Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять мистецьких відеоробіт про життя ЛГБТ+ людей отримають грант

Опубліковано

У просторі креативної спільноти IZONE відбувся пітчинг відеоробіт п’яти резидентів та резиденток проєкту Coming Out of Isolation 2.0, за результатами якого вже відомо, що кожен і кожна з них отримає грант у розмірі 50 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї.

Мистецька резиденція в рамках спільного проєкту фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадської організації «КиївПрайд» під назвою Coming Out of Isolation проходить вже вдруге. Мета проєкту  сприяти подоланню дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників та представниць ЛГБТ+ спільноти в Україні. 

Читайте також: Стартував конкурс міні-грантів для союзників ЛГБТ+

Цього року участь у резиденції беруть п’ятеро художників і художниць. Це Яна Бачинська (Львів), Євген Коршунов (Бровари), Олена Сіятовська (Київ-Дніпро), AntiGonna (Вінниця-Одеса) і  Віталій Гавура (Херсон-Київ). Протягом п’яти тижнів вони працювали над розробкою ідей відеопроєктів, що висвітлюють різні аспекти життя ЛГБТ+ людей.

«Нашим основним критерієм у відборі учасників і учасниць резиденції був їхній досвід і підхід до роботи з відео як медіумом. Ми не ставили жодних обмежень у процесі подачі заявок, що стосувалися б попереднього звернення у художній практиці до ЛГБТ+ тематики, оскільки у цьому проєкті вважаємо важливим говорити з перспективи захисту прав людини, різноманіття ідентичностей і ґендерної флюїдності», коментує Олександра Погребняк, молодша кураторка фонду ІЗОЛЯЦІЯ і програмна координаторка проєкту Coming Out of Isolation 2.0.

З учасникам та учасницям резиденції працювала менторка одна з найяскравіших українських художниць Аліна Клейтман, яка у2015 році стала переможницею другої Спеціальної премії PinchukArtCentre Prize за роботу «Супер А. Поголи своє серце», а у 2018 році отримала Приз глядацьких симпатій PinchukArtCentre Prize за роботу «Спитай у мами».

«Усі проєкти будуть цікавими, і мене радує їхня різноплановість. І хоча я знаю ці відеороботи з самого початку все одно зараз важко уявити, як це буде виглядати — все залежить вiд того яку естетику виберуть автори», — розповідає менторка проєкту, художниця Аліна Клейтман.

Серед експертів та експерток, які взяли участь у обговоренні представлених проєктів були: квір-активістка та програмна координаторка ГО «КиївПрайд» Марина Герц, програмний координатор КМКФ «Молодість» Богдан Жук, кураторка Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Катерина Філюк та художник Микола Рідний.   

Пітчинг проєктів став підсумком першого етапу Coming Out of Isolation 2.0. 

«Мій проєкт — це історія про групу друзів-диваків, які проживають у спільному просторі. Їхня повсякденність це аудіальні галюцинації, що є посланнями з майбутнього, в якому  наступила квір-утопія. Ці голоси належать експертам, які описують прийдешню реальність з різних позицій і сфер, таких як: економіка, архітектура, материнство, біохімія, політика, література та інших. Галюцинації викликають реакцію, яку виконавці розуміють як пряму дію для досягнення інклюзивного майбутнього, а глядач як художній жест. Візуальність фільму витримано в каноні пострадянського замилування занепадом, що входить в конфлікт зі світлими візіями персонажів», — розповідає художник Яна Бачинська.

«Я хочу зняти козацький гей-бурлеск, важливою частиною якого стануть костюми створені культовим квір-модельєром Михайлом Коптєвим, розповідає учасник резиденції, художник Євген Коршунов. — В моєму фільмі я критикую процес, коли певні групи людей монополізують за собою право використовувати наші культурні та історичні надбання і обмежують у цьому інших залежно від їх сексуальної орієнтації та гендеру».

Ще одна учасниця резиденції Олена Сіятовська працює над документальною історією про 20-річну трансгендерну дівчину Мішель: «Ми повільно занурюємося в реальність і побут героїні, яка всього декілька місяців тому переїхала до Києва з селища Олесько у Львівській області. Історія шкільних і студентських років періодично спливає у спогадах, тісно переплітаючись з повсякденною реальністю».

Режисер і сценарист Віталій Гавура працює над ігровим короткометражним фільмом з робочою назвою «Чачьо». У ньому він досліджує життя ЛГБТ+ людей у ромському середовищі. «Ця тема табуйована, про неї не говорять, проте такі люди є, їм не просто, бо ромська громада — вкрай гомофобна», говорить митець. 

Фільммейкерка та художниця AntiGonna (AntigonStaff) працює над короткометражним 8-ми хвилинним фільмом з анімаційними вставками, який має назву “Luсid skin”, що означає ” Прозора шкіра”. Герой фільму – це художник, який переглядає свою ідентичність. Він захоплюється самопошкодженнями, які вважає самопокаранням за “чоловіче” і “патріархальне”. Після сеансу селфхарму (задокументованих самопошкоджуючих  дій), він у жіночій сукні та макіяжі йде на квір-вечірку, де спочатку занурюється в ілюзію безпеки та свободи, але виявляється жорстко повернутий в реальний світ, а переслідуючий фантазм покарання накінець втілюється в життя. Та саме цей досвід стає основою для його справжнього преображення».

До кінця травня учасники та учасниці резиденції завершать свої відеороботи, які протягом літа-осені 2020 року будуть показані в Києві та інших містах України та включені до програм Гуртобусу і київського ПрайдМісяця. 

Організатори проєкту Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО «КиївПрайд» за підтримки Human Rights Fund 2019.

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Опубліковано

З 25 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації. ЮНІСЕФ, МОЗ та партнери запрошують свіх доєднатися до подій, щоб подбати про захист себе та дітей від хвороб.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Про ініціативи

25-28 квітня (з 11 по 17 годину) у дітей і дорослих буде змога безоплатно вакцинуватися в дитячих точках “Спільно” на залізничних вокзалах у Києві, Харкові, Одесі, а також у середмісті Львова та Дніпра.

“Там вакцинальні бригади Міністерство охорони здоров’я України зроблять вам чи вашій дитині планові щеплення, яких бракувало, та бустер від COVID-19. Всесвітній тиждень імунізації – це ще й гарний привід дізнатись більше про наш імунітет, захист від хвороб, віруси, бактерії і отримати прикольні призи”, – відзначають в ЮНІСЕФ.

Читати також: Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Вікторини

25 та 26 квітня освітян запрошують реєструвати свої класи для участі в інтерактивних вікторинах. Посилання для реєстрацію тут.

27 та 28 вікторини будуть для всіх охочих.

Ознайомитися з повним перелікам місць, де прозодитиме вікторина, можна тут.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: ЮНІСЕФ

Читати далі

Суспільство

Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Опубліковано

Українка Алія Насирова увійшла до Книги рекордів Гіннеса як володарка найдовших волосся у світі, яке має довжину 257,33 см.

Про це повідомляється на сайті рекордів.

фото: Guinness World Records

Про пані Алію

При зрості 165 см, довжина волосся Алії на 92 см перевищує довжину її тіла.

Читати також: Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Алія, якій наразі 35 років, майже ніколи не стриглася, обмежуючись лише підстриганням посічених кінчиків. За її словами, на цей крок її надихнули мати та бабуся, які також мали довгі пасма, які часто порівнюють з волоссям казкової героїні Рапунцель.

“Сподіваюся, моя історія надихне читачів полюбити їхню природну красу. Я художниця і вважаю, що кожна людина прекрасна, навіть якщо вона виглядає “інакше”, – відмічає дівчина. 

Зараз дівчина мешкає у Словаччині, працює художницею та ілюстраторкою, а також моделлю з довгим волоссям.

Нагадаємо про 10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну.

Також ми повідомляли про те, що рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів: які зміни очікуються.

Фото: Guinness World Records

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: