Суспільство
Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір (ВІДЕО)
Легендарний український композитор Ігор Поклад ледь не загинув в окупації без їжі та води. Але його дивом врятував волонтер із Казахстану.
Як вдалося врятувати легендарного композитора, які смертельні сюрпризи залишили окупанти в його будинку та як він живе тепер, дивіться в новому відео ШоТам.
Маестро Ігоря Поклада, який написав цю пісню «Сіла птаха білокрила на тополю», дивом врятували з окупованої Київщини. Композитор уже був знесилений, без запасів їжі та води, коли на його подвір’ї з’явився казахський волонтер…
Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт
Ігор Поклад народився 1941 року в Киргизії у родині військового. Після закінчення Другої світової війни родина повернулася до Тернополя. Ігор почав вигадувати мелодії з 4-х років, ще коли не вмів грати на фортепіано.
Уже у віці 18 років написав пісню «Кохана», яка стала найпопулярнішим хітом СРСР. А разом із поетом Юрієм Рибчинським створив пісні, які не мають віку.
У 2021 році на 80-річчя отримав звання Героя України, а на Алеї зірок у Києві засяяла його іменна зірка.
24 лютого застало композитора у Ворзелі, де він мешкав з дружиною і тещею. Родина сподівалася, що все закінчиться за декілька днів, тому не виїжджала. Але з кожним днем обстріли лише посилювались, і єдиним порятунком став підвал у будинку.
«Це було дуже страшно, дуже страшно. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.
На початку березня у будинку вже не було світла, газу, води та зв’язку, а росіяни підходили все ближче і ближче.
«Оці таргани. Бо вони повзли, як таргани: одну колону розбили — бац, на ранок нова колона. Світлана Поклад», — дружина Ігоря Поклада.
Селище опинилося в оточенні ворога, і Поклади не знали, звідки чекати допомоги та порятунку. Аж раптом на їхньому подвір’ї з’явився незнайомець.
«Це був наш янгол-охоронець Костя. Він примчався за нами без усіляких коридорів. Без усілякого супроводу. Просто сів і поїхав», — Світлана Поклад, дружина Ігоря Поклада.
«Звичайно, Ігор Дмитрович був ослаблений у своєму будинку, коли я його побачив. Вони нічого не взяли, ніяких речей. Взяли лише собак», — Костянтин Гудаускас, волонтер.
Але одну надважливу річ все ж таки забрали — грамоту Героя України, заховали її, поклавши під собаку.
Коли Світлана побачила український прапор, то вперше за останні два тижні не стримала сліз. Але опинившись у безпеці, Поклади не склали рук: Світлана стала волонтерити. А одразу, як окупантів вигнали з Київщини, подружжя повернулося додому. У їхньому будинку жили росіяни та залишили після себе бруд і розруху.
Украли в композитора 10 старих електробритв і всі телефони. Але найжахливіше — залишили три розтяжки, одна з яких була в кабінеті Поклада. Попри все, Ворзель для подружжя Покладів — це місце сили. Улітку Ігор Дмитрович висаджував у селищі дерева разом зі своїм рятівником Костею, який став другом родини. А буквально на днях відбувся його творчий вечір у Ворзелі.
«Вірю в нашу Україну! Слава нашим Збройним Силам, Слава Україні!», — Ігор Поклад, композитор, народний артист України.
Нагадаємо, казахстанець врятував сотні людей з Бучі та записав свідчення злодіянь окупантів.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі