

Культура
«Одного літа в Україні» виходить у національний прокат (ВІДЕО)
Документальна стрічка «Одного літа в Україні» (Summertime in Ukraine) від «Вавилон’13» виходить у широкий прокат. Побачити її можна вже з 30 січня у понад 100 кінотеатрах по всій країні.
Про це повідомляє ГУР.
Про що фільм
Головні герої — бійці Міжнародного легіону ГУР МО, які виконують бойові завдання на передовій. Це іноземці, що приїхали в Україну, щоб воювати за свободу — чужу за паспортом, але близьку за духом.
Стрічка показує їхню службу, навчання, побут і дружбу. Спекотне літо приносить випробування — не всі новобранці витримують темп тренувань, а з фронту надходять тривожні новини. Як складеться доля цих воїнів? Відповідь — у кінотеатрах.
Читати також: Українська ілюстраторка перемогла у Болонському ярмарку дитячої книги
Команда фільму
Автор ідеї та головний режисер — Володимир Тихий. Разом з ним працювали Анастасія Тиха та Ганна Тиха. За операторську роботу відповідали Дмитро Заглинський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов та інші. Музику створив Андрій Мартиненко (Andrii Barmalii).
«Ми провели ціле літо з легіонерами, аби побачити їхню мотивацію, виклики й силу духу. Я була вражена їхньою відданістю та людяністю. Сподіваюся, що глядачі теж відчують цю силу через нашу стрічку», — розповідає режисерка Анастасія Тиха.
Де подивитися
Повний список кінотеатрів — за посиланням.
Нагадаємо, що в Ірпені знімають стрічку про людей, які першими захищали місто у 2022 році.
Фото: кадр з фільму «Одного літа в Україні».
Культура

Леся Васильченко здобула головну премію PinchukArtCentre 2025. Грошовий приз розміром 400 тисяч гривень мисткиня пообіцяла передати на благодійні внески та допомогу армії.
Про це повідомили на сторінці музею та в NV.
Художниця Васильченко також автоматично стала номінанткою на міжнародну нагороду Future Generation Art Prize. Першу спеціальну премію від артцентру здобула Катерина Алійник, а другу — Євген Коршунов.
Читайте також: «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі»
На нагородженні також вручили спеціальну позаконкурсну відзнаку Вероніці Кожушко. Харківська художниця подала заявку на участь у конкурсі, проте загинула 30 серпня 2024 року внаслідок російського бомбового удару по Харкову.
Нагадуємо, що український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка PinchukArtCentre
Культура

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» отримав премію Public Library Champion Award 2025. Цю нагороду щороку вручає британська організація Libraries Connected. Переможцями стають ті, хто активно підтримує публічні бібліотеки на національному й міжнародному рівні.
Про це повідомили на сторінках благодійного фонду.
Церемонію нагородження провели10 червня у Кенілворті (графство Уорвікшир, Велика Британія). На заході виконавча директорка «Бібліотечної країни» Люсьєна Шум виголосила: «Ця нагорода — визнання стійкості та здатності діяти в найважчі часи всієї бібліотечної спільноти України, символ спільної боротьби за свободу, людяність і знання. Щиро дякуємо британському народові за підтримку, солідарність і віру в силу культури».
На сторінці балгодійного фонду підкреслили, що ця премія стосується всієї бібліотечної спільноти України, яка щодня працює попри виклики, зберігаючи силу культури, знання й людяності.
Читайте також: Бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО)
Про фонд та організаторів
Фонд «Бібліотечна країна» — ініціатор міжнародної програми «Бібліотеки-посестри», у межах якої вже 45 пар бібліотек з України та Великої Британії співпрацюють у галузі культури, освіти, сталого розвитку та підтримки громад. У 2025 році Libraries Connected також подарували Україні бібліобус для обслуговування постраждалих і деокупованих територій.
Libraries Connected — національна мережа публічних бібліотек Англії, Вельсу, Північної Ірландії та територій під британським суверенітетом. Організація працює з 1996 року і підтримує розвиток бібліотек як відкритих культурних, освітніх і громадських просторів.
Нагадуємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка «Бібліотечної країни»
Культура

Музей Івана Гончара та WWF-Україна презентували нову онлайн-виставку «Правічні», яка досліджує образ дерев у традиційному українському мистецтві. Вона доступна на платформі Google Arts & Culture в межах міжнародного проєкту World Wide Wood.
Про це повідомили у музеї.
У виставці поєднали фотографії експонатів 18-20 століть зі збірки музею з інформаційними матеріалами WWF про праліси — старовікові ліси, які є унікальною частиною природної спадщини України. Мета проєкту — показати тісний зв’язок між людиною, природою та культурою, а також привернути увагу до збереження довкілля як важливої частини національної ідентичності.
«Коли ми порушуємо питання збереження лісів, ми говоримо і про збереження себе. Старовікові ліси — природний спадок, який, як і культурна спадщина, наразі критично потребує охорони. Цією виставкою ми розповідаємо про ліси не через сухі факти та цифри, а через емоцію, памʼять і мистецтво. Сподіваюсь, це дасть глядачам відчуття глибшого зв’язку з природою», — розповіла кураторка проєкту й комунікаційниця WWF-Україна Юлія Новосельцева.
Нагадаємо, що у Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО).
Раніше ми писали, що музей Івана Гончара зацифрував 100 вишитих сорочок з усієї України: де переглянути (ФОТО).
Фото обкладинки: Яна Толмачова