Суспільство
Одеський фотограф 7 років чекав, щоб зробити дивовижні знімки млина
Одеський фотограф Сергій Онишко розповів в соцмережах історію дивовижних знімків старовинного млина на півночі Одеської області в селі Будеї на березі річки Кодима.
Про це пише Культурометр.
«Є в Одеській області невелике село Будеї, розташоване в заплаві річки Кодима, між двох пагорбів. На вершині одного з них, стоїть дерев’яний млин (млин або вітряк). Раніше їх було кілька, та вцілів один … Найголовніше, що млин повністю автентичний, і він працює! Зрозуміло, що зерно ніхто не меле, але якщо потрібно, то засипається зерно і вперед … Правда, два роки тому, була пожежа, горіла трава або залишки на полях і згоріло воротило, за допомогою якого млин можна було повертати до вітру… », – написав фотограф у соцмережі.
Сергій уже 7 років їздить до вітряка в пошуках оригінального сюжету з цвітінням.
Читайте також: Як школярі на Хмельниччині ліплять еко-іграшки з глини (ВІДЕО)
«Я знімав з соняшниками, з кукурудзою, пшеницею, з голою землею і в снігу. Але чого мені не вистачало завжди, так це квітучого рапсу, який в компанії з блакитним небом, перетворює пейзаж в суто український … Кілька раз я приїжджав після страшних злив і двічі моя машина ледь не переверталася в яр, ковзаючи схилами. Рятували лише якості позашляхова та мій водійський досвід. Якось хотів застати квітучі вишні. Приїхав, вишні вже відцвіли. Не вгадав. 260 км тепер їхати назад», – розповідає фотограф.
У цьому році Сергій вирішив познімати два млини – перший в Черкаській області біля села Будище, а на зворотному шляху вирішив з Київської траси заїхати в Будеї. І це було не дарма – біля млина розцвіло величезне поле жовтого ріпаку. Весь вечір і наступного ранку він знімав дивовижні пейзажі.
Читайте також: Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)
Нагадаємо, фото українця прикрасило розворот журналу National Geographic Traveller.
Також фотографія українця Євгена Самученка увійшла в Топ-10 кращих світлин з дрона в світі.
Окрім того, у січні 2020-го Євген Самученко увійшов до трійки кращих на конкурсі Travel Photographer of the Year.
Як ми писали раніше, амстердамський музей фотографії (Foam) долучив до своєї колекції роботу українського фотографа Валентина Бо.
Головне фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі