Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Першій народній електростанції бути: Inzhur Energy відстояв у суді будівництво 

Опубліковано

Компанія Inzhur продовжить будувати одну з перших в Україні електростанцій у селі Софіївська Борщагівка. Це після того, як Київська окружна прокуратура подала позов проти будівництва. Процеси поновлять завдяки рішенню Київського апеляційного суду, у якому звинувачення визнали необґрунтованими.

Про це повідомили в пресслужбі компанії.

Рішення на користь стратегічного будівництва 

Будівництво електростанції поновлять вже 29 травня, оскільки апеляційний суд підтримав законність дій компанії. Попередньо для будівництва всі дозвільні документи. Загальна потужність майбутнього об’єкту — 34 МВт.  Проєкт реалізують як частину Президентської програми розвитку малої генерації за контрактом з НЕК «Укренерго». Першу частину будівництва, а це 18 МВт, планують завершити до жовтня цього року.

Читайте також: В Україні розвиватимуть виробництво чипів

У компанії підкреслили, що судове рішення на користь Inzhur — важливий прецедент для всіх приватних інвесторів, які працюють над відновленням енергосистеми України. 

«Ми підтримуємо справедливе рішення суду, яке доводить, що держава гарантує захист тих, хто ініціює та реалізує критично важливі для кожного українця інфраструктурні проєкти», — сказав СЕО Inzhur Андрій Журжій. 

Він додав, що Inzhur продовжить залучати приватний капітал у стратегічні об’єкти української енергетики. За наступні чотири роки в компанії планують побудувати ще дві електростанції загальною потужністю 116 МВт.

Передумови 

У 2024 році масовані ракетні удари росії зруйнували понад 9 ГВт потужностей української енергосистеми. Щоб підсилити енергомережу, у липні уряд затвердив Стратегію розвитку розподіленої генерації до 2035 року. Таким чином планували створити сприятливі умови для залучення приватних інвестицій в енергетичну інфраструктуру. 

У серпні 2024 року Inzhur Energy виграв аукціон НЕК «Укренерго» і підписав договір на надання допоміжних послуг для енергосистеми. Згідно з договором, він має побудувати газопоршневу електростанцію та запустити першу чергу потужністю 18 МВт до 1 жовтня 2025 року. Inzhur Energy закупив обладнання на понад 12 млн євро та в листопаді почав будівництво. Загальна вартість проєкту склала 20 млн доларів. 

Вже в березні районний суд за позовом Києво-Святошинської окружної прокуратури постановив зупинити будівництво. У компанії припускають, що скаржився один з мешканців сусіднього з електростанцією кооперативу «Скіфський», який є родичем прокурора одного з українських міст. 

В обвинуваченні стверджували, що електростанція порушує норми безпеки й будується над газопроводом високого тиску, не надавши жодних об’єктивних доказів.

Inzhur Energy наголосила, що будує станцію з усіми необхідними документами, зокрема від Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ). Також компанія має дозвіл від Бучанської районної військової адміністрації, позитивну оцінку впливу на навколишнє середовище, погоджений та виконаний робочий проєкт на захист газопроводу у забудові. А державні газові служби, які провели перевірку об’єкта, не виявили жодних порушень.

Компанія Inzhur подала та виграла у суді апеляційну скаргу на ухвалу про заборону будівництва. За словами представників приватної компанії, якби проєкт продовжили блокувати, це загрожувало б багатомільйонними збитками для інвесторів і зривом запуску нових резервних потужностей, які критично потрібні енергосистемі вже цієї осені. 

Про проєкт Inzhur Energy 

Інвестиційний фонд Inzhur Energy компанії Inzhur об’єднав для будівництва газопоршневої електростанції понад 3200 інвесторів, які разом інвестували у будівництво електростанції понад 612,9 млн грн. Це звичайні українці, які хочуть зробити свій внесок у підтримку енергосистеми країни. 

Мінімальна інвестиція, щоб стати співвласником енергокомпанії – від 6000 грн. З $20 млн, необхідних для реалізації проєкту, інвестори внесли $12 млн, з них понад $3 млн вніс Андрій Журжій. 

Нагадуємо, що Україна вперше взяла участь у міжнародній виставці озброєння та техніки DSEI Japan в Токіо.

Фото з макетами станції надали в пресслужбі Inzhur Energy

Технології

На Харківщині сапери працюють з японською машиною для розмінування NIKKEN-V35 (ВІДЕО)

Опубліковано

У Харківській області фахівці ДСНС продовжують роботи з розмінування звільнених територій. До операцій залучили сучасну японську машину механізованого розмінування NIKKEN-V35, яка дозволяє ефективно працювати в складних умовах.

Про це повідомили в ДСНС Харківщини.

Машина здатна подрібнювати чагарники, дерева, очищувати густі зарості та важкодоступну місцевість. Вона також створює безпечні маршрути для саперів, що дозволяє мінімізувати ризики для особового складу.

Використання NIKKEN-V35 значно пришвидшує темпи очищення територій, які залишаються небезпечними після бойових дій.

Читайте також: Міноборони відкрило полігон, де тестуватимуть сучасні технології розмінувань

«Кожен очищений метр української землі — це шанс на нове мирне життя для людей, які там живуть»‚ — написали в ДСНС.

Нагадаємо, що у Львові працівники ДСНС через дах врятували жінку, яка потребувала допомоги.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Харківщини

Читати далі

Технології

В Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські розробники створили систему, яка дозволяє автономним дронам орієнтуватися та вражати цілі без доступу до GPS. Технологію нового покоління розробила команда Blue Arrow — учасник кластера оборонних інновацій Brave1.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Система працює за допомогою візуальної навігації: вона визначає швидкість і напрямок польоту від точки старту, фіксує азимут та порівнює зображення з місцевістю. Завдяки цьому дрон не втрачає орієнтації, навіть коли ворог глушить або підміняє сигнал супутника.

Читайте також: Понад 100 кг удару: Україна випробувала новий тип озброєння на фронті (ВІДЕО)

Навігація працює з мінімальною участю пілота — оператор лише коригує наведення на ціль. У планах — повна автономність виконання бойових завдань із можливістю донаведення.

Нагадаємо, що українська компанія ANT створила дрон MERCURY з дальністю до 200 кілометрів (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Генштабу

Читати далі

Технології

На запорізькому заводі освоять переробку річкової української риби

Опубліковано

На запорізькому заводі з Klion Group освоять переробку річкової риби. Наразі підприємство шукає партнерів, які зможуть стабільно постачати сировину. 

Про це повідомив заступник голови комітету з питань економічного розвитку у ВРУ Дмитро Кисилевський.

Особливості виробництва 

Завод у Запоріжжі — найбільше Україні підприємство з переробки риби. У магазинах продукція відома під торговою маркою Veladis. Компанія дає роботу 1200 запоріжцям, випускає 250 найменувань рибопродукції, зокрема консерви, пасти, ікра, рибні бургери, палички й фарші.

За словами Кисилевського, який завітав на виробництво з робочим візитом, у найтеплішому цеху температура +12, а на складах  до -22. У цеху первинної розділки риби кожен працівник відокремлює два філе кожні 15 секунд. Щохвилини з конвеєра сходить 60 банок оселедця. А загалом щомісяця тут випускають 800 тонн готової продукції. 

Як відзначив депутат, потужності дозволяють цю цифру потроїти, а стримує виробництво дефіцит кадрів. Значна частина трудового колективу служить в ЗСУ, а сам завод розташований близько до фронту. 

Читайте також: 10 стартапів представлять Україну на міжнародній виставці Nexus Luxembourg 2025

Амбітні плани 

На додачу до імпортної риби тут планують освоїти промислову переробку й української, річкової. Наразі шукають партнерів, які зможуть стабільно забезпечувати виробництво з товстолобом, коропом і судаком. Постачальника товстолоба вже знайшли у Черкасах. Значну частину імпортної риби Klion Group виловлює власними судами. Компанія має свій флот в Уругваї.

Крім того, на запорізькому заводі депутату повідомили, що в майбутньому, по завершенню війни, розблокуються інвестиційні програми, і компанія планує зайнятися й розведенням риби в Україні.

Нагадуємо, що в Україні збудують перший завод із виробництва соєвого протеїну.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Кисилевського

Читати далі

Шопочитати

Військо20 години тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство3 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...