів і виношує ідеї, як покращити раціон своїх побратимів!
Нагадаємо, в Україні побудують «сховища» електроенергії.
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому14.09.2024
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.
«Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.
За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.
Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування
«Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.
Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.
Фото: Depositphotos
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
Коментарі