Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/MjjT1alrQpY?si=F0btHsFENzXHOnoZSSSSSS

Суспільство

Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір (ВІДЕО)

Опубліковано

Легендарний український композитор Ігор Поклад ледь не загинув в окупації без їжі та води. Але його дивом врятував волонтер із Казахстану.

Як вдалося врятувати легендарного композитора, які смертельні сюрпризи залишили окупанти в його будинку та як він живе тепер, дивіться в новому відео ШоТам.

Маестро Ігоря Поклада, який написав цю пісню «Сіла птаха білокрила на тополю», дивом врятували з окупованої Київщини. Композитор уже був знесилений, без запасів їжі та води, коли на його подвір’ї з’явився казахський волонтер…

Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Ігор Поклад народився 1941 року в Киргизії у родині військового. Після закінчення Другої світової війни родина повернулася до Тернополя. Ігор почав вигадувати мелодії з 4-х років, ще коли не вмів грати на фортепіано.

Уже у віці 18 років написав пісню «Кохана», яка стала найпопулярнішим хітом СРСР. А разом із поетом Юрієм Рибчинським створив пісні, які не мають віку.

У 2021 році на 80-річчя отримав звання Героя України, а на Алеї зірок у Києві засяяла його іменна зірка.

24 лютого застало композитора у Ворзелі, де він мешкав з дружиною і тещею. Родина сподівалася, що все закінчиться за декілька днів, тому не виїжджала. Але з кожним днем обстріли лише посилювались, і єдиним порятунком став підвал у будинку.

«Це було дуже страшно, дуже страшно. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.

На початку березня у будинку вже не було світла, газу, води та зв’язку, а росіяни підходили все ближче і ближче.

«Оці таргани. Бо вони повзли, як таргани: одну колону розбили — бац, на ранок нова колона. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.

Селище опинилося в оточенні ворога, і Поклади не знали, звідки чекати допомоги та порятунку. Аж раптом на їхньому подвір’ї з’явився незнайомець.

«Це був наш янгол-охоронець Костя. Він примчався за нами без усіляких коридорів. Без усілякого супроводу. Просто сів і поїхав», — Світлана Поклад, дружина Ігоря Поклада.

«Звичайно, Ігор Дмитрович був ослаблений у своєму будинку, коли я його побачив. Вони нічого не взяли, ніяких речей. Взяли лише собак», — Костянтин Гудаускас, волонтер.

Але одну надважливу річ все ж таки забрали — грамоту Героя України, заховали її, поклавши під собаку.

Коли Світлана побачила український прапор, то вперше за останні два тижні не стримала сліз. Але опинившись у безпеці, Поклади не склали рук: Світлана стала волонтерити. А одразу, як окупантів вигнали з Київщини, подружжя повернулося додому. У їхньому будинку жили росіяни та залишили після себе бруд і розруху.

Украли в композитора 10 старих електробритв і всі телефони. Але найжахливіше — залишили три розтяжки, одна з яких була в кабінеті Поклада. Попри все, Ворзель для подружжя Покладів — це місце сили. Улітку Ігор Дмитрович висаджував у селищі дерева разом зі своїм рятівником Костею, який став другом родини. А буквально на днях відбувся його творчий вечір у Ворзелі.

«Вірю в нашу Україну! Слава нашим Збройним Силам, Слава Україні!», — Ігор Поклад, композитор, народний артист України.

Нагадаємо, казахстанець врятував сотні людей з Бучі та записав свідчення злодіянь окупантів.

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмирічного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі

Суспільство

Українські науковці вперше дослідили Південний океан завдяки інноваційній техніці

Опубліковано

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Що досліджували науковці

Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.

Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.

«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.

Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».

Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).

Фото: Юрій Шепета, НАНЦ

Читати далі

Суспільство

У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Опубліковано

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.

Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.

У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.

Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя

Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.

«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.

Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю

Читати далі