Дитячі товари є однією з вічно актуальних ніш міжнародної електронної комерції. В людей постійно народжуються діти та на ринку регулярно зʼявляються нові та цікаві дитячі товари. Крім того, з тим, як малюк росте, його потреби змінюються, і відбувається це доволі швидко. Серед клієнтів Handmade-Hub UA також є багато виробників дитячих іграшок, бізібордів та інших актуальних товарів. Тож керівник відділу компанії, що займається розвитком онлайн-магазинів на міжнародному ринку, Микола Серветник підготував колонку, яка глибше пояснить особливості цієї ніші.
Чому ніша дитячих товарів є перспективною
Ніша дитячих товарів в електронній комерції є надзвичайно перспективною, що зумовлено кількома факторами, які сприяють її зростанню та прибутковості:
зростання попиту: батьки в усьому світі активно шукають широкий асортимент дитячих товарів, включаючи одяг, іграшки та предмети першої необхідності. Зручність і доступність платформ електронної комерції дозволяють легко знаходити і купувати ці товари, не виходячи з дому;
різноманітність ринку: ніша дитячих товарів охоплює широкий спектр підкатегорій, що дозволяє компаніям задовольняти різні вікові групи, інтереси та потреби;
цінність унікальності та персоналізації: сучасні батьки обожнюють унікальні та персоналізовані товари, і залюбки купують їх для своїх дітей. Приміром на маркетплейсі Etsy однією з головних особливостей є можливість замовити персоналізований товар, приміром іграшку з іменем дитини тощо;
зручність та економія часу: онлайн-шопінг пропонує батькам зручність перегляду та купівлі дитячих товарів у будь-який час і в будь-якому місці;
глобальне охоплення та доступність: платформи електронної комерції надають компаніям можливість охопити глобальну клієнтську базу. Завдяки ефективному маркетингу та стратегічному брендингу компанії можуть залучати клієнтів з різних країн і розширювати свою присутність на ринку за межі географічних кордонів.
Наскільки прибутковою є ніша дитячих товарів
Про прибутковість ніші можемо поговорити на прикладі ринку США: індустрія електронної комерції для дітей там переживає стрімке зростання і обіцяє сягнути $54,6 млрд до 2026 року.
бізнесів, що продають дитячі товари може коливатися від 10% до 30%. Такий бізнес має потенціал бути високоприбутковим, особливо якщо продавати продукцію напряму від постачальників та мінімізувати кількість посередників: це дасть можливість запропонувати конкурентноспроможні ціни, не втрачаючи на цьому кошти. Тож якщо ви не маєте власного виробництва – можете сміливо дивитися в сторону дропшипінгу дитячих товарів!
Які фактори впливають на успішність бізнесу в цій сфері
Є декілька факторів, які допоможуть вам побудувати успішний магазин, забезпечуючи лояльну клієнтську базу та стійкі прибутки:
висока якість товару має першорядне значення в товарах для дітей: батьки надають пріоритет безпеці, довговічності та зручності, купуючи товари своїм малюкам;
зручний онлайн-магазин має вирішальне значення для залучення та утримання клієнтів: він має бути простим у навігації, мати чіткі описи продуктів та якісні зображення. Альтернативою власного сайту можуть стати маркетплейси, але і там варто звернути увагу на якість описів та фото – покупець має чітко розуміти що отримає;
конкурентні ціни теж важливі для батьків при купівлі товарів. Я завжди наполегливо рекомендую перед запуском будь-якого магазину провести дослідження ринку, конкурентів. Визначте середні ціни та встановити відповідну вартість на свої товари;
ефективне виконання замовлень забезпечить вам репутацію, а позитивні відгуки в магазині – це необхідність коли ми говоримо про міжнародний ринок. Також подбайте про своєчасну доставку та вказуйте реалістичні терміни в лістингах, щоб ваші клієнти знали, чого очікувати. Також можете скористатися сервісами автоматизації міжнародної логістики, приміром рекомендую розглянути український RePost Global;
якісне обслуговування є важливим у будь-якій сфері: завдяки правильно побудованому спілкуванню з клієнтами ви отримаєте їх лояльність та довіру, що в подальшому може зробити їх вашими постійними клієнтами. Якщо ви не впевнені в своєму знанні мови можете скористатися послугами відділу Customer Support на аутсорсі – це однозначно матиме позитивний вплив на клієнтський досвід ваших покупців.
На що варто звернути увагу при виході з дитячими товарами на міжнародний ринок
Більшість країн приділяє особливу увагу безпечності товарів для дітей і вимагають мати певні підтвердження безпеки виробу. У Європейському Союзі це маркування CE, а в США – CPC (сертифікат дитячих товарів).
Маркування СЕ – це спеціальний знак, який наносять на товар. Він засвідчує, що виріб відповідає основним вимогам директив ЄС і гармонізованим стандартам. Це маркування вказує на те, що товар не є шкідливим та небезпечним для його споживачів та навколишнього середовища.
Children’s Product Certificate (CPC) – це документ, виданий імпортером або виробником США, що засвідчує, що продукт відповідає всім вимогам CPSIA. Без нього ваші товари може вилучити митниця США, експедитори можуть відмовитись від співпраці, і навіть деякі маркетплейси можуть відмовитись від розміщення ваших виробів. CPC потрібен для всіх дитячих товарів, наприклад пластикових, деревʼяних та плюшевих іграшок, ляльок, дитячого одягу, меблів, аксесуарів, прикрас тощо.
Українські магазини з товарами для дітей на міжнародному ринку
Українські підприємці не відстають від тенденцій та теж можуть похизуватись певними успіхами на міжнародному ринку дитячих товарів. Обрав кілька популярних зразкових магазинів українських виробників, про кого вам вже можливо доводилося чути, але ви не знали що це українці.
Бренд ChildUniverse від засновників EnjoyTheWood Ігоря і Марини надає широкий асортимент хендмейд декору для побудови ідеального простору для малюків. Заснований у 2015 році, магазин стрімко набирає обертів і не планує зупинятися на досягнутому.
UGears – це компанія унікальних дерев’яних механічних 3D-конструкторів, головоломок та іграшок, які продаються у 85 країнах світу. Головна особливість UGears полягає у тому, що без використання клею та спеціальних інструментів можна зібрати механічну конструкцію, яка рухатиметься самостійно.
Hey Clay – це інноваційний продукт від компанії Trendformer. Українська творча команда створила і випустила на міжнародний ринок пластилін під брендом Hey Clay, який успішно продається у понад 20 країнах світу. Цікава особливість цього продукту – це мобільний додаток з анімованими, озвученими поетапними інструкціями щодо моделювання фігурок. The New York Times включив цей бренд до списку найкращих 28 подарунків для 8-річних дітей. Крім того, бренд увійшов до списку фіналістів Toy of the Year.
Tigres – українська компанія, що виготовляє іграшки, одяг, постільну білизну та аксесуари для дітей, присутня у 60 країнах світу. Ще одним важливим досягненням компанії Tigres є співпраця з Walt Disney та виробництво їхньої ліцензійної продукції.
Nanit Robot – конструктор у сфері робототехніки та програмування. З наданням 30 варіантів трансформацій, він замінює 100 освітніх іграшок, розвиваючи креативність та інженерні навички. Бренд вже став учасником міжнародних виставок у Канаді, Каліфорнії та Лас-Вегасі, а також потрапив до ТОП 3 найкращих стартапів України. Незважаючи на військові умови, проєкт продовжує активно розвиватися: в даний момент команда працює над його удосконаленням як школа робототехніки та готує продукт до випуску. Розробники повідомляють, що вже отримали попередні замовлення на суму майже $50 000. Отже, бренд має значний потенціал як в Україні, так і за її межами.
Сучасні потерби
Індустрія дитячих товарів – це, можна сказати, вічна ніша, адже діти будуть народжуватись завжди, і батьки мають задовольняти всі їх потреби: одяг, іграшки, розвиваючі предмети та інші аксесуари. Не дивлячись на популярність ніші серед продавців, попит на дитячі товари в інтернеті все одно зростає завдяки різноманітності ринку, варіантам персоналізації товарів, зручності та економії часу.
Не дивлячись на те, що дитячі товари є нішею з великим потенціалом, варто все ж взяти до уваги сучасні потреби, створені споживачами: висока якість, зручний веб-сайт, конкурентні ціни, ефективне виконання замовлень та якісне обслуговування. Не забудьте також про особливості ніші – більшість дитячих товарів вимагає сертифікації.
Як бачимо, українські бренди, такі як ChildUniverse, UGears, Hey Clay, Tigres та Nanit Robot, довели, що вийти на міжнародний ринок та досягти там успіху – можливо. Варто лише мати цікавий унікальний товар та вміти його презентувати!
Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки авторки, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам.
Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.
Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.
Коли чекати на книгу
Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.
Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.
Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.
«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».
Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.
Фінал відбору — 8 лютого.
Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.
Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.
За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.
Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.
Статистика проєкту
Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:
за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.
Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.
Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.