Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО: у Бучі пройшов форум “Підприємництво без бар’єрів” від Дія.Бізнес

Опубліковано

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі провів форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості».

Метою заходу стала синхронізація спільного бачення щодо розвитку безбар’єрного середовища та обговорення проблем, потреб та можливостей у питаннях працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

«Працевлаштування вразливих верств населення та нестача кадрів  — одні з найгостріших проблем сьогодення над вирішенням яких мають синхронно працювати держава, громадськість та бізнес. Під час форуму були розглянуті наявні можливості для працевлаштування ветеранів, ВПО та людей з інвалідністю. Також подія послугувала майданчиком для обговорення потреб представників бізнесу та ветеранської спільноти щодо облаштування безбар’єрного середовища для праці», — наголосила Ганна Страховська, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі. 

Учасниками форму стали представники державних органів, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ветерани, люди з інвалідністю та ВПО. 

«Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні триває війна і чимало хлопців і дівчат повертаються як ветерани. Насамперед нам необхідно подумати, яким чином забезпечити їх працевлаштування. Вважаю, що для підприємців — це гарна можливість залучити нових працівників, а для ветеранів шанс знайти нову роботу або навіть спробувати себе в іншій сфері», — підкреслила Руслана Величко-Трифонюк виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, радниця заступника Міноборони України.

«Військові захищають українців на фронті, водночас громадянський обов’язок суспільства захищати права ветеранів в тилу, створюючи для них сприятливі умови для комфортного життя, особистісного та кар’єрного розвитку», підкреслив Олександр Терен, військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або ALL інклюзів», письменник.

Також на форумі представили результати дослідження «Інклюзивність робочих середовищ. Бар’єри та стимули». Згідно з опитуванням роботодавців, близько 30% бізнесу натрапляють на труднощі при працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Зокрема, 56% роботодавців зазначають, що головний барʼєр — це недостатня кількість адаптованих робочих місць та інфраструктури.  

«Дослідження показує, що більшість роботодавців і ветеранів не мали проблем під час працевлаштування. Серед стимулів наймати ветеранів людей з інвалідністю та ВПО, можуть бути пільги та фінансова підтримка від держави. Роботодавці активно цікавляться державними програмами перенавчанням ветеранів та психосоціальною підтримкою співробітників. Разом з тим, бачимо, що малий і середній бізнес мало знайомі з вже наявними програмами, тому нам дуже важливо про них говорити», —  зазначила Карина Арушанян, бренд-менеджерка платформи з працевлаштування OLX Робота.

Серед людей з інвалідністю, 40% опитаних визнали, що зіштовхувалися із проблемами при працевлаштуванні на роботу. Так, до основних проблем відносять: 

  • стереотипи та упередження зі сторони роботодавця/колег (59%), 
  • неадаптованість робочого простору (33%) 
  • формальне працевлаштування (19%)
  • відсутність можливостей для навчання та розвитку (11%).

«Безбарʼєрність — це важлива складова облаштування сучасної інфраструктури від маленьких сіл до великих міст. Створення безбар’єрного середовища є не лише необхідністю сьогодення, а й свідомим рішенням толерантного суспільства», — наголосив Марко Савицький провідний український архітектор. 

Крім того, під час заходу представники компаній поділились прикладами впровадження підходів безбар’єрності у своїй роботі. 

«На жаль, більшість людей сприймають інклюзію виключно через інвалідність, переважно через людей на кріслах колісних або ветеранів з ампутаціями, але насправді інклюзія поняття ширше. Саме тому Укрзалізниця працює в напрямі не тільки архітектурних проєктів, а й інформаційних, транспортних та ментальних. 

Наприклад, на інфозонах вокзалів Києва, Львова та Дніпра встановили спеціальні планшети для людей з порушеннями слуху, де можна поспілкуватись із менеджером українською жестовою мовою. Зараз цей проєкт поширили й на вокзали інших міст України», — розповіда Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця».

Також працівники UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіли про програму реінтеграції ветеранів We’re Proud та кейси впровадження корпоративної соціальної відповідальності. 

«Інклюзія та повага до людей — частина нашої культури, банк робить все можливе, щоб забезпечити підтримку та безбарʼєрність як для клієнтів та партнерів, так і для працівників. Ми маємо власну програму реінтеграції ветеранів We’re Рroud, мета якої — створити комфортні умови роботи для військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди. Одним з її фокусів є інклюзивна культура та середовище. Також ми регулярно відкриваємо нові інклюзивні відділення – нещодавно відкрились у Бучі та Вишневому, водночас адаптовуємо наявні відділення до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, це встановлення підйомних платформ, облаштування пандусів, наліпок спеціального кольору та меблів: занижені столи та віконця кас тощо», — розповіла Наталія Савчук, заступниця голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Гайд з корисними програмами та дослідженнями доступний за посиланням.
Форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості» ініційовано центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі та ГО Be City за сприяння ГО «Безбар’єрність», за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Міжнародної організації з міграції в Україні та інформаційної підтримки OLX Робота.

Нагадаємо, що Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Також ми повідомляли, що Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує.

Суспільство

Вийшов документальний фільм про подорож містами України, які постраждали від російської агресії

Опубліковано

На YouTube з’явився документальний фільм, присвячений ініціативі Music Ambassadors Tour 2024, яка збирає разом впливових представників європейської музичної індустрії. В березні 2024 року 12 учасників відвідали Україну, включаючи Київ, Бородянку, Ірпінь, Київський інститут реабілітації та Чернігів, де провели дві професійні панельні дискусії.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Серед гостей були засновники та директори великих європейських фестивалів, рок-музиканти, британські музичні журналісти та інші діячі, які відвідали різні культурні об’єкти та зустрілися з місцевими жителями, щоб дізнатися більше про життя в Україні в умовах війни.

Читати також: В Україні проведуть дитячий табір для вивчення штучного інтелекту

Головною метою проєкту є підтримка України у важкий час та залучення міжнародної уваги до подій, що відбуваються на її території. Учасники відзначили мужність та рішучість українців, а також висловили надію на майбутнє країни.

Це не перша подібна ініціатива: у 2022 році Україну в рамках проекту відвідали культурні діячі, що також долучились до підтримки та розуміння ситуації в країні.

Нагадаємо, що грант для мицтів на 10 000 євро: як отримати фінансування та менторство.

Фото: Суспільне.Культура.

Читати далі

Суспільство

В Україні зафіксували рідкісне атмосферне явище – льодові хмари: фото

Опубліковано

Над містом Ківерці на Волині з’явилися рідкісні сріблясті хмари, що є вражаючим природним явищем. Ці хмари, відомі також як сутінкові, можна спостерігати в кінці першого літнього місяця, приблизно через 30 хвилин після заходу сонця.

Про це повідомив підписник із telegram-каналом ua_meteo.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари особливі своєю висотою, формуючись на атмосферних рубежах приблизно на висоті 80 км над поверхнею Землі. Їхня неповторна краса і виблискуючі відтінки надають нічному небу особливий магічний вигляд.

фото: ua_meteo

Читати також: У Києві облаштують простори памʼяті для вшанування військових в усіх районах міста

Це явище доступне для спостереження всім мешканцям планети, і фотографії з Волині, зроблені аматорами, стали предметом захоплення в соціальних мережах та телеграм-каналах, присвячених метеорології.

фото: ua_meteo

Сріблясті хмари є одними з найвищих із відомих видів хмар, і їхня надзвичайна краса заворожує всіх, хто має щастя побачити це диво природи.

Нагадаємо, що в Україні зросла зарплатня на 22.5%: хто більше заробляє.

Фото: ua_meteo.

Читати далі

Суспільство

Міноборони підтримує збільшення терміну оновлення даних у ТЦК

Опубліковано

Міністерство оборони підтримує ініціативу щодо продовження терміну оновлення даних військового обліку на ще 3 місяці.

Про це повідомив співавтор проєкту закону Володимир Ар’єв.

За словами депутата, в Мінобороні підтримують законопроєкт, який передбачає подовження терміну оновлення даних в ТЦК (Технічний Центр Контролю) на 90 днів. Він також зауважив, що вже є співавтором цього законопроєкту і закликає своїх колег у парламенті розглянути його якомога швидше.

Читати також: Нацбанк випустив колекційну монету, присвячену військовим медикам

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що необхідність подовження терміну обумовлена потребою у зборі актуальних військово-облікових даних. У разі прийняття цього документу строк для оновлення військових даних та постановки на військовий облік збільшиться зі 60 до 150 днів.

Нагадаємо, що у Києві зʼявиться бомбосховище за 300 млн. грн.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: