

Суспільство
Подарунки на 8 березня. Що можна купити в українських брендів?
Щороку чоловіки оббивають пороги магазинів у пошуках ідеального подарунка для своєї дружини, дівчини, мами, бабусі, подруги чи колеги. Одні можуть виступати проти свята 8-го березня, а інші раді зайвий раз зробити приємне жінкам. А хто як не ми порадить вам варіант ідеального подарунка? Адже ми щодня пишемо про крутих українських виробників, у яких можна придбати оригінальні варіанти до будь-якого свята. Тож ловіть свіженьку підбірку.
1. LiSova. Справжня казка у кімнаті

Тепле світло із різьблених світильників намалює у кімнаті силуети дерев, птахів та зірок. Таку красу створює український бренд нічників та декору з фанери LiSova.
Молода команда з чотирьох друзів проектує унікальні світильники. Вони шукають оригінальні візерунки та форми у стародавніх українських символах і транспортують знайдене у витвори з фанери. Нічні світильники граються з тінями та наповнюють кімнату справжньою казкою. Це стане чудовим подарунком і порадує кожну жінку, адже такий ліхтарик вдало доповнить будь-який інтер’єр.
І коштує така краса зовсім не дорого – 400-500 гривень. До речі, на фанері можна вирізати і власний візерунок, але і коштувати це буде дорожче – +50% до вартості.
2. Vase Head. Органайзер чи вазон як голова Джобса

Підставка під пензлики для макіяжу у формі голови Джобса, Ейнштейна чи Будди — чудовий варіант подарунку для креативної жінки. Такі скульптури від Vase Head можна використати як настільний органайзер, підставку під аксесуари, вазон для квітів чи просто як прикрасу інтер’єру.
Скульптуру можна вибрати улюбленого кольору з 10 варіантів. Також у бренду можна придбати набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.
Бренд має в асортименті великі скульптури висотою 25 см, які коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень.
3. Хай росте. Квіти в унікальних горщиках

Замість того, щоб дарувати “мертві квіти” – придивіться до кімнатних рослин у горщиках ручної роботи. “Хай Росте” – це майстерня керамічних горщиків ручної роботи з живими рослинами. Окрім готових квітів, рослин, керамічних горщиків та композицій, тут ще надають послуги пов’язані з озелененням та доглядом за рослинами.
Це стане справді унікальним подарунком, адже кожний горщик під квіти виготовляється у гончарні вручну, тому двох ідентичних немає. А ще, квіти тут теж оригінальні — ніяких орхідей чи грошового дерева. У “Хай росте” продають сукулент, заміокулькас, стефанотіс, очиток та багато інших. Чоловіки, якщо ці слова вам не знайомі — не хвилюйтесь, бо жінки такий подарунок точно оцінять.
Усі горщики різних форм та розмірів – вартість покупки залежатиме від горщика, який ви оберете.
Ціни стартують від 300 гривень.
4. Покутська кераміка. Посуд — це завжди хороша ідея

Будь-яка жінка буде рада отримати у подарунок незвичайну чашку чи набір крутих тарілок. Забудьте про посуд з мас-маркетів — український глиняний посуд є найкращою ідеєю.
“Покутська кераміка” здатна втерти носа будь-яким своїм конкурентам. Тут можна придбати посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками, глечики та багато іншого незвичайного етнічного посуду з глини.
У майстерні “Покутська кераміка” осучаснюють глиняний посуд, роблячи його фактурним та яскравим.
Чашки коштують від 36 грн, набори тарілок від 500 гривень. Арт-тарілки у формі листка від 218 гривень.
5. Blacksea Jewelry. Прикраси від яких віє лісом

Варто лише побачити фотографії бренду Blacksea Jewelry, щоб закохатись у їх каблучки назавжди. Кристалічні породи, шматки моху, частинка гірської річки та багато іншого дизайну можна знайти у цього бренду.
Прикраси оправлені в срібло. Засновники бренду кажуть, що намагаються у своїх виробах підкреслити природні фактури та форми. Найбільш охоче у Blacksea Jewelry беруть кристали кварцу.
Коштують прикраси, в середньому, 1500 гривень. Повірте, така незвичайна прикраса порадує кожну жінку.
6. Gudzyk. Подаруй подарунок – допоможи бабусям

Що може бути краще новенької сумки? Вироби з фетру від бренду Gudzyk – це подвійний подарунок. Адже сумкою ви ощасливите свою близьку людину та бабусь, які їх роблять і заробляють кошти.
Команда 20-річних студентів створила соціальний бізнес для пенсіонерів. Бабусі заробляють собі надбавку до пенсії тим, що шиють з фетру чохли для гаджетів та сумки. Так, завдяки соціальному проєкту Gudzyk пенсіонерки почувають себе потрібними і заробляють додаткову копійку. А ви можете вбити двох зайців — купити подарунок та долучитись до соціального проєкту.
Стандартна сумочка коштує – 420 гривень, візитниця – 79 гривень, великий чохол для ноутбука – 480 гривень, маленький чохол для планшета – 240 гривень.
7. Kaya Parfums. Купуй українські парфуми

Ціни на оригінальну відому парфумерію дуже кусаються, а купувати дешеву підробку зовсім не хочеться. Тому радимо звернути увагу на українські парфуми Kaya Parfums, які дивують палітрою ароматних інгредієнтів.
“Cherry bone” – аромат вишневої кісточки, “Capsula X” – парфуми унісекс, у яких поєднується ваніль, шкіра та тютюн, “Sexy Coffee” – поєднання свіжо меленої кави, амбри, мускусу — це лише маленька частина ароматів українського бренду Kaya Parfums. А всього тут є 18 варіантів.
Це закарпатський бренд, засновниця якого купує інгредієнти для ароматів з тих же заводів, які готують сировину для Chanel і Dolce Gabbana. Також можна зібрати свій Aroma Box, куди входить 5 або 10 мініатюр по 3 мл на вибір.
Коштують парфуми дуже бюджетно — від 370 гривень за 10 мл.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub