

Суспільство
Одеський фотограф 7 років чекав, щоб зробити дивовижні знімки млина
Одеський фотограф Сергій Онишко розповів в соцмережах історію дивовижних знімків старовинного млина на півночі Одеської області в селі Будеї на березі річки Кодима.
Про це пише Культурометр.

«Є в Одеській області невелике село Будеї, розташоване в заплаві річки Кодима, між двох пагорбів. На вершині одного з них, стоїть дерев’яний млин (млин або вітряк). Раніше їх було кілька, та вцілів один … Найголовніше, що млин повністю автентичний, і він працює! Зрозуміло, що зерно ніхто не меле, але якщо потрібно, то засипається зерно і вперед … Правда, два роки тому, була пожежа, горіла трава або залишки на полях і згоріло воротило, за допомогою якого млин можна було повертати до вітру… », – написав фотограф у соцмережі.

Сергій уже 7 років їздить до вітряка в пошуках оригінального сюжету з цвітінням.
Читайте також: Як школярі на Хмельниччині ліплять еко-іграшки з глини (ВІДЕО)

«Я знімав з соняшниками, з кукурудзою, пшеницею, з голою землею і в снігу. Але чого мені не вистачало завжди, так це квітучого рапсу, який в компанії з блакитним небом, перетворює пейзаж в суто український … Кілька раз я приїжджав після страшних злив і двічі моя машина ледь не переверталася в яр, ковзаючи схилами. Рятували лише якості позашляхова та мій водійський досвід. Якось хотів застати квітучі вишні. Приїхав, вишні вже відцвіли. Не вгадав. 260 км тепер їхати назад», – розповідає фотограф.

У цьому році Сергій вирішив познімати два млини – перший в Черкаській області біля села Будище, а на зворотному шляху вирішив з Київської траси заїхати в Будеї. І це було не дарма – біля млина розцвіло величезне поле жовтого ріпаку. Весь вечір і наступного ранку він знімав дивовижні пейзажі.
Читайте також: Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)
Нагадаємо, фото українця прикрасило розворот журналу National Geographic Traveller.
Також фотографія українця Євгена Самученка увійшла в Топ-10 кращих світлин з дрона в світі.
Окрім того, у січні 2020-го Євген Самученко увійшов до трійки кращих на конкурсі Travel Photographer of the Year.
Як ми писали раніше, амстердамський музей фотографії (Foam) долучив до своєї колекції роботу українського фотографа Валентина Бо.
Головне фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України