Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Перші ракетні комплекси з ракетою «Нептун» отримають українські морпіхи

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Перші ракетні комплекси протикорабельної ракети «Нептун» надійдуть у підрозділи морської піхоти, де створять окремий ракетний полк.

Про це повідомив командувач морської піхоти Військово-морських Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Юрій Содоль, пише АрміяІнформ.

За словами військового, Командування морської піхоти має в своєму підпорядкуванні артилерію загальної і безпосередньої підтримки.

Також, упродовж останніх двох років морпіхи отримали чимало новітніх зразків озброєння як закордонного виробництва (комплекси контрбатарейної боротьби), так і вітчизняного (ПТРК «Стугна-П», ЛПТРК «Корсар», безпілотні авіаційні комплекси).

Це озброєння відповідає стандартам, вимогам і принципам роботи, які домінують серед країн-партнерів, членів НАТО. Ці комплекси неодноразово демонстрували свою ефективність у бойових умовах.

Читайте такожВ Україні створять Центр із прогнозування і виявлення кіберзагроз

2020-го планується переозброєння, доозброєння майже всіх підрозділів морської піхоти для підвищення бойових спроможностей.

Окрім того, заплановано оснащення двох батальйонів багатофункціональними бронеавтомобілями «Козак-2М1», що призначений для виконання широкого кола бойових завдань.

Загалом у 2020 році морпіхи розраховують отримати понад 70 одиниць автомобільної техніки та більш як 80 одиниць бронетанкової.

Нагадаємо, в Україні розробляють два нові зразки реактивних піхотних вогнеметів.

Суспільство

На забезпечення ЗСУ поставлені п’ять зразків бойових шоломів – Міноборони

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На забезпечення в ЗСУ поставлено п’ять зразків балістичних бойових шоломів. Кожна з моделей пройшла випробування у підрозділах, повідомили у Міноборони України.

Розповідається, що у шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників, фонарів та фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери. Це шоломи 1-го класу захисту.

Вони витримують 5 пострілів 9-мм кулею Makarov, 5 пострілів кулею 9-мм Luger.

Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Технічною специфікацією Міноборони визначено вимоги щодо розмірів, анатомічних зон перекриття голови шолома бойового балістичного. Для кожного розміру визначена вага, адже згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг», — йдеться у повідомлені.

Зазначається, що протягом тестувань шоломів змінювали підвісну систему, кріплення, подушечки, їхню форму, розміри, поки не відшліфували до максимальної зручності.

Після отримання позитивних актів від військових частин, виробники відправляли шоломи на балістичні та небалістичні випробування.

«За результатами ми отримали протоколи про відповідність нашим вимогам і затвердили п’ять зразків шоломів. На цей час проводяться військові (дослідні) випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників)», — додали в Центральному управлінні Міноборони.

Нагадаємо, Міноборони України допустило до експлуатації два тактичні кулеметні комплекси.

Також ми повідомляли, що у Міноборони тестують «тактичні кросівки» для ЗСУ.

Фото: Міноборони України.

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, коли почне курсувати потяг сполученням «Варшава – Рава-Руська»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Залізничне сполучення «Рава-Руська — Варшава» запрацює з 15 жовтня 2023 року. Маршрут вже офіційно внесли до розкладу руху польських залізниць.

Про це повідомив голова громадської організації «Linia102.ua» Віктор Гальчинський на своїй фейсбук-сторінці.

Відомо, що з Варшави до Рави-Руської (Львівська обл.) потяг виїжджатиме о 21:45 місцевого часу та прибуватиме о 5-й годині 45 хвилин.

Відправлення з Рави-Руської – щоденно об 11:00, прибуття до Варшави – о 17:29. Продаж квитків онлайн наразі недоступний.

Читайте такожВесілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

«Ось так, завдяки ініціативі місцевих громад, роботі та інвестиціям Укрзалізниці, а також тиску громадянського суспільства по обидва боки кордону Львів матиме зручне залізничне сполучення з Варшавою. Якщо дуже хотіти й наполегливо працювати над деталями – можна здійснити й неможливе», – написав Гальчинський.

Нагадаємо, Укрзалізниця раніше анонсувала поїзд «Варшава – Рава-Руська». Планується, що на станції Рава-Руська організують пересадку на поїзди, які доправлятимуть пасажирів до Львова.

Раніше ми повідомляли, що пасажири Укрзалізниці зібрали понад 1 млн грн на FPV-дрони для ЗСУ.

Фото: facebook.com/PKP.Intercity.

Читати далі

Суспільство

Національний музей історії України отримав на зберігання срібні прикраси давніх слов’ян VIII століття

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вилучені срібні прикраси давніх слов’ян VIII століття передали на зберігання у Національний музей історії України.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного музею історії України.

Музей отримав на відповідальне зберігання скарб срібних прикрас – фібул (застібок) з Сумської області. Скарб було вилучено в межах проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні (незаконне привласнення скарбу, що має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність).

Передані до музею чотири срібні фібули належать до волинцевської культури давніх слов’ян. Такі прикраси відомі за знахідками скарбів першої половини VIII  століття у Середньому Подніпров’ї.

Про прикраси давніх слов’ян

Парні фібули – застібки для верхнього одягу на кшталт плаща або накидки. Водночас вони виконували роль не лише застібок, а й прикрас, та були ознакою соціального статусу. Великі срібні фібули цього типу є найвищим жіночим атрибутом своєї доби, а їхня власниця належала до панівної верстви свого середовища.

Читайте такожПрикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові

Знахідок скарбів з такими фібулами відомо небагато. Схожі фібули знайдені в таких відомих скарбах як Харівка, Іваники, Пастирське, Залісся та Зайцеве. Формування цього типу прикрас пов’язують, з одного боку, із взаємодією потужного культурного імпульсу з Подунав’я, а з іншого – з впливом культур народів, підпорядкованих Хазарському Каганату.

Саме приховування в певний час скарбів з фібулами цього типу вважається відображенням якихось глобальних подій, погано нам зрозумілих за писемними джерелами того періоду, – потрясінь та переселень на наших теренах у 730-х роках.

Тому кожен новий подібний скарб додає важливу інформацію про етнокультурні процеси, що відбувалися на землях східних слов’ян напередодні появи тут прибульців з Північної Європи – вікінгів, та є важливою, раніше невідомою сторінкою історії України часів виникнення передумов утворення Русі.

Особливу вагу цьому скарбу додає те, що його було знайдено на Сумщині, де проходив історичний шлях по Сіверському Донцю на Дон і далі – в напрямку до Волги, або навпаки – вздовж північного узбережжя Чорного моря.

Нагадаємо, у Києві виявили унікальну 400-річну королівську прикрасу з рубінами.

Також ми розповідали, що ювелірний дім OBERIG дарує обручки військовим, які одружуються під час війни.

Фото: facebook.com/mist.museum.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство5 днів тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство5 днів тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство6 днів тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...