Спорт
Партію українського шахіста відтворили у серіалі «Хід королеви» (ВІДЕО)
А чи знали ви, що у фіналі популярного серіалу «Хід королеви» розіграли реальну шахову партію… українського гросмейстера! Василь Іванчук з Тернопільщини є одним з найсильніших шахістів планети: він обігрував росіян Каспарова й Карпова та легендарного норвежця Магнуса Карлсона. А в 1993 році зіграв з американцем Патріком Вольфом, і саме цю партію творці серіалу обрали для ключової сцени!
Про геніального шахіста, який і досі заявляє про Україну на весь світ, дивіться в новому відео ШоТам!
Українець Василь Іванчук — один з найсильніших шахістів планети, який обігрував росіян Каспарова й Карпова! А його партію з американцем Патріком Вольфом відтворили у фінальній сцені екранізації книги «Хід королеви»!
Він має титули чемпіона Європи й чемпіона світу з бліцу та чемпіона світу зі швидких шахів. Василь Іванчук народився в 1969 році в місті Копичинці на Тернопільщині. У 6 років батько навчив його грати в шахи, а мати — вчителька фізики — розвивала логіку.
Хлопець мав чудову пам’ять і з 10 років почав займатися в шаховому клубі. Закінчив шаховий факультет Львівського інституту фізкультури. Вперше заявив про себе в 1988 році, коли переміг на престижному турнірі в Нью-Йорку.
А за три роки в Лінаресі обіграв двох чемпіонів — Гаррі Каспарова й Анатолія Карпова. У 1993 році зіграв з американським шахістом Патріком Вольфом. Серед сотень тисяч партій саме цю обрали для ключової сцени в серіалі «Хід королеви».
Щоправда, в реальній грі була нічия, але в серіалі партію виграла американка. Минуло 30 років, але Василь досі пам’ятає цю гру, хоч і не вважає її найкращою в кар’єрі.
Читайте також: Як це — бути мамою чотирьох дітей під час війни. Історія переселенки з Луганщини, що знайшла новий дім на Львівщині
«Так, звичайно, від першого до останнього ходу я її не пригадаю. Тобто партія досить довга. Вона тривала 78 ходів — щось приблизно таке. Ну, але пам’ятаю, який був розіграний дебют, пам’ятаю деякі ключові моменти», — Василь Іванчук, один з найкращих шахістів світу.
Іванчук 18 разів вигравав у одного з найкращих гравців світу — норвежця Магнуса Карлсена.
У 2016 році Іванчук здобув перемогу на турнірі чемпіонату зі швидких шахів у місті Доха. Під час нагородження він сів зіграти в шашки з грузинським гросмейстером Баадуром Джобавою.
Але в самий розпал партії Василя викликали на нагородження. Стоячи на п’єдесталі, він продовжував думати над грою, а коли повернувся, то швидко обіграв суперника. Гравці захоплюються його незвичайною манерою гри, ерудицією та феноменальною пам’яттю.
Кажуть, Василь любить довго гуляти перед поєдинками, а партії прораховує на стелі.
«Наскільки я знаю, багато шахістів це роблять і можуть робити досить успішно. І це не є щось таке, що притаманне лише мені», — Василь Іванчук, один з найкращих шахістів світу.
У Василя є шахова школа у Львові, він є чинним тренером, але не лишає і змагання. Наприкінці минулого року 54-річний гросмейстер став віцечемпіоном Європи з бліцу. Геніальний шахіст не планує зупинятися й упевнений, що здобуде ще не одну перемогу для України.
Нагадаємо, 14-річний вінничанин став срібним призером Всесвітньої шахової Олімпіади.
Також ми повідомляли, як 9-річний вінничанин грає з охочими в шахи за донат для ЗСУ.
Спорт
Коментарі
Спорт
- 1 місце в тандемі з Джоді Реймі (Нова Зеландія) у жіночій категорії до 40 років;
- 1 місце у складі національної збірної міксованої естафетної команди;
- 1 місце у складі міжнародної збірної естафетної команди «Powerand Hot»;
- 1 місце у складі національної жіночої естафетної команди;
- 1 місце в загальному командному заліку серед жінок у жіночій категорії до 40 років.
Коментарі
Спорт
Результати українських спорстменів
- 6 «золотих» медалей: Нікіта Куц (дорослі, 54 кг); Дмитро Шелесько (дорослі, 57 кг); Богдан Студнєв (дорослі, 60 кг); Єгор Скуріхін (дорослі, 81 кг); Тарас Балахтар (дорослі, 86 кг); Анастасія Михайленко (дорослі, 48 кг).
- 10 «срібних» медалей: Михайло Сердюк (U23, 57 кг); Дмитро Занін (U23, 60 кг); Назар Біленко (U23, 63,5 кг); Олег Безпятий (U23, 67 кг); Гліб Чабан (U23, 71 кг); Анна Мошинець (U23, 60 кг); Вікторія Соколова (юніори, 51 кг); Гончукова Вікторія (юніори, 54 кг); Іван Балан (юніори, 67 кг); Валерій Денисов (дорослі, 63,5 кг).
- 3 «бронзових» медалей: Єфіменко Олександр (дорослі, 71 кг); Антон Черніков (дорослі, 75 кг); Ростислав Герасименко (дорослі, 67 кг).
Хто здобув ліцензії
- Анастасія Михайленко (48 кг);
- Дмитро Шелесько (57 кг);
- Олександр Єфіменко (71 кг);
- Тарас Балахтар (86 кг).
Коментарі