

Технології
Обличчя замість квитків: львівська компанія створила унікальний додаток
Львівська платформа 2Event запустила унікальний для українського івент-ринку функціонал: розпізнавання та сканування облич відвідувачів замість перевірки квитків на вході. Про це повідомляється на сайті платформи.

Чим це зручно та корисно?
1. Тепер вам не обов’язково показувати квиток на вході. Просто cфотографуйтесь та завантажте своє фото в додаток 2Event. Людина на вході зробить скан обличчя й все, ви на івенті!
2. Зручно, якщо ви забули або загубили фізичний квиток.
3. Або якщо ваш квиток не завантажується з пошти через відсутність інтернету.
Як це працює?
1. Завантажте додаток 2Event (зараз функція доступна тільки на Android).
2. Знайдіть сторінку події, на яку збираєтесь. Придбайте квиток, якщо ще не зробили цього.
3. Зайдіть у вкладку “Мій профайл”, натисніть кнопку “Зробити та зберегти фото”. Зробіть 3 селфі на фронтальну камеру. Процес розпізнавання лиця триває 1-3 секунди. Й не переживайте за свої фото. Вони ніде більше використовуватись не будуть.
Захист даних: ваші фото конвертуються у векторні дані та використовуються тільки для вашої перевірки при вході на івент. Цифрова копія більше нікуди не завантажується та не передається.
4. Все, тепер ви можете пройти на івент без пред’явлення квитка.
Якщо у вас виникли питання або ви хочете Face Scan на своєму івенті, звертайтеся: [email protected], +38 067 373 5790, +38 067 324 0595.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони