Ви читаєте:
Нові правила перевезення дітей в Україні: які штрафи
4хв на читання
Назад
Нові правила перевезення дітей в Україні: які штрафи
4хв на читання

Нові правила перевезення дітей в Україні: які штрафи

19 Листопада 2019, 12:20
Галина Мельник
Поділилися
0

Відзавтра водіїв в Україні почнуть штрафувати за перевезення дітей без автокрісла.

У газеті Верховної Ради “Голос України” у вівторок, 19 листопада, опублікували закон про встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей. Текст закону було оприлюднено на сайті газети, інформує “Дзеркало тижня”.

Які суми штрафів?

Отже, за порушення правил перевезення дітей водія штрафуватимуть у розмірі 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень). 

Читайте також: Таксі з автокріслами для дітей: що кажуть Uber, Uklon і Bolt

За повторне протягом року порушення – штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень).

Як було раніше?

Раніше в Україні також заборонялося перевозити дітей зростом менше 145 см або молодших за 12 років без використання спецзасобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу, але штрафів не було.

Органи Нацполіції повинні розглядати справи про відповідні адмінправопорушення. Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування – 20 листопада.

29 жовтня народні депутати прийняли законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” (№1150), яким запроваджуються штрафи за перевезення без автокрісел.

Яка статистика?

За даними, які оприлюднив Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М. Шульгiна, за 2018 рік в Україні зафіксовано понад 150 тисяч ДТП (з них 24,2 тисячі — з постраждалими, в яких загинуло 3,3 тисячі і було поранено 30,8 тисяч осіб). Будь-яка смерть у ДТП є передчасною і неприродною, але найтяжчі горе і страждання несуть наслідки аварій за участі дітей. Так, у 2018 у 3,7 тисячах ДТП, скоєних за участі дітей віком до 18 років, загинуло 176 дітей і було травмовано ще понад 4 тисячі.

Водій
По темі
Читайте також

«Захотілося, як у дитинстві»: киянка зробила халабуду у квартирі, і тепер вдома на 10°C тепліше

У квартирі Євгенії Мартинюк +23°C, хоча опалення тут немає вже тиждень. Коли заходиш з вулиці, де вночі...
3 Лютого 2026
01:57
Школяр став продюсером «Жуківських бабусь»

Школяр став продюсером «Жуківських бабусь»

9 годин тому
01:54
Прокурор-кіборг на захисті країни

Прокурор-кіборг на захисті країни

9 годин тому
Як в автомайстерні облаштували робоче місце для працівника з інвалідністю
04:21

Як в автомайстерні облаштували робоче місце для працівника з інвалідністю

Руслан Задорожний втратив на війні руку, через що декілька місяців не міг знайти роботу — компанії не готові були брати працівника з…
4 Лютого 2026