Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Онлайн-кінотеатр Takflix випускає два фільми власного виробництва 

Опубліковано

Нові короткі метри від Takflix Original вже стали доступними до перегляду. «Чи справді Місяць зроблений із сиру?» Насті Канарьової та «Мозаїки Києва» Кирила Свєташова й Світлани Симакової глядачі з усього світу можуть дивитися з англійськими субтитрами.  

Про це повідомили в пресрелізі онлайн-кінотеатру.

Про фільми 

«Чи справді Місяць зроблений із сиру?» Насті Канарьової — фільм-портрет української астрофізикині Олени Компанієць. Героїня спостерігає за зірками в охопленій війною країні та подумки розмовляє з майбутньою донькою. Окрім роботи в Головній астрономічній обсерваторії НАН України, Олена популяризує науку про космос серед дітей. З початком повномасштабної війни їй часто доводиться проводити уроки в бомбосховищах. В Україні стрічку вперше показали на МКФ «Молодість» у 2024 році. 

«Мозаїки Києва» Кирила Свєташова та Світлани Симакової — це історія про подружжя художників Світлану та Сергія, які створюють мозаїки в культурному просторі столиці з повагою до спадщини. Під час роботи над своєю першою масштабною мозаїкою герої очікують народження первістка. 

«Чи справді Місяць зроблений із сиру?» та «Мозаїки Києва» стали фіналістами конкурсу короткометражних проєктів Takflix Original x Nowness 2024. Їх відібрали з-поміж 195 проєктів. Ще два фільми, що перемогли у конкурсі, перебувають на стадії виробництва.

Nowness — глобальна онлайн-платформа з головним офісом у Лондоні. Nowness створює та курує найкращий відеоконтент і має багатомільйонну аудиторію у США, Великобританії, Західній Європі та Китаї. 

Читайте також: Два фільми українських режисерів отримали грошові премії на Berlinale Co-Production Market

Про онлайн-кінотеатр

Takflix Original — власне кіновиробництво онлайн-кінотеатру Такфлікс. У 2023 році спільно з Nowness презентували два короткі метри: роудмуві Надії Парфан «Це побачення», що отримав спеціальну відзнаку журі Берлінале, та фільм-портрет «Голубівники Києва». 

50% з кожного квитка на фільми Такфлікс передає фонду «Крила перемоги», де волонтерить астрофізикиня Олена Компанієць. 

Нагадуємо, що в Україні запустили перший благодійний аукціон NFT-картин українських художників.

Фото обкладинки: кадр з фільму «Чи справді Місяць зроблений із сиру?»

Культура

Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

Опубліковано

Студенти-кінознавці КНУТКіТ імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький передали до фонду «Довженко-Центру» дві плівкові фільмокопії німих фільмів: «Трипільська трагедія» (1926) Олександра Анода-Анощенка та «Секрет рапіду» (1930) Павла Долина.

Про це повідомили в «Довженко-Центрі».

Про фільми

Виявлені плівки є контратипами — вихідними матеріалами, з яких виготовляють прокатні копії. За словами керівниці фільмосховища Довженко-Центру Тетяни Деркач, такі матеріали потрапляють до архіву вкрай рідко. Фахівці вже запланували відсканування фільмів, що дозволить невдовзі переглянути ці стрічки.​

«Трипільська трагедія» — один із найстаріших фільмів, знайдених в Україні останнім часом. Стрічка розповідає про Трипільський похід більшовиків 1919 року. У ньому зображують події в пригодницькому жанрі з масштабними батальними сценами. Фільм отримав глядацький успіх, але зазнав критики за надмірну жорстокість.​

Читайте також: У Каннах відбудеться світова прем’єра української стрічки «МІЛІТАНТРОПОС»

«Секрет рапіду» — перший фільм Павла Долини, знайдений в Україні. Стрічка розкриває конфлікт між індивідуальним і колективним у радянському виробництві, зосереджуючись на темі приховування технологічного секрету обробки сталі. Фільм знято на заводах Києва, Харкова і Горлівки, що додає йому індустріальної реалістичності.​

Передача плівок відбулася в ЦОПі КНУТКіТ за участі студентів, представників «Довженко-Центру». та викладачів.

Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.

Фото: фейсбук-сторінка «Довженко-центру»

Читати далі

Культура

Ілюстрацію українки для The New York Times відзначили престижною нагородою (ФОТО)

Опубліковано

Українську ілюстраторку Женю Полосіну визнали переможницею американського конкурсу American Illustration 44. Вона здобула відзнаку за колаж до матеріалу в The New York Times у рубриці Opinion про сценарії завершення війни в Україні.

Про це повідомила мисткиня.

Роботу відібрали до щорічного каталогу American Illustration — одного з найавторитетніших конкурсів ілюстрації у США. Колаж супроводжував аналітичну публікацію у грудні 2024 року та привернув увагу журі глибоким змістом і художнім втіленням складної теми.

«На жаль, ілюстрація й досі актуальна — три місяці потому прогнози щодо завершення війни не втратили своєї гостроти. І боюся, ще довго не втратять», — прокоментувала Полосіна у своєму дописі.

Художниця подякувала редакції The New York Times та артдиректору Сему Вітні за можливість долучитися до важливої теми й реалізувати роботу, яка резонувала з багатьма.

Читайте також: Нацбанк випустив памʼятну монету, присвячену мисткині Любові Панченко (ФОТО)

Фото: інстаграм-акаунт Жені Полосіної

Про Женю Полосіну

Женя Полосіна — українська ілюстраторка та коміксистка з Києва. Вона створює ілюстрації для медіа, книжок і мистецьких проєктів, зокрема документальних. У 2015 році разом із художницею Анною Іваненко заснувала студію «Сері/граф», яка працює з авторськими зинами, принтами та експериментальним друком, зокрема шовкодруком, монотипією, гравюрою на картоні й сухою голкою.

У 2023 році здобула відзнаку «Найкращий книжковий дизайн» від Книжкового Арсеналу за документальний комікс «Блекаут. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України», створений у співавторстві з Анною Іваненко. У своїх роботах мисткиня фокусується на темах війни, соціального досвіду та збереження памʼяті.

Нагадаємо, що українська мисткиня стала першою лавреаткою премії Her Art Prize (ФОТО).

Фото: сайт «Книжкового арсеналу»

Читати далі

Культура

Нацбанк випустив срібну монету у формі яйця, присвячену писанкарству (ФОТО)

Опубліковано

17 квітня 2025 року Національний банк України ввів в обіг срібну пам’ятну монету «Писанкарство» номіналом 10 гривень. Випуск присвятили включенню української писанки до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Про це повідомили в НБУ.

Дизайн аверсу

Авторкою дизайну нової монети стала Олександра Кучинська. На аверсі монети зобразили стилізоване «дерево життя» у формі дуба — символу сили, захисту та вірності. Його три яруси — небесний, земний і підземний світи — вміщують по 12 писанок, що уособлюють 12-річний цикл.

Композиція складається з сакральних символів: берегині, сонця, зірки-ружі, бджоли, птаха, оленя, коня, барана, підземного змія, риби та інших.

Читайте також: Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Символіка реверсу

Реверс прикрашає традиційна писанка Одеської області, відома як «Сорокопуть» або «Козачі левади». Орнамент писанки поєднує давні символи — сваргу, хрести, драбинки та сонце — у складну композицію, що символізує нескінченний рух, духовне зростання та силу життя.

Читайте також: 6 продуктів, які кладуть у кошик на Великдень: готуємося до свята з етнографинею

Характеристики монети

  • Метал — срібло 999 проби;
  • маса дорогоцінного металу — 31,1 грама;
  • тираж — 7500 штук;
  • карбування — спеціальний анциркулейтед;
  • гурт — секторальне рифлення.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив памʼятну монету, присвячену мисткині Любові Панченко (ФОТО).

Також ми писали, що Нацбанк випустив срібну монету «Зодіак» про зв’язок людини та всесвіту (ФОТО).

Фото: сайт НБУ

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес1 день тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура2 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес2 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....