Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

П’ять українських парфумерних брендів, які посунуть Шанель з фаворитів

Опубліковано

Обираючи для себе аромат, можна, як більшість людей, користуватись дорогим мас- або мідлмаркетом. Але не кажіть, що ми не попереджали вас: за цю ж ціну (або й дешевше) можна купити справжні концентровані аромати, зроблені вітчизняними парфумерами.
Насичені парфуми по ціні 500-600 гривень за флакон, унікальний аромат, створений спеціально для вас і заради вас (парфумер каже, ще не було жодного, кому би не сподобався аромат). Постривайте викладати пів зарплати за Chanel № 5 – раптом знайдете щось цікаве з нашої підбірки.

Rhus Midoria 

Ці українські парфуми вироблені на основі натуральних ефірних масел з різних куточків світу: від Франції до Нігерії. 

Бренд має лінійку із 15 ароматів: 8 жіночих, 2 унісекс та 5 чоловічих. Їх парфуми – без синтетичних домішок і тримаються на шкірі від 8 до 16 годин. А якщо розпилити на одяг, аромат зберігатиметься навіть після прання. 

Від свіжих фруктових до теплих ароматів дерева знайдете у цій лінійці. Єдині мотиви, котрі вони поки не збираються використовувати у своїй творчості – східні. 

Парфумер Rhus Midoria передбачив, що одразу визначитись з ароматом його клієнтам буде важко, тому створив міні-набори для жінок і чоловіків, щоби коли ви наважитесь замовити цілий флакон – це були б ті самі парфуми, на які ви чекали.

Ціна: 15 мл – від 420 грн, 60 мл – від 840 грн

Один міні-набір з 5 пробників можна зараз купити за ціною 118 гривень.

Datura Parfums

Парфумер Олександр Чернієнко за освітою – технолог-інженер хлібного і кондитерського виробництва. 

Попрацювавши у сфері продажів кілька років, у 2013 році заснував бренд нішевої парфумерії.

“Я вибрав духи, бо це загадковий вид мистецтва. Я вважаю себе художником, лиш замість фарб маю палітру ароматів”, – каже він про вибір на користь парфумної справи. 

Зараз бренд представлений 16-ма ароматами, основна частина з яких – деревно-східні композиції. Сировину для ароматів приводить з США, Індії та Франції.

Ціна: від 370 гривень за 10 мл. 

Kaya Parfums

Це закарпатський бренд із незвичайною історією. Kaya Parfums – бренд, створений Ксенією Гошовською. Вона настільки обожнювала парфуми, що покинула юридичну професію і наважилась написати заводу, який готує сировину для Chanel та Dolce Gabbana. На превеликий подив дівчини, їй надіслали все необхідне. Зараз у її арсеналі 35 ароматів,з них 5 – чоловічих. 

Ціна: від 370 гривень за 10 мл – в залежності від використаних сумішей ціна на парфуми може варіюватися. 

EcoVego

Бренд представлений 16 ароматами. Раніше це були саме парфуми, тепер аромати перейшли і розряду парфумної води, за рахунок чого відбулось значне здешевшання їх виробів. Засновники запевняють, що їм вдалось винайти формули, де менша концентрація ефірних олій ніяк не впливає на інтенсивність і тривалість аромату. 

Ціна: за 30 мл – от 735 грн 

Dan Hotos

Денис Хотос  – український парфумер, який створює аромати з натуральних речовин, але не розкриває складу парфумів. Він може відчути ніби  сутність людини і створити парфуми, котрі личитимуть характеру замовника. Проте суто індивідуальних підхід від Дена Хотоса не всім по кишені – за аромат, створений з нуля під вас, треба буде заплатити близько 10 тисяч гривень. У нашу підбірку він потрапив через демократичну ціну за запах на основі уже готових поєднань.

Ціна: на основі вже готових поєднань – від 60 до 600 гривень за 1 мл

Коментарі

Економіка і бізнес

Як спланувати бюджет на 2025 рік: 6 фінансових порад від експертки

Опубліковано

Новий рік — новий бюджет. Кілька порад про те, як спланувати персональні фінанси на 2025 рік, ШоТам дала фінансистка Ірина Обруч.

Ірина Обруч

фінансова радниця, бізнес-тренерка у сфері персональних фінансів і засновниця Fincode Academy

Зрозумійте, на що ви витрачали минулого року

Перед тим, як планувати фінанси в новому році, важливо озирнутися назад. Подумайте, наскільки змінилися ваші доходи, чи вдалося вам краще розпоряджатися своїми коштами та чи просунулися ви до своїх цілей. Такий аналіз допоможе побачити переваги вашого підходу, знайти слабкі місця та врахувати їх у планах на майбутнє. Цей своєрідний звіт перед самим собою дозволить вам впевненіше планувати на рік уперед.

Сформуйте фінансові цілі

Подумайте, чого ви хочете досягти: це може бути відпустка, ремонт чи невелике накопичення. Розділіть свої цілі на три категорії. У короткострокові (1–3 місяці) може входити покупка посудомийної машини чи нового дивана; у середньострокові (1–3 роки) — ремонт або покупка авто; довгострокові (5+ років) — накопичення на пенсію чи власне житло.

Після цього визначте, що для вас є найважливішим. Довгострокові цілі зазвичай потребують більше накопичень, тому краще починати з них. Короткострокові допоможуть вирішити нагальні потреби та покращити якість життя вже зараз. 

Плануйте витрати так, щоб на кожну ціль виділяти певну частину доходу. Регулярно переглядайте свій план, щоб адаптувати його до змін.

Почніть вести облік усіх доходів і витрат

Керування грошима починається з бюджетування — фіксації всіх наших доходів і витрат. Над веденням звіту треба працювати від 3 до 6 місяців. Це потрібно для того, аби визначити, які щомісячні витрати є основними, а які — додатковими. Ідеальною формулою вважається «60-20-20»: 60% доходів — витрати першої потреби (оренда житла, комунальні послуги, оплата за навчання дітей, їжа та засоби гігієни), 20% — планові витрати (донати, одяг, подушка безпеки + тривалі накопичення), 20% — дозвілля, а також емоційні покупки. 

Відкладайте гроші для непередбачуваних ситуацій

Фінансова подушка дорівнює 3–6 місяцям базових витрат — це ті гроші, які допоможуть вам пережити складний період, наприклад, втрату роботи чи переїзд. Не потрібно накопичувати дуже багато — головне, щоб цих грошей вистачило на необхідне: їжу, оренду, комуналку, базові потреби.

Щойно зберете цей резерв, починайте відкладати на інші важливі речі — наприклад, на ремонт.

Кредитка — швидка допомога, а не спосіб життя

Кредитна картка є корисним фінансовим інструментом, але тільки за правильного використання. Це не частина фінансового планування, а швидка допомога, коли вам потрібно покрити тимчасові витрати. Наприклад, якщо ви фрилансер, і вам затримують оплату за роботу, але гроші точно надійдуть, кредитка допоможе закрити цей розрив. Особливо вигідно користуватися нею в межах пільгового періоду (зазвичай до 55 днів), коли банк не стягує відсотки. Головне — повернути кошти вчасно, щоб уникнути додаткових витрат.

Однак якщо ви використовуєте кредитну картку для покриття регулярних витрат, це може призвести до боргів.

Імпульсивні покупки мають трохи почекати

Якщо хочете незаплановано придбати якусь річ, дайте собі день, аби обдумати покупку. За цей час емоції вщухнуть, і ви зможете оцінити, чи дійсно ця річ вам потрібна. Якщо йдеться про онлайн-шопінг, залиште товар у кошику. Такий підхід допомагає ухвалювати більш усвідомлені рішення, бо ви не відмовляєтеся від покупки назавжди, а лише на трохи її відкладаєте.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укрзалізниця» вперше тестує повноцінні обіди на найдовших рейсах (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» запускає тестування меню гарячих страв у поїздах далекого сполучення.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Пасажири вже можуть скуштувати обіди, розроблені шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, під час подорожей на обраних маршрутах:

  • №351/352 Київ — Кишинів;
  • №95/96 Київ — Рахів;
  • №29/30 Київ — Ужгород;
  • №4/3 Запоріжжя — Ужгород.

Що в меню

Розробники пропонують страви, приготовлені за інноваційною технологією шокового заморожування. Це дозволяє зберігати свіжість і смак їжі після розігрівання. Тестове меню складається з таких варіантів:

  • карпатські деруни;
  • омлет із житомирських яєць;
  • курку з подільською картоплею та овочами;
  • кримськотатарський плов із яловичиною — лідер серед уподобань пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» створила новий медичний потяг для військових

Вартість обідів — від 170 до 190 гривень.

Меню тестують на найдовших маршрутах, щоб зробити поїздки комфортнішими й смачнішими. «Укрзалізниця» планує розширити список рейсів із гарячим харчуванням залежно від відгуків пасажирів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додає 52 вагони та створює 4 тисячі додаткових місць для святкових подорожей.

Фото: «Укрзалізниця».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Індустріальний парк у Бучі отримав рекордний грант у 150 мільйонів гривень

Опубліковано

У Бучі на Київщині триває розбудова індустріального парку «Bucha Techno Garden». Держава виділила 150 мільйонів гривень на розвиток парку. Це найбільший грант, який будь-коли отримували індустріальні парки України. Кошти надійшли в межах державної програми «Зроблено в Україні».

Про це повідомив міський голова Анатолій Федорук.

Що побудують

Завдяки цим коштам:

  • облаштують заїзди та виїзди з дороги М-07;
  • побудують внутрішні дороги;
  • створять мережі газо- та електропостачання.

Окрім інфраструктури, частину коштів спрямують на будівництво приміщень для підприємств, які працюватимуть у межах парку.

Нагадаємо, що Україна отримала перший вантаж скрапленого газу зі США.

Також ми повідомляли, що в Одеській області створили єдиний каталог підприємств: що в нього додали.

Фото: телеграм Анатолія Федорука.

Коментарі

Читати далі