

Суспільство
Під час карантину в Україні зняли онлайн повнометражний фільм
Упродовж карантину в Україні в онлайн-режимі зняли повнометражний ігровий фільм «Простір/Space». Про це Укрінформу повідомив режисер стрічки Дмитро Томашпольський.
«23 травня 2020 року «Кінокомпанія Гагарін Медіа» завершила знімальний період повнометражного ігрового фільму в жанрі фантастики – «Простір/Space». Зйомки тривали майже два місяці в умовах ізоляції під час пандемії COVID-19. Всі, хто брав участь у процесі, перебували у своєму просторі і спілкувалися з автором фільму Дмитром Томашпольським онлайн. Продюсер стрічки – Олена Дем’яненко», – ідеться в повідомленні.
Головне фото: i1.wp.com
Як відбувалися зйомки?
Як зазначається, артисти знімали на смартфон або фотоапарат себе самі, іноді за допомогою близьких, які перебували разом з ними у карантині. Кожен наступний епізод сценарію повідомлявся виконавцям напередодні чергового знімального дня. Актори самі вирішували, які саме дії виконувати у запропонованих обставинах. Потім матеріал надсилався режисеру.

Як розповів Дмитро Томашпольський, також актори не знали, який розвиток наступних подій запропонує автор фільму, як і автор фільму отримував несподіване для себе рішення акторами.
«Наш фільм – це жива істота, якою не ми керуємо. Фільм керує нами. Це – живе кіно, яке робиться вільними людьми, бо ми не від чого не залежимо», – сказав режисер.
За його словами, фільм розповідає про контакт з НЛО, який, за збігом обставин, стався саме в період карантину 2020 року; про те, що сталося з героями, як це вплинуло на їх життя.
«Фінал фільму – непередбачуваний і несподіваний», – стверджує Томашпольський, не розкриваючи інтригу.
Читайте також: З’явився офіційний постер фільму про українські весільні обряди (ФОТО)
Про що фільм?
Стрічка є своєрідною екранізацією статті Карла Густава Юнга «Синхронічність» про незвичайні збіги або випадковості, що не надаються поясненню. Ідеєю фільму можуть слугувати слова цього відомого швейцарського психолога та мислителя: «Той, хто дивиться поза собою, спить; той, хто починає дивитися всередину себе, прокидається».
У фільмі знялося 67 артистів. Зйомки проходили у 76-ти локаціях у Києві та Київській області, Одесі, Тернополі, Запоріжжі, Богуславі, Вільнюсі. Знято близько 700 годин матеріалу. З нього, як зазначає Томашпольський, було змонтовано семихвилинний короткий метр «What am I?», що взяв участь у міжнародному фестивалі фантастичних фільмів FANTASPOA у Бразилії.
«Це стало промоцією повнометражної версії фільму, на яку вже чекають. Наразі розпочинається монтаж стрічки. Завершення виробництва «Простір/Space» планується восени цього року», – поінформував режисер.
Він також повідомив, що стрічку вже запросили кілька міжнародних кінофестивалів.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: