Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять мистецьких відеоробіт про життя ЛГБТ+ людей отримають грант

Опубліковано

У просторі креативної спільноти IZONE відбувся пітчинг відеоробіт п’яти резидентів та резиденток проєкту Coming Out of Isolation 2.0, за результатами якого вже відомо, що кожен і кожна з них отримає грант у розмірі 50 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї.

Мистецька резиденція в рамках спільного проєкту фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадської організації «КиївПрайд» під назвою Coming Out of Isolation проходить вже вдруге. Мета проєкту  сприяти подоланню дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників та представниць ЛГБТ+ спільноти в Україні. 

Читайте також: Стартував конкурс міні-грантів для союзників ЛГБТ+

Цього року участь у резиденції беруть п’ятеро художників і художниць. Це Яна Бачинська (Львів), Євген Коршунов (Бровари), Олена Сіятовська (Київ-Дніпро), AntiGonna (Вінниця-Одеса) і  Віталій Гавура (Херсон-Київ). Протягом п’яти тижнів вони працювали над розробкою ідей відеопроєктів, що висвітлюють різні аспекти життя ЛГБТ+ людей.

«Нашим основним критерієм у відборі учасників і учасниць резиденції був їхній досвід і підхід до роботи з відео як медіумом. Ми не ставили жодних обмежень у процесі подачі заявок, що стосувалися б попереднього звернення у художній практиці до ЛГБТ+ тематики, оскільки у цьому проєкті вважаємо важливим говорити з перспективи захисту прав людини, різноманіття ідентичностей і ґендерної флюїдності», коментує Олександра Погребняк, молодша кураторка фонду ІЗОЛЯЦІЯ і програмна координаторка проєкту Coming Out of Isolation 2.0.

З учасникам та учасницям резиденції працювала менторка одна з найяскравіших українських художниць Аліна Клейтман, яка у2015 році стала переможницею другої Спеціальної премії PinchukArtCentre Prize за роботу «Супер А. Поголи своє серце», а у 2018 році отримала Приз глядацьких симпатій PinchukArtCentre Prize за роботу «Спитай у мами».

«Усі проєкти будуть цікавими, і мене радує їхня різноплановість. І хоча я знаю ці відеороботи з самого початку все одно зараз важко уявити, як це буде виглядати — все залежить вiд того яку естетику виберуть автори», — розповідає менторка проєкту, художниця Аліна Клейтман.

Серед експертів та експерток, які взяли участь у обговоренні представлених проєктів були: квір-активістка та програмна координаторка ГО «КиївПрайд» Марина Герц, програмний координатор КМКФ «Молодість» Богдан Жук, кураторка Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Катерина Філюк та художник Микола Рідний.   

Пітчинг проєктів став підсумком першого етапу Coming Out of Isolation 2.0. 

«Мій проєкт — це історія про групу друзів-диваків, які проживають у спільному просторі. Їхня повсякденність це аудіальні галюцинації, що є посланнями з майбутнього, в якому  наступила квір-утопія. Ці голоси належать експертам, які описують прийдешню реальність з різних позицій і сфер, таких як: економіка, архітектура, материнство, біохімія, політика, література та інших. Галюцинації викликають реакцію, яку виконавці розуміють як пряму дію для досягнення інклюзивного майбутнього, а глядач як художній жест. Візуальність фільму витримано в каноні пострадянського замилування занепадом, що входить в конфлікт зі світлими візіями персонажів», — розповідає художник Яна Бачинська.

«Я хочу зняти козацький гей-бурлеск, важливою частиною якого стануть костюми створені культовим квір-модельєром Михайлом Коптєвим, розповідає учасник резиденції, художник Євген Коршунов. — В моєму фільмі я критикую процес, коли певні групи людей монополізують за собою право використовувати наші культурні та історичні надбання і обмежують у цьому інших залежно від їх сексуальної орієнтації та гендеру».

Ще одна учасниця резиденції Олена Сіятовська працює над документальною історією про 20-річну трансгендерну дівчину Мішель: «Ми повільно занурюємося в реальність і побут героїні, яка всього декілька місяців тому переїхала до Києва з селища Олесько у Львівській області. Історія шкільних і студентських років періодично спливає у спогадах, тісно переплітаючись з повсякденною реальністю».

Режисер і сценарист Віталій Гавура працює над ігровим короткометражним фільмом з робочою назвою «Чачьо». У ньому він досліджує життя ЛГБТ+ людей у ромському середовищі. «Ця тема табуйована, про неї не говорять, проте такі люди є, їм не просто, бо ромська громада — вкрай гомофобна», говорить митець. 

Фільммейкерка та художниця AntiGonna (AntigonStaff) працює над короткометражним 8-ми хвилинним фільмом з анімаційними вставками, який має назву “Luсid skin”, що означає ” Прозора шкіра”. Герой фільму – це художник, який переглядає свою ідентичність. Він захоплюється самопошкодженнями, які вважає самопокаранням за “чоловіче” і “патріархальне”. Після сеансу селфхарму (задокументованих самопошкоджуючих  дій), він у жіночій сукні та макіяжі йде на квір-вечірку, де спочатку занурюється в ілюзію безпеки та свободи, але виявляється жорстко повернутий в реальний світ, а переслідуючий фантазм покарання накінець втілюється в життя. Та саме цей досвід стає основою для його справжнього преображення».

До кінця травня учасники та учасниці резиденції завершать свої відеороботи, які протягом літа-осені 2020 року будуть показані в Києві та інших містах України та включені до програм Гуртобусу і київського ПрайдМісяця. 

Організатори проєкту Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО «КиївПрайд» за підтримки Human Rights Fund 2019.

Суспільство

Біля залізничного вокзалу у Львові оновлюють сквер: яким він буде

Опубліковано

У Львові триває реконструкція площі Двірцевої біля головного залізничного вокзалу. Роботи триватимуть до двох місяців і в результаті сквер збільшиться та стане привабливіше виглядати. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Як розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, під час реконструкції у сквері на площі Двірцевій з’явиться туристично-інформаційний центр, де будуть надавати послуги туристам. Також на території скверу облаштують дитячий майданчик і паркувальні місця для очікування пасажирів водіями таксі.

Ліквідувати планують лише два аварійні дерева, натомість висадять нові. Загалом сквер під час реконструкції має збільшитися.

«Там часто паркуються машини, що унеможливлює розворот великогабаритного транспорту. Тому з лівої частини сквер збільшиться, щоб не було більше нелегальних паркувань», – розповів Андрій Білий.

Нагадаємо, у Львові триває масштабна реконструкція площі Двірцевої, яка почалась у березні 2019 року. Перший етап реконструкції завершили торік, запустивши оновленою площею трамваї. Також у липні планують відкрити новий фонтан перед головним входом на вокзал. Окрім того, міська рада напрацювала концепцію розвитку території між залізничним вокзалом та вул. Городоцькою.

Фото: zaxid.net

Читати далі

Суспільство

ОТГ з великими амбіціями: як децентралізація змінила Вознесенськ (ВІДЕО)

Опубліковано

Вознесенськ став першим містом обласного значення на Миколаївщині, яке на добровільних засадах створило ОТГ з двома селами. У результаті виграло як сільське, так і міське населення. 

Ці селяни мають басейн, скейтпарк і всілякі пільги. Для них відкриті двері в міські школи і лікарні. “Цивілізацію” в село принесла децентралізація.

Вознесенську ОТГ створили у 2018 році. Села Новогригорівка та Ракове важко йшли на об’єднання. Боялись, що землю відберуть, школи закриють і здорожчає комуналка. Але і сільське, і міське населення тільки виграло.

“Ми людям донесли, що саме вони отримають швидко, а що в перспективі”, – розповів міський голова Віталій Луков.

Селяни мають “картку вознесенця” з пільгами в транспорті. А місто – землю під забудови і для учасників АТО.

Тепер планують створити туристичний хаб і  відкрити порт на березі Південного Бугу.

Читати далі

Суспільство

Кулінарний експерт Євген Клопотенко допоможе реформувати професійну освіту

Опубліковано

Відомий кулінарний експерт Євген Клопотенко стане одним із амбасадорів реформи професійної освіти: він допоможе оновити підходи до навчання кухарів, долучиться до створення нового стандарту за цією професією та підвищення кваліфікації викладачів. Про це повідомили у Міносвіти.

Крім того, Євген продовжить поширювати культуру здорового харчування серед учнів і студентів. Ці та інші можливості співпраці закладені в меморандум, який 5 червня був підписаний між ТОВ «Клопотенко» та МОН.

Окрім кухарів, зміни стосуватимуться підготовки фахівців за суміжними професіями – пекарів і кондитерів.

«У реформі профосвіти для нас дуже важливою є підтримка практиків і партнерів, які поділяють наші цінності, готові долучитися до втілення наших ідей, можуть чітко вказати на недоліки та дати пропозиції щодо їх виправлення. Переконаний, що наша співпраця з командою Євгена допоможе підвищити якість кухарської освіти, зробить її більш цікавою для учнів та орієнтованою на потреби роботодавців», – зазначив Петро Коржевський.

Читайте також: Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Він також розповів, що вже зараз МОН разом із Євгеном Клопотенком готують пілотний проєкт із навчання кухарів. Його втілюватимуть на базі одного з профтехучилищ Києва.

“Як співзасновник ресторану я знаю, наскільки складно знайти кваліфікованих робітників. І ця проблема є не тільки в мене, а й серед моїх знайомих рестораторів. Тому зараз, коли реформа тільки набирає обертів, я хочу разом із управлінцями напрацювати нові, сучасні правила, за якими готуватимуть кухарів. Ще одна амбітна ціль – зробити ці зміни системно, щоб їх змогли використовувати заклади у всій країні. Ми з командою впродовж кількох років просували ініціативу з реформації профтехів. І це круто, що Міністерство почало співпрацювати з практиками. З лютого ми з працюємо над новими проєктами для кухарів і системи профосвіти загалом”, – пояснив Євген Клопотенко. 

У межах співпраці також планується, що команда Євгена:

  • сприятиме стажуванню учнів, майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін на підприємствах харчової галузі;
  • залучатиме учнів до навчання за дуальною формою;
  • проводитиме тренінги та майстер-класи;
  • надаватиме пропозиції для оновлення освітніх програм;
  • розвиватиме культуру здорового харчування серед учнів, студентів і дошкільнят.

Нагадаємо, що на YouTube МОН можна переглянути відео про переваги професійної освіти. 

Читати далі

Суспільство

Як бабця Ріна у 90 років сіла за кермо і стала блогеркою (ВІДЕО)

Опубліковано

Баба Ріна у 90 років стала закарпатською блогеркою. Її блогу лише кілька тижнів, а вона вже заробила на рекламі ще одну пенсію.

 Усе життя жінка їздила на волах, а зараз – на мустангую Блог бабусі створив її онук Іван Куцина.

“Вчив недовго: виїхали у поле, показав, що робити – і вона поїхала”, – пригадує Іван Куцина.

Спочатку пані Ірина переймалась, що сміятимуться сусіди.

“Коли сказав, що може гроші заробляти – махнула рукою – хай сміються”, – говорить Іван Куцина.

Читайте також: 90-річна українська блогерка політала на літаку (ВІДЕО)

Тепер гуцулка дрифтує на полі краще за місцевих гонщиків. Це відео з поля облетіло усі телеканали та стало вірусним.

“Баба Ріна, чи знаєте, що вас по новостях показали?”, – запитує Іван Куцина.

“Йооой, боже мой! Та най показують”, – відповідає баба Ріна.

Зараз Іван з бабусею готують нову автівку та відкриті до співпраці.

Читати далі

Суспільство

Ресторани Львова об’єдналися і годують лікарів (ВІДЕО)

Опубліковано

Близько 30 ресторанів Львова зараз годують лікарів. У меню кожен може замовити обід собі та оплатити такий лікарю. А заклади додають таку саму страву від себе.

Більше 10 медзакладів через коронавірус працюють вахтовим методом. 

“Десь на зміну виходить 10 лікарів, десь – більше 100. І часу та сил на приготування їжі у них немає”, – каже Мар’яна Пришляк, координаторка.

Читайте також: Як працює перший в Україні онлайн-ресторан (ВІДЕО)

З початку проєкту до акції приєднались близько 30 закладів. Кумпель, Челентано, Ґвара і ще десятки інших об’єднались заради допомоги.

“Було таке, що ресторани ділилися один із одним продуктами – тут нема конкуренції”, – каже Мар’яна Пришляк.

 Зараз організатори закликають приєднуватись інші ресторани.

 “Не всі заклади можуть дозволити собі доставку, тож ми шукаємо ще партнерів”, – додає Мар’яна Пришляк.

Читати далі

Суспільство

Українським бібліотекам передадуть 5 тисяч комп’ютерів

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта отримало можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації 5000 одиниць комп‘ютерної техніки бібліотекам. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

“На реалізацію проєкту не будуть витрачені кошти державного бюджету. Першою бібліотекою, якій 5 червня 2020 року передали 150 комп’ютерів, стала Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського”, – йдеться у повідомленні.

Наступного тижня планують передати комп’ютери Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Згодом — бібліотекам у селах із різних регіонів України.

“Ми розглядаємо бібліотеки як драйверів цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Маємо спільну мету: навчити щонайменше 6 млн українців цифрової грамотності за три роки”, – відзначили у Мінцифри.

Нагадаємо, що 11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та Українська бібліотечна асоціація оголосили про початок співпраці. Зокрема, близько 6000 бібліотек по всій країні долучаться до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!» та популяризуватимуть інформацію про проєкт Дія.Цифрова освіта.

Фото: kyivmaps.com

Читати далі
Реклама
Суспільство14 години тому

Біля залізничного вокзалу у Львові оновлюють сквер: яким він буде

Суспільство15 години тому

ОТГ з великими амбіціями: як децентралізація змінила Вознесенськ (ВІДЕО)

Суспільство16 години тому

Кулінарний експерт Євген Клопотенко допоможе реформувати професійну освіту

Суспільство17 години тому

Як бабця Ріна у 90 років сіла за кермо і стала блогеркою (ВІДЕО)

Економіка18 години тому

Український виробник кормів для тварин вийшов на ринки Іспанії та Італії

Суспільство19 години тому

Ресторани Львова об’єдналися і годують лікарів (ВІДЕО)

Суспільство20 години тому

Українським бібліотекам передадуть 5 тисяч комп’ютерів

Суспільство21 годину тому

Як українська вчителька прославилась завдяки реп-урокам (ВІДЕО)

Суспільство22 години тому

На Франківщині зводять 240-метровий міст через Дністер

Суспільство23 години тому

Український ансамбль запустив популярний карантинний флешмоб (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Українка перемогла в американському фестивалі солом’яної маски

Суспільство1 день тому

На Київщині школярі змайстрували будку для собачого притулку і перемогли в конкурсі

Суспільство1 день тому

У Мукачеві встановили монумент воїнам-захисникам

Суспільство1 день тому

В Ужгороді цвіте найдовша в Європі липова алея

Суспільство1 день тому

В Івано-Франківську біля міського озера облаштували відпочинкову зону

Суспільство15 години тому

ОТГ з великими амбіціями: як децентралізація змінила Вознесенськ (ВІДЕО)

Суспільство17 години тому

Як бабця Ріна у 90 років сіла за кермо і стала блогеркою (ВІДЕО)

Суспільство19 години тому

Ресторани Львова об’єдналися і годують лікарів (ВІДЕО)

Суспільство21 годину тому

Як українська вчителька прославилась завдяки реп-урокам (ВІДЕО)

Суспільство23 години тому

Український ансамбль запустив популярний карантинний флешмоб (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Чому приватна клініка на Львівщині приймає пацієнтів безкоштовно (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Реформа в дії: лікар-ФОП на Кіровоградщині заробляє $1000 на місяць (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Українські інженери розробили футуристичну електровантажівку (ВІДЕО)

NewСхід7 днів тому

Дивовижна історія переселенця, який лікує бійців на фронті (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як у Дніпрі активіст самотужки розчищає набережну (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як українська компанія виготовляє екологічні ящики для агрофірм (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як фермери згуртувалися і збудували дорогу для туристів на Одещині (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

В Україні створили гібрид квадроцикла і гіперкара (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Українське подружжя продало будинок, аби допомагати дітям з ДЦП

Суспільство1 тиждень тому

Як ветеран АТО став майстром дримб і здобув популярність (ВІДЕО)

Реклама

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.