Суспільство
Оселедці та шаровари? Це не все! Що ще ви знаєте про козаків? (Тест)
Що означає слово «козак» у перекладі з тюркських мов?
Козаками називали вільних озброєних людей. Слово «козак» не було пов'язане з тим, як їх часто зображують — у широких червоних шароварах з оселедцями на голові.
Як називали лідера козаків-запорожців, до якого звертаються в пісні Артем Пивоваров і Клавдія Петрівна?
Гетьман був лідером козацької держави, а січовиком називали будь-якого козака, який жив на Січі. В пісні співається: «Піднімай булаву, отамане! Бий, бий, бий, бий, барабане!».
Що було приводом до повстання Богдана Хмельницького проти поляків?
Польський шляхтич Чаплинський зробив усе перелічене. Хмельницький почав повстання через особисту образу за смерть сина, викрадення коханої та спалений дім
Як називали козаків, які за легендами жили на Січі та мали якусь надмірну силу?
Саме характерникам приписували магічні здібності — вони нібито могли перетворюватися на вовків, брати розпечене залізо голими руками та ніколи не програвати ворогам.
На що проміняв свою жінку козацький лідер Сагайдачний за мотивами народної пісні?
«А позаду Сагайдачний, що проміняв жінку на тютюн та люльку необачний».
Коли дітлахи турків були неслухняними, батьки лякали їх цим козаком, як бабаєм. За легендою, він перемагав у всіх походах проти турків. Про кого йдеться?
Іван Сірко був одним з найвідоміших кошових отаманів другої половини 17 століття, який здійснив понад пів сотні переможних походів проти турків. Через це його навіть називали «дияволом» та в переказах наділяли магічною силою.
Чий портрет зображений на купюрі 10 гривень?
Насправді на купюрі з підписом «Іван Мазепа» зображений Пилип Орлик, якого обрали наступним гетьманом, проте в еміграції. Справа в тому, що московська влада наказала спалити всі портрети Мазепи та тривалий час переслідувала його прибічників, тому достеменно невідомо, як він виглядав. Дітей Мазепа теж не мав, тому на купюрі зобразили його соратника.
У 1618 році Сагайдачний зі своїми козаками штурмував та кілька місяців тримав у облозі це місто. Зараз ми б йому за це щиро подякували. Яке місто стало ціллю козаків?
У 1618 році Петро Конашевич-Сагайдачний воював проти московитів та боці польського короля. І все було б просто чудово, якби московський цар і польський король не підписали перемир'я.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Мета проєкту
Основні функції Інституту
- Дослідження та аналітика:
Інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Він проводитиме загальнонаціональні опитування, збиратиме дані про наявний житловий фонд, включно із соціальним та доступним житлом, особливо у найбільш постраждалих регіонах. - Онлайн-платформа:
Зібрана інформація буде доступна на спеціальній онлайн-платформі, що допоможе у пошуку житлових рішень для національних, місцевих та міжнародних партнерів. - Консультації та підтримка:
Інститут також діятиме як дорадчий орган при Уряді України, вивчатиме чинне житлове законодавство, надаватиме консультаційну підтримку щодо реформ і долучатиметься до розроблення відповідних програм.
Коментарі
Суспільство
Що саме змінилося
Дарницький район:
- Вулицю Івана Тургенєва перейменували на вулицю Миколи Волковича.
Дніпровський район:
- Вулиця Петра Чаадаєва отримала назву вулиця Єлизавети Шахатуні.
Подільський район:
- Вулиця Брюсова стала вулицею Валентини Радзимовської.
- Парку біля кінотеатру Тараса Шевченка присвоїли назву «Гірка Крістера».
Печерський район:
- Вулицю Станіславського перейменували на вулицю Богдана Ступки.
Святошинський район:
- Парк «Юність» переназвали на парк «Гамбурзький».
- Вулиця Жовтнева стала вулицею Сулимівською.
- Вулицю Сергія Єсеніна перейменували на вулицю Скарбова.
- Парку на вулиці Михайла Котельникова, 26-32, присвоїли ім’я Михайла Реуцького.
Солом’янський район:
- Вулиця Боткіна стала вулицею Професора Павловського.
- Безіменну площу між вулицями Січеславською та Георгія Кірпи назвали «площею Північноатлантичного альянсу».
Шевченківський район:
- Провулок Бехтерівський отримав назву провулок Варязький.
- Сквер на вулиці Прорізній (між будинками №3 та №5) назвали «Українського радіо».
Коментарі
Суспільство
Розклад
- Поїзд №767 відправляється з Варшави Всходньої щодня о 21:31, Люблін 23:27—23:40, Рава-Руська 05:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді). Пересадковий поїзд №867/868 вирушає з Рави-Руської о 06:15, Львів 07:47—08:02, Івано-Франківськ 11:12—11:16, прибуття в Коломию о 12:00.
- Зворотно поїзд №867/868 відправляється з Коломиї о 03:06, Івано-Франківськ 03:55-04:00, Львів 06:58—07:14, прибуття до Рави-Руської о 08:38. Поїзд №767 вирушає з Рави-Руської о 10:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді), Люблін 13:50—14:11, прибуття на станцію Варшава Всходня о 16:01.
Коментарі