Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»

Опубліковано

Олена та її донька Анастасія після повномасштабного вторгнення були вимушені покинути домівку і виїхати до Італії. Навесні вони почали активно волонтерити в центрі при українському консульстві: приймали, сортували й відправляли гуманітарну допомогу в Україну. Та понад усе прагнули якнайшвидше повернутися до рідного Києва. 

Восени, після повернення додому, мати з донькою поїхали волонтерками на два паралельні будівничі табори від ГО «Будуємо Україну Разом» – в Коломию та Угринів, аби облаштувати житло для переселенців, які втратили домівки через російську агресію. Про участь у відбудові України, свій досвід з БУР та плани на майбутні волонтерства Олена та Анастасія розповіли ШоТам.

«Я точно знала, що буду продовжувати волонтерську діяльність»

Олена: Мені 40 років, родом я з Криму, з міста Феодосія, бухгалтерка за фахом. З 2000 року живу в Києві, а в 2006 у мене народилась Анастасія, тож вона вже киянка. 

Мій колишній чоловік, Олександр, з 2014 року був учасником АТО, з березня 2022 року, після навчань у Польщі, захищає Україну на Харківщині. Усю весну та літо ми з донькою провели в Італії. А з вересня ми нарешті вдома.

Анастасія: Мені 16, я з Києва, але навчаюсь в Італії, в лінгвістичному ліцеї. Займаюся художньою гімнастикою та моделінгом. Волонтерити вирішила із самого початку повномасштабного вторгнення. В Італії ми з мамою збирали та відправляли коробки з необхідними речами для Українців, мама донатила на армію. Тож я точно знала, що повернувшись до Києва, буду продовжувати волонтерську діяльність.

Анастасія у БУР-таборі.

Олена: У жовтні донька заповнила анкету від ГО «Будуємо Україну Разом», вона вже чула про цей проєкт раніше, але не була впевненою, що 16-ти річних беруть на будівництво. Та коли з нею сконтактували з БУРу й погодили участь, вона дуже зраділа. Настя розповіла, що вони дуже круті і багато років допомагають, відновлюючи різні об’єкти по країні. Я ознайомилась із інформацією в інтернеті й надала свій дозвіл на участь доньки у проєкті. 

Оскільки я тимчасово не працюю і маю вільний час, то із задоволенням вирішила витратити його на добру справу, і сама стала волонтеркою. Єдине, у доньки була умова: ми маємо поїхати окремо на різні табори, аби вона почувалася незалежною від мене. Так я поїхала в Угринів, а донька – в Коломию. 

Анастасія: Я вперше почула про «Будуємо Україну Разом» від знайомої, яка вже була на таборі. І коли в жовтні була нагода поїхати, я подала заявку. Хоч я поїхала в табір сама, і це був мій перший БУР, я дуже швидко подружилася з іншими волонтерами. У нас була дуже приємна атмосфера і в таборі, і на будівництві. 

«Різні харизматичні молоді люди різних куточків України, та всіх об’єднує спільна мета – допомогти і бути корисними для України»

Олена: БУР табір перевершив усі мої очікування й сподівання. Команда була чудова: різні харизматичні молоді люди із заходу і сходу, центру і півдня України. Та всіх об’єднує спільна мета – допомагати і бути корисними для України. Ми добре попрацювали, проте я відчуваю, що могла зробити ще більше, якби на будові не темніло так швидко. Враження від табору – десять з десяти!

Анастасія: Було дуже приємно усвідомлювати, що всі люди поряд зі мною – майбутнє нашої країни, які мають бажання витрачати власний час заради допомогти іншим. Я точно буду продовжувати волонтерити, коли матиму таку можливість, допоки це буде потрібно. 

Олена: У грудні планую поїхати на табір в Макарові, буду приїздити вдень на роботи, а ввечері повертатися додому, в Київ. Моя донька теж збирається продовжувати волонтерство з БУРом. Хотіла б повернутися в Коломию зі своєю подружкою, треба лише знайти у навчанні вільний тиждень для цього. 

Олена разом із іншими учасниками табору від БУР.

Про БУР

Будуємо Україну Разом – громадська організація, яка створює можливості для молоді творити зміни в країні через волонтерство. БУР виник у 2014 році під час відновлення будинків у деокупованому Краматорську. Волонтери встановили нові вікна у знаменитій Краматорській багатоповерхівці та відбудували два повністю зруйновані будинки у Семенівці. Юрко Дідула та Коля Дорохов восени 2014 року створили в Краматорську перший в Україні молодіжний центр «ВІЛЬна ХАта».

Читайте також: Будуємо разом. Це чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну

За 8 років діяльності команда залучила до волонтерства більш як 4 тисячі молоді з України та різних куточків світу. БУР напрацював унікальну модель підсилення молоді через волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнес та освітніх проєктів, менторство та формування довіри, які ми успішно застосували в більш ніж 100 містах по всій Україні.

Коментарі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі