

Військо
Новий командувач Сил безпілотних систем Роберт Бровді поділився планом розвитку війська
Роберт «Мадяр» Бровді оприлюднив плани на розвиток військ Сил безпілотних систем на найближчі 100 днів.
Про це повідомив Роберт Бровді.
100-денний план «Мадяра» покроково
Новопризначений командувач пообіцяв, що 6–7 підрозділів Сил безпілотних систем «Лінії дронів» мають увійти до десятки найрезультативніших за чинним рейтингом підрозділів БпЛА Сил оборони України. За прогнозами «Мадяра», це буде запізніле, але стрімке становлення роду військ.
Бровді представив такі кроки 100-денного плану:
- Усі підрозділи СБС Лінії Дронів, що виконують бойові завдання на фронті, діятимуть у єдиній електронній системі планування, аналізу, координації, управління, та онлайн-звітності з автоматичною верифікацією усіх результатів (червень-липень 2025).
- Вплив СБС у тактичній та оперативній глибині розгортатимуть поетапно. За прикладом 414 окремої бригади, у підрозділах запустять або посилять усі 12 рівнів застосування — від розвідки, радіоелектронної боротьби, радарних систем і протидії ворожим БпЛА до дистанційного мінування та протипілотних груп (червень-вересень 2025).
- Посилюватимуть власне виробництво боєприпасів для своєчасного забезпечення, а не за залишковим принципом.
- Створять єдиний склад постачання для оперативного забезпечення підрозділів СБС пакетом із 50 критичних засобів та компонентів, як-от StarLink, додаткові акумулятори до дронів, мобільні РЕБи, компоненти кастомізації FPV та бомберів, периферія, павербанки, пікапи тощо.
- Наземні роботизовані комплекси планують розвивати як основний засіб логістики бойових частин, дронів та периферії до пілотів на позиціях тощо.
- У Силах безпілотних систем запровадять єдину рекрутингову кампанію та базову військову підготовку з фаховою одночасово. За аналогом вже запровадженої системи підготовки у «Лінії Дронів», де є власна мережа шкіл FPV, бомберів, крила, РЕБ, РЕР, РЛС, винищувачів, НРК тощо.
Читайте також: Україна отримає 40 сучасних роботів для гасіння пожеж від французької Shark Robotics (ВІДЕО)
Крім цього, організують переатестацію особового складу, перекваліфікацію недосвідчених чи небоєздатних екіпажів, а також перепрофілювання за видами льотної діяльності. Командування ставить за мету чітку відповідність функцій підготовці та бойовому потенціалу кожного бійця.
У межах реформування Сил безпілотних систем запланували введення уніфікованого підходу до аналізу спроможностей, фактів застосування та результативності дій моделей дронів і типів боєприпасів. Це стане основою для точного планування та ефективного забезпечення підрозділів у реальному часі.
На сферу розвитку технологій чекає трансформація чинного Центру інновацій та впроваджень розробок. Замість функціонування на рівні бригади, він переходить до забезпечення потреб усього роду військ.
Про «Мадяра»
До повномасштабного вторгнення Роберт Бровді був депутатом Закарпатської обласної ради 6-го скликання, де достроково припинив діяльність. Він активно займався бізнесом, який поєднував з участю в місцевому політичному житті. Бровді очолював Аграрну біржу та Державну продовольчо-зернову корпорацію України.
Ще напередодні 24 лютого Роберт записався в Оболонську тероборону. «Мадяр» був командиром взводу другої штурмової роти 206 об ТрО в підпорядкуванні 28 ОМБр ЗСУ. У складі цього підрозділу допомагав евакуйовувати людей з Ірпеня, Бучі, Бородянки. Улітку 2022 року Роберт створив групу «Птахи Мадяра» у складі 59-ї окремої мотопіхотної бригади. У січні 2024 року підрозділ розширили до 414-го батальйону, а згодом і до бригади.
«Птахи Мадяра» брали участь у ключових операціях війни. Брали участь в обороні Херсона, Соледара, Бахмута, Авдіївки, Мар’їнки, Урожайного. Після початку десанту у Кринках завдавали ударів по російським військам на лівому березі Херсонщини. Працювали на Харківському та Покровському напрямках. Сьогодні «Птахи Мадяра» — це близько 400 військовослужбовців. Лише з червня 2023-го до січня 2025-го підрозділ знищив або уразив понад 17 тисяч ворожих цілей, 5300 із яких ліквідували повністю.
Роберт Бровді має ряд державних нагород за службу, серед яких Звання Героя України із орденом «Золота Зірка», «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ, Ордени Богдана Хмельницького II й III ступенів та інші.
Нагадуємо, що бійці бригади «Азов» виявили на Донеччині пташине гніздо з оптоволокна (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Роберта Бровді
Військо

Під час благодійного стриму коміків з «Ветеранів космічних військ» зібрали 1 461 125 гривень на підтримку батальйону «Вовки Да Вінчі». Цих коштів вистачило, аби повністю закрити попередній збір під назвою «Підкори пітьму».
Про це повідомили у батальйоні.
У межах збору «Підкори пітьму» збирали сім мільйонів гривень на дрони DJI Mavic 3T, які бійці батальйону використовують для нічної розвідки та знищення цілей.
Наразі триває нова кампанія — «Запали пітьму», яка спрямована на закупівлю FPV-дронів. Як зазначають військові, кожен такий дрон допомагає перетворити техніку, артилерію та живу силу ворога на статистику бойових втрат.
Читайте також: Лебіга та Стерненко за годинний стрим зібрали понад 2 млн гривень на FPV-дрони

Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: інстаграм ВКВ
Військо

19 червня 2025 року відбувся ще один обмін полоненими в межах домовленостей, яких досягнули у Стамбулі. В Україну повернули військових з важкими пораненнями та хворобами, яких утримували в російському полоні тривалий час.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Кого вдалося звільнити
З неволі повернули військовослужбовців ЗСУ, зокрема представників Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також бійців Державної прикордонної служби та Нацгвардії. Більшість з них потрапили в полон під час оборони Маріуполя та провели в неволі понад три роки.
Звільнені воїни захищали різні регіони України, зокрема Херсонщину, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Сумщину, Чернігівщину, Київщину, а також Запорізьку область. Всі вони пройдуть необхідне медичне обстеження та реабілітацію, а також отримають належні виплати.
Читайте також: Піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО)
У багатьох захисників діагностували серйозні проблеми зі здоровʼям, зокрема значну втрату ваги, дистрофію, виразки, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні та гастроентерологічні порушення, а також проблеми із зором.
У Координаційному штабі також заявили, що Україна працює над наступним етапом обміну.





Нагадаємо, що бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

З початку весни благодійний фонд «Повернись живим» передав військовим перші дрони-перехоплювачі для збиття «Шахедів» та їх аналогів. Наразі Сили оборони вже знищили перші ворожі БпЛА.
Про це повідомили у фонді.
Перші результати
У березні «Повернись живим» почав новий етап проєкту «Дронопад». Фонд передав вісьмом підрозділам ЗСУ спеціалізовані дрони для перехоплення «Шахедів». Вони швидко показали ефективність: станом на червень військові знищили 17 «Шахедів» та ще 30 їхніх аналогів «Гербера».
Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні
Про «Дронопад»
Нині у «Дронопаді» беруть участь 88 бригад, які отримують FPV-дрони, пікапи, засоби зв’язку й усе необхідне для протидії ворожим безпілотникам.
Загалом у межах проєкту збито понад дві тисячі БпЛА різного типу — «Орлани», «Зали», «Ланцети» тощо. Вартість втрат для ворога оцінюють у понад 6,4 мільярда гривень, при витратах на обладнання у 464 мільйони.
Нагадаємо, що завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС