

Військо
Під час обміну «1000 на 1000» в Україну повернули військових із 46 частин, з яких раніше ніколи не повертали
Під час найбільшого обміну «1000 на 1000» до України вдалося повернути військових із 46 частин, яких раніше жодного разу не було в списках на обмін. Повернення бійців з цих підрозділів з різних причин довгий час блокувала російська сторона.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
У штабі уточнили, що кожен третій звільнений український військовослужбовець пробув у полоні понад 3 роки: 311 захисників утримували в неволі з 2022 року, 122 воїни перебували в російських застінках з 2023 року, а 150 оборонців — з 2024-го.
Читайте також: Цьогоріч уперше відзначатимуть День Сил спеціальних операцій 27 травня
Загалом серед звільнених у великому обміні військовослужбовців:
- 497 представників Сухопутних сил;
- 97 моряків Військово-Морських Сил;
- 95 бійців Територіальної оборони;
- 72 десантники;
- 21 боєць Сил безпілотних систем;
- 2 представники Повітряних Сил і 2 — Сил підтримки.
Також у наймасштабнішому обміні звільнили:
- 56 прикордонників;
- 31 нацгвардійця;
- одного представника Державної спеціальної служби транспорту.
Додому повернулися 175 оборонців Маріупольського гарнізону — 81 з них потрапив у полон з «Азовсталі». За інформацією Координаційного штабу, всі визволені військовослужбовці — це солдати та сержанти, які тримали оборону на найгарячіших ділянках фронту.
Нагадуємо, що військові збили «Шахед» за допомогою FVP-дрона, на який задонатили українці (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Військо

За п’ять місяців 2025 року українські дрони, які закупив БФ «Спільнота Стерненка» знищили 11 зенітно-ракетних комплексів «Бук» — ключових елементів протиповітряної оборони російських військ. Ще один комплекс уразили у 2024 році.
Про це повідомили у благодійному фонді.
Комплекс «Бук» — це зенітно-ракетна установка середньої дальності, призначена для ураження літаків, гелікоптерів, ракет і безпілотників. Їх знищення відкриває небо для українських дронів та авіації й знижує ефективність російської оборони.
У 2023 році не було зафіксовано жодного влучного удару по системах «Бук». Проте вже цьогоріч динаміка суттєво змінилася завдяки розвитку технологій і ефективній роботі операторів безпілотників.
Читайте також: На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)
Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Середа, 11 червня 2025 р.
Нагадаємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»
Військо

Бійці 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем завдавали нових ударів по позиціях противника на території Курської області. Підрозділ діє у складі зведеного загону БПС 78-ї окремої десантно-штурмової бригади «Джміль».
Про це повідомили в СБС.
Цього разу воїни виявили склад протитанкових мін, залишений росіянами без належного маскування, та знищили його за допомогою безпілотника. Також оператори БПЛА вразили бронеавтомобіль З-СТС відомий під назвою «Ахмат», який використовують силові структури Чечні.
Крім того, під вогонь українських дронів потрапили вантажівки, пікапи та мікроавтобуси противника. Як вказують у СБС, ці втрати ускладнюють логістику та знижують мобільність окупаційних сил.
Читайте також: Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї
🔥 Оператори СБС продовжують знищувати противника на Курщині Воїни 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем, які діють на Курщині у складі зведеного загону БПС 78 ОДШП «Джміль», виявили та знищили склад протитанкових мін. Противник залишив їх у посадці без належного маскування – за що й поплатився. Крім того, бійці підрозділу за допомогою БПЛА уразили бронеавтомобіль З-СТС – відомий як «Ахмат» через те, що був створений на замовлення силових структур Чечні. Серед інших втрат противника від ударів операторів «Рейду» – вантажівки, пікапи та мікроавтобуси. Кожна така знищена ціль ускладнює логістику противника та знижує його мобільність на передовій. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Четвер, 12 червня 2025 р.
Нагадаємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про новий обмін
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.
Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.
Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)
Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.
Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.




Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу