Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Підсумки 2021 року. Головні перемоги та досягнення українських спортсменів

Опубліковано

2021 рік виявився неабияк насиченим для українських спортсменів. Євро-2020, Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо, чемпіонати світу, захопливі боксерські поєдинки та нові рекорди. Досягнення та здобутки українців вже увійшли в історію. ШоТам пропонує згадати головні перемоги наших спортсменів за рік, що минає.

19-річний чемпіон світу з боксу Юрій Захарєєв

Боксер з Одещини Юрій Захарєєв виборов «золото» чемпіонату світу з боксу. Ця медаль стала єдиною для України, утім її складно переоцінити. На шляху до перемоги Захарєєв здолав п’ятьох опонентів, зокрема двох ексчемпіонів світу. А в фіналі українець зустрівся із представником Федерації боксу Росії Вадимом Мусаєвим. Росіянин вже мав чималий досвід виступів на міжнародних аренах, тоді як для українця цьогорічний дорослий чемпіонат став дебютним у кар’єрі.

Перемога Юрія на цьогорічному чемпіонаті світу стала для України першою з 2017 року та сьомою за всі роки незалежності. Утім це не всі здобутки 19-річного боксера. У 2021 році він також став чемпіоном світу серед молоді. А в аматорському боксі на рахунку Зарахарєєва назбиралося 15 перемог та жодної поразки.

Олімпійські ігри в Токіо: 19 нагород та золото Беленюка

До Токіо Україна делегувала найменшу кількість спортсменів за всю історію участі в Олімпійських іграх – 158. Утім, вже після оголошення складу збірної кількість представників України знову зменшилася через травми та дискваліфікації. Зрештою нашу країну представили 153 атлети.

Попри це українці змогли здобути 19 медалей, серед яких — одне «золото», 6 срібних нагород та 12 бронзових. Двом спортсменам — каноїстці Анастасії Лузан та плавцю Михайлу Романчуку вдалося привезти з Токіо одразу по дві медалі. За кількістю нагород збірна повторила свій результат на Олімпійських іграх у Лондоні.

Жан Беленюк після перемоги в фіналі.

Єдине «золото» для нашої команди здобув борець Жан Беленюк, здолавши у фіналі триразового призера чемпіонатів світу угорця Віктора Лорінца. Фінал у Токіо став другим у кар’єрі Беленюка. Раніше він вже боровся за «золото» у 2016 році, однак повернувся до України зі срібною нагородою, поступившись росіянину Давіду Чакватадзе.

Історична медаль каратистки Анжеліки Терлюги

Для 29-річної української каратистки участь в Олімпійських іграх у Токіо стала справді історичною. Адже цьогоріч карате вперше увійшло до змагань як самостійна дисципліна. Тому «срібло» Терлюги стало не лише першим для неї, але й першим та наразі єдиним в олімпійській історії України.

Анжеліка — шестиразова призерка чемпіонатів Європи у вазі до 55 кг та командному куміте. У 2019 році вона виборола «золото» Євро у командному куміте. А до Токіо представниця Одеської області відібралася завдяки рейтингу.

Успіх українських паралімпійців

Для паралімпійської збірної України змагання в Токіо стали більш результативними. За підсумками змагань наша команда посіла шосте місце у загальному заліку, здобувши 98 нагород. Серед них — 24 «золота», 47 срібних та 37 бронзових медалей. Українські паралімпійці брали брали участь у 15 видах спорту, і в 10 із них вибороли призові місця.

Найбільшу кількість нагород українці здобули у змаганнях із плавання — 43 медалі, а також у легкій атлетиці — 24 медалі. Крім того, саме українець став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020. Плавець Максим Крипак виборов 5 золотих медалей, одне «срібло» та одну «бронзу».

Найтитулованіший спортсмен Паралімпіади в Токіо Максим Крипак. Фото: УНІАН.

Цьогорічні Паралімпійські ігри стали для нашої команди другими за результативністю. Здобутки на змаганнях у Токіо поступаються лише Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро в 2016 році, коли наші спортсмени вибороли 117 медалей та посіли третє місце в загальному заліку.

Новий елемент у гімнастиці назвали на честь 18-річного українця

Міжнародна федерація гімнастики визнала новий елемент, який уперше виконав 18-річний українець Ілля Ковтун під час четвертого етапу Кубка світового виклику 2021 року. Елемент складається з перевороту назад з упору на руках та повороту на чверть оберту до бруса. Звучить складно, тому радимо подивитися відео.

І хоча спортсмену всього 18 років, цьогоріч він вже встиг дебютувати на Олімпійських іграх у Токіо та вибороти бронзову медаль на чемпіонату світу та Європи в багатоборстві. Ковтун – володар Кубка світового виклику в трьох видах у вільних вправах, на коні та паралельних брусах.

Ілля Ковтун. Фото: НВ.

Додамо, Ілля — вже не перший українець, на честь якого називають елемент у спортивній гімнастиці. У 2020 році два елементи на брусах назвали на честь Петра Пахнюка. «Іменні» елементи також мають Лілія Подкопаєва, Ігор Радівілов, Ірина Яроцька та Наталія Кононенко.

Двірник, який у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Історія Ігоря Євтушенка вразила багатьох українців: звичайний шкільний двірник став чемпіоном світу з джиу-джитсу. Утім насправді Ігор — перш за все, спортсмен та тренер, який працює двірником, аби бодай якось покривати витрати на оренду зали та комунальні послуги.

Аби потрапити на чемпіонат світу в ОАЕ спортсмен опублікував у Facebook допис із проханням допомогти зібрати кошти на поїздку. І люди відгукнулися. Та це не перша нагорода для спортсмена з Херсона. Раніше він вже встиг стати призером українських та європейських чемпіонатів.

А сьогодні чоловік продовжує працювати в школі та тренувати усіх охочих. Він переконаний: ані вік, ані досвід у спорті не можуть стати на заваді для того, хто вирішив спробувати себе в джиу-джитсу. Журналістам ШоТам вдалося поспілкуватися з Євтушенком, прочитати інтерв’ю можна тут.

Шостий титул чемпіона світу з пауерліфтингу

Спортсмен з Краматорська Олексій Бичков цьогоріч вже вшосте став чемпіоном світу з пауерліфтингу. Завдяки черговій перемозі Бичков отримав ліцензію на участь у Всесвітніх іграх, які відбудуться у 2022 році.

Фото: Національна Федерація Пауерліфтингу України

Цікаво, що Олексі не лише успішно виступає на міжнародних змаганнях, але й сам тренує інших спортсменів. Зокрема на цьогорічному чемпіонаті світу в Норвегії ще одним чемпіоном став Данило Ковальов. До змагань його підготував саме Олексій Бичков.

Історичний результат на Євро-2020

Цьогоріч Україна показала свій найкращий результат на чемпіонаті Європи з футболу. Нашим гравцям вдалося не лише вийти з групи, а й потрапити до 1/4 фіналу. В останньому матчі команда Андрія Шевченка програла збірній Англії з рахунком 0:4. Та попри це національну збірну зустрічали як справжніх героїв. Адже до цього Україні ще жодного разу не вдавалося вийти з групи.

Ба більше, матч нашої збірної проти команди Нідерландів, який завершився для нас поразкою з рахунком 3:2, УЄФА включила до найкращих на чемпіонаті. А Артем Довбик став справжнім улюбленцем вболівальників, оскільки саме його удар вирішив долю поєдинку Україна-Швеція та подарував нам путівку до чвертьфіналу.

Артем Довбик святкує гол у матчі зі Швецією.

Чергове чемпіонство Людмили Бабак

Чемпіонські титули збирає не лише Олексій Бичков! Українська каноїстка Людмила Бабак цьогоріч вкотре стала чемпіонкою світу з марафону. Спортсменка стала найсильнішою не лише на короткій (3,4 км), а й на довгій (15,4 км) дистанціях. Каноїстка не програє на світових першостях із 2017 року, а на чемпіонатах світу в 2019 і 2021 роках вона також виборола одразу по два «золота».

Людмила Бабак. Фото: РБК.

Усик — новий чемпіон світу

Олександру Усику цьогоріч вдалося стати третім в історії України боксером, який виборов бодай один чемпіонський титул у надважкій вазі. До нього чемпіонами були лише брати Клички. Повторити рекорд легендарних українських боксерів Усику вдалося завдяки перемозі над британцем Ентоні Джошуа. За результатами 12 раундів Олександр відібрав у суперника чотири пояси — WBA, WBO, IBF та IBO.

Фото: Insider.ua

24-річна українка виборола три золота чемпіонату світу з важкої атлетики

Під час чемпіонату світу з важкої атлетики в Ташкенті 24-річна українка Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу серед жінок. Вона виборола одразу три золота: у ривку, поштовху та сумі двоборств.

До цього лише один українець здобував усі три титули на одному чемпіонаті світу – Тимур Таймазов. Це сталося в 1994 році в категорії до 108 кг. Аліна Марущак стала першою українкою, якій це вдалося. Крім того, перемога спортсменки в двоборстві стала першою для України за останні 18 років. До цього подібний титул здобувала Наталія Скакун ще в 2003 році.

Українець – чемпіон світу зі скелелазіння

І не просто чемпіон, а змушує Москву слухати гімн України. Українець Данило Болдирєв завоював «золото» в дисципліні «швидкість» на чемпіонаті світу зі скелелазіння, що відбувся в Росії. У фіналі Данило на 0,226 сек. випередив іспанця Еріка Ною Кардону. Цією перемогою Болдирєв повторив власний успіх 2014 року.

Коментарі

Спорт

Бійці ГУР подолали маратон морської піхоти США: його присвятили захисникам України (ФОТО)

Опубліковано

Дистанцію у 42 кілометри подали розвідники спецпідрозділів ГУР «Артан» та «Шаман», які на російсько-українській війні зазнали порань.

Про це повідомили у пресслужбі Генерального управління розвідки.

Цей захід щорічно проходить у Вашингтоні, округ Колумбія, та Арлінґтоні, штат Вірджинія. Уперше його провели з ініціативи корпусу морської піхоти США у 1976 році.

Фото: пресслужба ГУР

Читайте також: Десятирічний українець зібрав понад 5,5 мільйона гривень військовим (ВІДЕО)

Присвята забігу

Цю дистанцію українські воїни ГУР присвятили полеглим бойовим побратимам. Вони зокрема нагадували, що війна за демократичну і вільну Україну триває і досі.

Нагадаємо, що на Чернігівщині відбудували 300-метровий міст через Десну

Фото: пресслужба ГУР

Коментарі

Читати далі

Спорт

«Ліга дужих»: в Україні запустили ініціативу, яка підтримує футболістів з ампутаціями (ФОТО)

Опубліковано

Українська асоціація футболу презентувала новий соціальний проєкт «Ліга Дужих». Його започаткували для того, аби залучити людей з ампутованими кінцівками чи порушенням функції однієї з кінцівок до футболу. 

Про це повідомили в Українській асоціації футболу.

Як вказують в організації, проєкт має на меті не лише інтегрувати нових гравців у футбол, але й побудувати активну ампфутбольну спільноту, сприяти розвитку та популяризації ампфутболу як окремого виду спорту.

Фото: Андрій Ющак

Читайте також: У Британії випустили автобіографію Олександра Зінченка: про що розповів український футболіст

«В Україні налічується понад 100 000 людей з ампутаціями кінцівок, і наше завдання — створити для них умови реабілітації та залучити до спорту. Адже футбол має унікальну силу допомагати у фізичному та емоційному відновленні. Упевнений, що «Ліга Дужих» досягне успіху у своїй місії розвитку ампфутболу в Україні», — зазначив президент УАФ Андрій Шевченко.

Фото: Андрій Ющак

Доступний футбол для всіх

За словами ініціаторів проєкту, «Ліга Дужих» має амбітну місію: зробити футбол доступним для кожного, незалежно від фізичних обмежень. За прикладом ампфутболу, в якому беруть участь гравці з ампутованими кінцівками або порушенням функції однієї з кінцівок, УАФ прагне відкрити нові можливості для всіх охочих.

Фото: Андрій Ющак

Майбутні заходи проєкту

У межах проєкту запланували наступні заходи:

  • семінар для тренерів, менеджерів та арбітрів (8—10 листопада);
  • тренувальні збори гравців, що об’єднають учасників проєкту й нададуть їм новий досвід у футбольній практиці (8—10 листопада).

Всю необхідну інформацію щодо заходів можна знайти на сайті «Ліги Дужих»:

Нагадаємо, що український спортсмен удруге за рік виграв міжнародний турнір з фігурного катання у Латвії.

Фото: Андрій Ющак

Коментарі

Читати далі

Спорт

Український спортсмен удруге за рік виграв міжнародний турнір з фігурного катання у Латвії

Опубліковано

Український фігурист з Херсона Кирило Марсак здобув перемогу на міжнародному турніру Volvo Open Cup у Ризі.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Спортсмен виграв коротку та довільну програми у чоловічому самостійному катанні, набравши у підсумку 221,87 бала. Це його найкращий особистий результат у цьому сезоні.

Друге і третє місця посіли фігуристи з Франції Cемі Хаммі та Ландрі ле Мей.

Читайте також: Бельгійська компанія вироблятиме з Україною ракети проти дронів

Фото: Федерація фігурного катання України

Рекорд українця

У короткій програмі Кирило також встановив особистий рекорд — 74,96 бала, а довільну відкатав на оцінку 146,91 бала.

20-річний фігурист з Херсона вже вдруге у цьому році зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу Volvo Open Cup. У січні він став переможцем цього турніру серед юніорів.

Нагадаємо, що українка стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики

Фото обкладинки: Tribuna

Коментарі

Читати далі