Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Петиція про присвоєння звання Героя України Ірині Цибух зібрала 25 тисяч підписів

Опубліковано

Петиція із закликом посмертно присвоїти почесне звання Героя України парамедикині добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ірині Цибух набрала необхідні 25 тисяч підписів. Зараз до завершення збору голосів залишилося всього 3 дні, після чого петицію розгляне Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляєься на сайті Електронних петицій.

Петицію зареєстрували 4 червня. Її ініціатор Сергій Труба підкреслив, що Ірина Цибух, ризикуючи власним життям, врятувала багато бійців під час евакуацій.

Нагадаємо, що Ірина Цибух, яка мала позивний «Чека», загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня. Вона була парамедикинею медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», журналісткою «Суспільного» та активною громадською діячкою.

Читати також: У Києві перейменували провулок на честь військового льотчика

З 2015 року «Чека» працювала на Донеччині та Луганщині як військова парамедикиня, а в лютому 2022 року долучилася до добровольчого батальйону, обійнявши позицію старшої екіпажу.

У 2023 році Ірина Цибух стала лауреаткою премії «УП 100. Сила жінок» та була нагороджена орденом «За заслуги» від Президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що у Києві перейменували Національний авіаційний університет: яку назву він отримав.

Фото: Юлія Кочетова.

Коментарі

Суспільство

Які рекомендації МОН щодо викладання у школах у 2024/2025 навчальному році: деталі

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України опублікувало інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів у школах у 2024/2025 навчальному році. Документ доступний на офіційному сайті МОН за покликанням.

Про це повідомляє МОН.

Основні освітні галузі

Рекомендації охоплюють викладання предметів у початкових класах, а також у 5–11 класах для таких освітніх галузей:

  • Мовно-літературна;
  • Математична;
  • Природнича;
  • Соціальна і здоровʼязбережувальна;
  • Громадянська та історична;
  • Технологічна;
  • Інформатична;
  • Мистецька;
  • Фізична культура.

Окремо подано рекомендації для викладання іноземних мов і курсу «Захист України».

Читати також: Учителька облаштувала спортивний майданчик для дітей з шести сіл Доманівської громади (ВІДЕО)

Викладання громадянської освіти

Для вчителів громадянської освіти, які викладають у 6 і 7 класах, запропоновано два варіанти реалізації цього освітнього компонента:

  1. Інтеграція в курс історії України:
    У 6 класі — в інтегрований курс історії, у 7 класі — в курс історії України. Це потрібно відобразити у навчальній програмі закладу освіти, затвердженій педагогічною радою. Детальні питання громадянської освіти, які можна інтегрувати, наведені в Додатку 7.1 до рекомендацій.
  2. Впровадження окремого курсу у другому семестрі:
    Відповідно до Типової освітньої програми, навчальні предмети та курси з навантаженням 0,5 години на тиждень можуть викладатися впродовж одного семестру. Модельна програма на стадії розроблення.

Нагадаємо, що три українські університети приєдналися до проєкту з перезапуску наглядових рад.

Фото: МОН.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Фільм «Ля Палісіада» представить Україну на «Оскар»

Опубліковано

Український оскарівський комітет обрав фільм «Ля Палісіада» для участі у 97-й церемонії премії «Оскар». Серед інших претендентів були фільми «Будинок «Слово». Нескінченний роман» Тараса Томенка, «Ми були рекрутами» Любомира Левицького та «Мирні люди» Оксани Карпович.

Про це повідомляє Український оскарівський комітет. 

Про фільм

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют режисера Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Події розгортаються в Україні у 1996 році, за п’ять місяців до підписання Протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Читати також: Український розробник створив сайт з дитячим контентом українською мовою

У центрі сюжету — двоє друзів, детектив міліції та судовий психіатр, які розслідують убивство свого колеги. Раніше вони були закохані у вдову загиблого.

«Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків», — так описують сюжет автори стрічки.

Особливості фільму

Режисер підкреслює, що події у фільмі не претендують на історичну дійсність, але стилізують атмосферу 80-90-х років минулого століття. Це проявляється через знайомі образи — хутряні шапки, картаті спортивні костюми та інші деталі тієї епохи.

Нагадаємо, що український фільм «Мій карпатський дідусь» покажуть у Відні.

Фото: «Ля Палісіада».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти 

Опубліковано

У Луцьку відкрили misto.cafe — перше на Волині кафе суспільного впливу, що передає 80% чистого прибутку на підтримку соціальних проєктів. 

фото: misto.cafe

У чому особливість закладу? 

Кафе має аж 100 співзасновників, котрі зробили однаковий разовий безповоротний внесок у старт проєкту. Втім, вони не впливають на операційну діяльність закладу та не претендують на прибуток.

фото: misto.cafe

Натомість розподіл чистого прибутку кафе здійснюватиметься за такою системою: 20% йтимуть на операційну діяльність, а 80% чистого прибутку йтимуть на підтримку громадських проєктів для розвитку Луцька. 

Абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх проєктів. 

фото: misto.cafe

Куди 80%?

За концепцією, громадський сектор пропонує ідеї для розвитку міста, а співзасновники кафе на щоквартальних зборах вирішують, які проєкти отримають фінансування.

На період військового стану у фокусі грантових сезонів — ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.

Читати також: «Укрпошта» ввела в обіг марку «Міста Героїв. Миколаїв»: фото

Що поїсти?

Заклад пропонує страви волинської, кримськотатарської та сучасної європейської кухонь. А ще кавові напої від більш ніж 5 українських обсмажувальників та кава Джезва — та що в турці, тільки краще.

Зокрема в меню можна знайти трушні кримські мʼясні та сирні чібереки, волинський теремнівський паштет із соусом та цибулевим мармеладом, салати та паста на будь-який смак, власна солодка та солона випічку. До речі, це єдине кафе в Луцьку, що пропонує меню кримських страв. Серед напоїв ще авторська карта алкогольних коктейлів та безалкогольних напоїв.

фото: misto.cafe

Крамничка локальних брендів та суспільний вплив 

Окрім смачної їжі та напоїв, в misto.cafe є ще крамничка та подієвий майданчик. Особливістю крамнички є те, що тут представлені роботи виключно локальних виробників, а також сувенірна продукція (мерч) Луцька. Подієвий майданчик прийматиме лекції, майстер класи, воркшопи ті інші івенти, що мають на на меті змінювати місто. 

«Зараз можу ствердно сказати, що ідея створення кафе суспільного впливу об’єднала крутих і креативних людей. Ми разом працювали над втіленням цієї ініціативи і в результаті кафе стало не лише візуально привабливим простором, але й платформою для активізації громадськості. Я вірю, що цей простір надихатиме лучан долучатися до суспільних змін в місті, ставати активними учасниками громади, подавати свої ідеї на гранти і формувати позитивний імідж для всіх, хто підтримав цю ідею з самого початку», — каже Вадим Курилюк, голова ГО «Місто.кафе».

фото: misto.cafe

Ініціатива створення кафе суспільного впливу у Луцьку належить платформі «Алгоритм дій». Команда надихнулась громадським рестораном Urban Space 100 в Івано-Франківську і взяла за основу їхню модель – за понад дев’ять років функціонування Urban Space 100 підтримав 163 проєкти на суму понад сім мільйонів гривень. 

Нагадаємо, що Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових.

Фото: misto.cafe.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: