Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як обрати сумку: 8 оригінальних аксесуарів від українських брендів?

Опубліковано

Осінь – пора оновлень у гардеробі. Але важко уявити повний лук без стильної сумки. Зараз на ринку українські виробники пропонують неймовірну кількість моделей різної форми та кольору. Сумки-бочки, шопери з веганського паперу, сумки-книжки з зображенням улюблених персонажів – це далеко не весь список українських виробників, які відійшли від традиційних форм та створюють щось оригінальніше. Що саме? Просто подивіться на нашу підбірку. 

Веганські сумки від Raw Flaw

Бренд Raw Flaw виготовляє екологічні і сумки з веганського паперу (vegan cloth). Такий аксесуар є не лише стильним, а й не шкодить природі, адже матеріал можна вторинно переробити. До того ж, сумку легко мити. Бренд має сумки-шопери у трьох розмірах, сумки для ланчу та аксесуари для зберігання.

Де купити: Інстаграм, а також у київських магазинах Good Wine Home та “Всі.Свої. Дім та Декор”.

Ціни: кашпо – від 350 гривень, шопери – від 1900 гривень. 

Івано-франківська “Котилася торба”

Майстриня з Івано-Франківська шиє унікальні шкіряні сумки втілюючи кращі традиції. Серед асортименту – сумки, рюкзаки, сумки для ноутбука та інші шкіряні аксесуари. А головною фішкою бренду є те, що вироби прикрашені тисненням, аплікаціями у вигляді тварин та естетичними візерунками.

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 690 гривень

Книга на плечі від Doob.vosk

Улюблену книгу можна носити замість сумки. Бренд Doob.vosk створює оригінальні аксесуари, які розкажуть про ваші книжкові переваги, або про улюбленого автора. Тут можна придбати обкладинки культових історій, таких як “Аліса в країні чудес”, “Маленький принц”, “Мастер і Маргарита”, “Три мушкетера”, а також інших сучасних творів та модних журналів. Сумки-книги максимально схожі з улюбленими книгами і стануть незвичайним доповненням вашого образу.

Де купити: Інстаграм, Фейсбук

Ціни: від 2000 гривень

Трошки Малевича у Lona Prist

Цей бренд показує справжню любов до мистецтва, мінімалізму та лаконічності у речах. На створення однієї з останніх колекцій дизайнерів надихнули роботи Казимира Малевича та авангардне мистецтво. Вони створюють сумки з натуральної шкіри, які доповнені геометричними ручками та акцентами у вигляді чорних квадратів.

Де купити: Інстаграм, Фейсбук

Ціни: гаманці – від 4000, сумки – від 12 000

Shabaltas – плетені сумки

У цій майстерні створюють плетені сумки з бавовняних ниток, паперового джуту і льону. Аксесуари з натуральних матеріалів прикрашені шкіряними вставками та дерев’яними деталями і виконані у різних кольорах та розмірах. 

Де купити: Фейсбук, або магазин “Всі. Свої” у Києві

Ціни: від 1300 гривень

Книжкові ілюстрації на сумках A.V bag

Ілюстрація з улюбленої книжки на сумці? Легко з брендом A.V bag. На створення виробів дизайнерів надихають літературні твори. У колекції A.V bag можна знайти дерев’яні сумки ручної роботи, які адаптовані під відомі книги. Але, тут є не тільки обкладинки улюблених книжок. Бренд наносить і сюжетні ілюстрації, які дають волю фантазії. А такий яскравий аксесуар чудово доповнить будь-який образ.

Де купити: Фейсбук

Ціни: в середньому – 1500 гривень

Сумки з намистинок від Inner

Всі пам’ятають дерев’яні масажні накидки на сидіннях автомобіля? Українці пішли далі і створюють з таких дерев’яних та кольорових намистинок сумки. Бренд макраме декору та аксесуарів  Inner пропонує такі авоські. Засновниця бренду самостійно плете їх із джута. Така сумки буде актуальною не лише під час відпустки, а й у знадобиться у повсякденному житті.

Де купити: Інстаграм

Ціни: 600 гривень

Figlimon: дерев’яні сумки-конструктори

Цей бренд виготовляє стильні дерев’яні сумки-конструктори зі змінними кришками. Тобто, кожна власниця разом з сумкою отримує безліч різних варіантів для експериментів зі своїми образами, змінюючи корпус в тон палітри свого наряду. А прозорі сумки стануть сміливим рішенням в осінньому гардеробі. 

Сумки Figlimon легкі, місткі і не примхливі. Вони не боятися дощу, снігу та спекотної погоди. Дизайнери кажуть, що кожний їх виріб пахне лісом.

Де купити: сайт, Інстаграм

Ціни: від 1200

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі