Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН запускає проєкт з розмінування за допомогою службових собак в Україні

Опубліковано

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) оголошує про запуск нового проєкту в Україні, мета якого – реформувати роботу з розмінування та створити стандарти ведення протимінної діяльності. 

фото: ПРООН

Про проєкт

Роботу в межах проєкту зосередять на підготовці та акредитації команд з розмінування для проведення ретельних обстежень на раніше окупованих територіях для того, аби створити Національні стандарти протимінної діяльності із залученням мінно-пошукових собак. Очікується, що протягом наступних семи місяців команди обстежать загалом 1,8 квадратних кілометрів земель у Харківській області, що сприятиме безпечному поверненню земель для продуктивного використання.

фото: ПРООН

Використання команд з мінно-пошуковими собаками має значно прискорити процес розмінування в Україні: повністю навчений службовий собака може обстежити територію площею 1 500 квадратних метрів на день, тоді як сапер-людина – 20-50 квадратних метрів на день. Собаки ігнорують металобрухт і виявляють лише запах вибухівки, а це означає, що за певних умов вони набагато швидше знаходять міни, ніж металошукачі.

фото: ПРООН

Читати також: Україна отримає радари для виявлення міні-дронів: деталі

Відгуки про проєкт

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість окреслення стандартів, зазначивши:

«Використання мінно-пошукових собак відповідає нашим зобов’язанням щодо розробки національних стандартів протимінної діяльності, адаптованих до унікальних умов України. Ця ініціатива не лише активізує наші зусилля з розмінування, але й встановлює орієнтир для майбутніх операцій, забезпечуючи більш ефективне та результативнеочищення від вибухонебезпечних предметів»

Керівник організації MAG Джон Канліфф додав:

«Використання спеціально навчених службових собак підвищує ефективність та результативність наших місій з розмінування. Їхні здібності дозволяють нам проводити більш комплексне обстеження територій, вони точно виявляють небезпеку, а це має вирішальне значення для того, щоб громади могли безпечно повертати свої землі».

Посол Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаут підкреслив важливу роль міжнародної співпраці у боротьбі з небезпекою забруднення земель.

«Цей проєкт є прикладом нашої відданої роботи з підвищення безпеки в регіонах, де велися бойові дії, – сказав він. – Підтримуючи процеси розмінування, ми прагнемо відновити безпеку, придатність земель для гуманітарних програм та ініціатив з розвитку, що в результаті сприятиме відновленню та розвитку України».

Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зазначив:

«Проєкт і залученням мінно-пошукових собак не лише сприяє розвитку зусиль з розмінування в Україні, але й просуває принципи гендерної рівності, залучаючи українських жінок до роботи кінологами. Ця ініціатива розширює можливості жінок, сприяє професійному зростанню і демонструє відданість просуванню гендерної рівності в усіх сферах, включно з протимінною діяльністю. Я з гордістю повідомляю, що у 2024 році Іспанія планує продовжувати підтримувати зусилля з розмінування в Україні через програму ПРООН, зокрема і цей прогресивний та інклюзивний проєкт, який підвищує роль жінок у критично важливих гуманітарних зусиллях та зміцнює міжнародне співробітництво».

Заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний високо оцінив спільні зусилля ПРООН, MAG та APOPO у вирішенні нагальної проблеми забруднення територій вибухонебезпечними предметами. «Цей проєкт має важливе значення. Він не лише підтримує негайні заходи з розмінування, але й має на меті розробити стійку методологію, яка може бути широко використана для організації протимінної діяльності по всій Україні. Проєкт демонструє об’єднання зусиль, спрямованих на гарантування більш безпечного середовища для наших громад», – зазначив заступник міністра.

Запуск проєкту «Використання службових собак для розмінування в Україні» є важливим кроком в поточних зусиллях України у посиленні спроможності команд, що працюють у сфері протимінної діяльності. Він демонструє партнерство між ПРООН, MAG, APOPO, а також свідчить про щедру підтримку Нідерландів, Іспанії та Європейського Союзу, які також фінансують цю ініціативу. Цей проєкт є яскравим прикладом потужності колективних зусиль, спрямованих на сприяння миру та безпеці в регіонах, що постраждали від війни.

Нагадаємо, як захиститися від мін: вийшов новий серіал від Дія.Освіта.

Фото: ПРООН.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо5 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...