Суспільство
Нова серія Чорнобаївки: ЗСУ знову вдарили по окупантах на Херсонщині
Збройні сили України завдали чергового удару по позиціях російських окупантів у Чорнобаївці, що на Херсонщині.
Про це в ефірі телемарафону повідомив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань.
За його словами, після того, як окупанти посилили систему протиповітряної оборони, удари ЗСУ по Чорнобаївці тимчасово зупинилися. Утім цю проблему вирішила далекобійна артилерія від країн-партнерів.
«Це вже четвертий потужний приліт і знищення цього “хабу” після тривалої перерви. Ми всі памятаємо серії Чорнобаївки, постійні знищення окупантів та їхнього розташування біля аеропорту. Але згодом вони облаштували там систему ППО, яка заважала нашим “Байрактарам”. Утім новітнє озброєння, яке надійшло, демонструє свою потужність. Четвертий удар. Техніка, боєприпаси – все прогриміло й почало детонувати», – розповів Хлань.
Він додав, що Чорнобаївка – не єдине місце на Херсонщині, де за попередні декілька днів сталися вибухи на складах боєприпасів окупантів. Зокрема, в понеділок, 18 липня, було влучання по складу в селищі Райське біля Нової Каховки. Також в Бериславі було знищено велику ремонтну базу, де зберігалася та ремонтувалася техніка.
Феномен Чорнобаївки
До Чорнобаївки війна прийшла в перші дні російського вторгнення на Херсонщину. Росіяни одразу почали звозити на місцевий аеродром техніку та готувати опорний пункт для подальшого просування. Зокрема, завезли гелікоптери, РСЗВ, засоби радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони.
Аеродром у Чорнобаївці – об’єкт критично важливої інфраструктури для військових РФ. Їм був потрібен аеродром з твердою поверхнею, просто «сісти в степу» – неможливо. Тому окупанти щоразу стягують до Чорнобаївки нову й нову техніку, а українські артилеристи – щоразу завдають нових ударів.
Нагадаємо, воїни ЗСУ завдали удару по тилових позиціях загарбників та знищили ангар з бензовозами росіян на тимчасово окупованій Херсонщині.
Також ми розповідали, що в Пентагоні захоплюються тим, як Збройні сили України використовують ракетні системи HIMARS та інше озброєння від країн-партнерів.
Фото: 1540.com.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі