Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Четверо з шести стажерів отримали роботу в міськраді. Результат програми стажування молоді в Корецькій громаді на Рівненщині

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

10 днів теорії та практики — молодь Корецької громада, що на Рівненщині, долучилася до програми молодіжного стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Четверо стажерів згодом запросили на роботу.

Розповідаємо в ШоТам, навіщо проводять таке стажування та як отримати роботу в міській раді, аби змінювати громаду на краще. 

Такий досвід був уперше

У 2022 році Корецька громада підписала договір про співпрацю з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». У громаді зацікавилися стажуванням молоді.

Відтак представники міської ради взялися за набір охочих. Для цього опублікували заяву на сайті та в соцмережах. Керівники відділів також захопилися цією ідеєю та поширили допис на особистих сторінках.

«Такий досвід у нашій громаді та міській раді був уперше. Раніше до нас приходили студенти вищих навчальних закладів, і ми проводили для них практику. Були ознайомчі візити, але стажування ще не було», — розповідає начальниця відділу проєктної діяльності, розвитку інвестицій і міжнародного співробітництва Ірина Опанасюк.

Проходила практику і повернулася на стажування 

Корецька міська рада почала отримувати заявки — всього їх надійшло 8.

«У Google-формі ми поставили кілька відкритих питань, наприклад: “Громада має ось таку проблему, яке рішення ви могли б запропонувати?”. Дехто з тих, хто заповнив заявку, залишив це питання без уваги, а ми потребували включених у громадське життя людей», — пояснює Ірина Опанасюк.

Потім у міській раді провели співбесіди з потенційними стажерами, і тим, хто не був умотивований, відмовили. Врешті на стажування потрапили шестеро людей.

Молодь під стажування. Фото надала Ірина Опанасюк

Однією з тих, хто долучився, стала Оксана Венгер. Ще у 2021 жінка протягом пів року проходила практику в земельному відділі міської ради. Згодом вона влаштувалася на роботу за фахом, вийшла в декрет і після цього не змогла повернутися до попередньої компанії.

«Про стажування я дізналася в соцмережах, заповнила заявку та надіслала. Пізніше відбулася онлайн-зустріч, де мені й іншим стажерам розповіли, що це за стажування, як воно відбуватиметься, я натомість розповіла про свою мотивацію. Мені було цікаво дізнатися все: як і що працює, що змінилося з часів моєї практики», — пригадує Оксана.

Учасниця обрала для себе той самий відділ, який пов’язаний з усіма земельними питаннями. Решта стажерів також потрапили до тих відділів, які вказували в заявці, й наступні 10 днів навчалися та працювали.

У кожному відділі стажування відбувалося по-різному. Наприклад, у Центрі надання культурних послуг стажери писали сценарії для подій, на свята чи до театральної постановки.

Натомість у загальному відділі організаційно-кадрової роботи фокус був на документах. Стажер займався організацією діловодства та вивчав, як працює документообіг.

Пропонувати роботу не планували

На початку стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» міська рада не планувала працевлаштовувати стажерів, бо людей вистачало. 

«Про працевлаштування мова не йшла — навіть у Google-формі ми вказували лише стажування. Та попри це, після завершення ми надали роботу для чотирьох з шести стажерів. Для нас це стало абсолютною та приємною несподіванкою», — розповідає Ірина Опанасюк.

Учасники отримали сертифікати після завершення стажування. Фото надала Ірина Опанасюк

«Мої рідні сумнівалися, що це стажування щось дасть, а я ні. За 4 місяці я обійняла посаду фахівчині з управління проєктами в КЗ “Корецький центр культурних послуг”, також стала заступницею молодіжної ради, а при будинку культури нещодавно започаткували громадську організацію», — тішиться учасниця стажування Оксана Венгер.

«Ми чекаємо на особливого стажера»

Незабаром Корецька міська рада проведе ще одне стажування для молоді за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

«Ми чекаємо на особливого стажера. Військовослужбовець, який нині перебуває на реабілітації, захотів спробувати себе у відділі соціального захисту населення», — розповідає Ірина Опанасюк.

«Це дуже корисне стажування. Зі свого досвіду можу точно сказати, що молодим людям варто долучатися, випробовувати себе, дізнаватися нове. Думаю, що можна було б залучати молодь навіть цілими класами, аби вони могли побачити різні напрямки, які можна обрати в майбутньому», — каже Оксана Венгер.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі