Суспільство
ООН шукає громадські організації для програми малих грантів
Організація об’єднаних націй (ООН) запрошує громадські та неурядові організації для управління програмою малих грантів.
Про це пише портал ГУРТ.
Зазначається, що програма ООН із відновлення та розбудови миру підтримує місцевий розвиток та запрошує неурядові та громадські організації для управління програмою малих грантів.
Заявки приймаються до 5 березня 2020 р.
Програма ООН із відновлення та розбудови миру передбачає три основні напрями діяльності:
- відновлення інфраструктури та економіки;
- підтримка місцевого самоврядування та створення відповідного потенціалу;
- соціальна стійкість і розбудова миру.
Заходи Програми
- Компонент 1. Економічне відновлення та відбудова критично важливої інфраструктури
- Компонент 2. Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади
- Компонент 3. Громадська безпека та соціальна згуртованість.
З цією метою ПРООН веде пошук відповідних неурядових та громадських організацій у якості відповідальної сторони для управління Програмою малих грантів за напрямами, пов’язаними з громадською безпекою, соціальною згуртованістю, доступом до правосуддя, взаємодією поліції та громади на засадах партнерства, адвокацією та ґендерною рівністю.
Критерії для участі
- бути зареєстрованими зі статусом юридичної особи на території Україні протягом щонайменше 2-х років (неурядові, громадські, благодійні, неприбуткові організації);
- мати досвід роботи, пов’язаний з управлінням грантовими програмами (щонайменше дві програми із загальною кількістю грантоотримувачів понад 40 осіб);
- мати досвід роботи, пов’язаний із впровадженням проєктів або виконанням договорів на надання професійних послуг у сфері управління грантовими програмами із загальним бюджетом проєктів/договорів від 80 000.00 доларів США;
- мати правовий статус, що дозволятиме отримувати грантові кошти з боку ПРООН без виникнення відповідних податкових зобов’язань.
До складу НУО/ОГС має входити група із щонайменше чотирьох спеціалістів, які відповідають вимогам, викладеним у Технічному завданні – Додаток I.
Розмір бюджету та тривалість проєкту
Загальна орієнтовна сума, що надається в рамках цього Конкурсу проєктних пропозицій, становить 299 000.00 доларів США. ПРООН залишає за собою право не видавати всі наявні кошти, якщо кількість і якість заявок не відповідає зазначеним критеріям. Крім того, ПРООН залишає за собою право не фінансувати будь-які пропозиції, що випливають із цього Конкурсу проєктних пропозицій.
Читайте також: ООН оголосила 2020-й Міжнародним роком здоров’я рослин
Тривалість пропонованих заходів не має перевищувати 8 (вісім) місяців. Передбачуваний період упровадження: квітень – листопад 2020 року. Організаціям пропонується подати чіткий динамічний план щодо кожного результату в межах передбачених термінів.
Заявники мають подавати свої пропозиції в режимі онлайн через систему електронного тендеру з дотриманням термінів, зазначених на сайті https://etendering.partneragencies.org.
Більш детально з процедурою подачі пропозицій ви можете ознайомитися за посиланнями: ungm.org/Public/Notice/104408 та procurement-notices.undp.org/view_notice.cfm?notice_id=63649
Контакти: grants.ua@undp.org
Нагадаємо, оголосили грант для підтримки громад уздовж лінії зіткнення.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі