Суспільство
Німеччина та ЄІБ нададуть Україні €20 млн на розвиток відновлюваної енергетики
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось з урядом Німеччини та Європейським інвестиційним банком про грант на суму 20 мільйонів євро для програми рішень відновлюваної енергетики.
Про це повідомили у пресслужбі міністерства на фейсбук-сторінці.
Грант покликаний підтримати розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема під час відбудови муніципальної інфраструктури у громадах.
«Ця угода є ще одним кроком у нашій співпраці з Європейським інвестиційним банком і урядом Німеччини для зміцнення енергетичної безпеки України на тлі російської війни», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»
Зазначається, що орієнтація на зелену енергетику — стратегічний крок для енергетичної незалежності України. Громадські будівлі споживають значну кількість енергії для освітлення, опалення, охолодження та живлення електропристроїв. Інтеграція відновлюваної енергетики має кілька переваг: безперервність надання послуг, економія коштів, скорочення викидів, підвищення стійкості та зменшення нестабільності цін.
У міністерстві зазначили, що програма розроблена для впровадження енергоефективних рішень у громадських будівлях: школах, лікарнях та дитячих садках.
Грантові кошти будуть виділені громадам та містам, що вже отримують фінансування в межах наявних рамкових кредитних угод ЄІБ. Серед них – Програма енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE) і дві програми з відновлення: Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) і Програма з відновлення України (URP).
Допомога буде надана на забезпечення системами сонячної енергії, геотермальними тепловими помпами, а також пошук рішень для використання енергії біомаси.
Нагадаємо, на Волині викладачі ліцею виготовляють сонячні зарядні пристрої для ЗСУ.
Раніше ми повідомляли, що у Тернополі встановили першу в Україні сонячну енергосистему SmartFlower.
Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі