Суспільство
Оселедці та шаровари? Це не все! Що ще ви знаєте про козаків? (Тест)
Що означає слово «козак» у перекладі з тюркських мов?
Козаками називали вільних озброєних людей. Слово «козак» не було пов'язане з тим, як їх часто зображують — у широких червоних шароварах з оселедцями на голові.
Як називали лідера козаків-запорожців, до якого звертаються в пісні Артем Пивоваров і Клавдія Петрівна?
Гетьман був лідером козацької держави, а січовиком називали будь-якого козака, який жив на Січі. В пісні співається: «Піднімай булаву, отамане! Бий, бий, бий, бий, барабане!».
Що було приводом до повстання Богдана Хмельницького проти поляків?
Польський шляхтич Чаплинський зробив усе перелічене. Хмельницький почав повстання через особисту образу за смерть сина, викрадення коханої та спалений дім
Як називали козаків, які за легендами жили на Січі та мали якусь надмірну силу?
Саме характерникам приписували магічні здібності — вони нібито могли перетворюватися на вовків, брати розпечене залізо голими руками та ніколи не програвати ворогам.
На що проміняв свою жінку козацький лідер Сагайдачний за мотивами народної пісні?
«А позаду Сагайдачний, що проміняв жінку на тютюн та люльку необачний».
Коли дітлахи турків були неслухняними, батьки лякали їх цим козаком, як бабаєм. За легендою, він перемагав у всіх походах проти турків. Про кого йдеться?
Іван Сірко був одним з найвідоміших кошових отаманів другої половини 17 століття, який здійснив понад пів сотні переможних походів проти турків. Через це його навіть називали «дияволом» та в переказах наділяли магічною силою.
Чий портрет зображений на купюрі 10 гривень?
Насправді на купюрі з підписом «Іван Мазепа» зображений Пилип Орлик, якого обрали наступним гетьманом, проте в еміграції. Справа в тому, що московська влада наказала спалити всі портрети Мазепи та тривалий час переслідувала його прибічників, тому достеменно невідомо, як він виглядав. Дітей Мазепа теж не мав, тому на купюрі зобразили його соратника.
У 1618 році Сагайдачний зі своїми козаками штурмував та кілька місяців тримав у облозі це місто. Зараз ми б йому за це щиро подякували. Яке місто стало ціллю козаків?
У 1618 році Петро Конашевич-Сагайдачний воював проти московитів та боці польського короля. І все було б просто чудово, якби московський цар і польський король не підписали перемир'я.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі