

Суспільство
Оприлюднили аналітику вакансій на “дистанційці”: скільки платять і кого шукають
OLX Робота оприлюднили аналітику за червень 2020. Як з’ясувалося, в категорії “Початок кар’єри/студенти” зарплату дистанційним співробітникам пропонували на 25% вищу, ніж офісним. Це в середньому 12 500 грн на місяць, а вакансій було майже в 1,5 рази більше — 1 010, передає Економічна правда.
Топ вакансій
Найчастіше на тимчасову зайнятість чекають адміністраторів і офіс-менеджерів, пропонують в середньому 15 000 грн і 10 000 грн відповідно.
Читайте також: Як зміниться ринок праці під час коронакризи? (ВІДЕО)
Для молоді пропонують в середньому 8 250 грн на місяць при тимчасовому працевлаштуванні. Підробіток у вигляді роздачі листівок у червні стали шукати майже в 6 разів активніше.
Також на кожну пропозицію з роботи вдома відгукувалися в середньому 20 людей, у той час як офлайн — 18. У травні розрив був ще більшим, адже тоді однією “дистанційною” вакансію цікавились 19 осіб, а “офісною” — всього 13.

Загалом у червні роботодавці розмістили майже 2 300 вакансій для людей на початку кар’єри. З них 16%, або понад 360 випало на пропозиції з тимчасового працевлаштування
Найчастіше в червні вводили в пошук “роботу для школярів” — 4 670 разів, що на 151% частіше, ніж у травні. Не відстають і охочі знайти “віддалену роботу” та “роботу вдома” — позицію для себе вони шукали 4 580 і 3 100 разів відповідно.
Активно також шукають вакансії з щоденною оплатою — цей запит на 4 місці з 3 090 повторами. Закриває топ-5 “роздача листівок” з 2 310 натисканнями на “пошук” за червень. При цьому, в травні такий підробіток шукали 410 разів. Це означає, що всього за місяць його популярність зросла на 466%, або майже в 6 разів.

Стабільно потрібні працівники в Instagram — їм обіцяють заробіток у розмірі 15 000 грн, вакансій же — понад 80. Активно шукають також промоутерів, пропонуючи в середньому 9 000 грн на місяць. Вибрати пропозицію можна серед 70 варіантів.
Топ-5 популярних позицій для студентів закривають оператори — платити їм готові приблизно 11 500 грн, вакансій за червень було майже 70.
Фото: cheline.com.ua
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»
Суспільство

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.
Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.
У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.
Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.


Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.
Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»