Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/qWrnuwrcB2s?si=NFJblOWq4ruHuIfgSSSSSS

Суспільство

Незламний бджоляр з Харкова готує мед з лаймом (ВІДЕО)

Опубліковано

Обійстя Михайла в Харкові залило пальним через обстріли. Пасіка вціліла, бо він ще не встиг привезти її із зимівлі. Тож тепер бджоли допомагають йому повернутися на рідне подвірʼя. Михайло Цибулька — пасічник вже в 5 поколінні.

«Дід навчав батька, а мого діда навчав ще його дід. Далі я вже не знаю.» — розповідає він.

У 2018 очолив власну пасіку, дружина допомагала з маркетингом. У 2021 році вже мав базу клієнтів і планував розширюватися. Але почалося вторгнення, і Михайло мусив рятувати родину та бізнес. Відвіз сімʼю на Івано-Франківщину й пробував працювати там. Через війну ціни на мед впали в 5 разів, тож продавав запаси собі в збиток. Аби вийти на нові ринки, вирішив робити з меду крем з різними смаками.

Повернення в Харків

Але серце рвалося додому, і родина вирішила розвивати цю ідею вже в Харкові. У січні 2023 вони повернулися в 2 незламне місто й відкрили там магазин. Крем-мед харківʼянам сподобався, але треба було докупити обладнання.

«Дуже випадково в мережі натрапила на ролик, де дівчинка розповідала що вона розвиває родинну пасіку, і що вона отримала грант від програми «Курс на Незалежність». І я вирішила, що це прямо дуже крута можливість», — Катерина Цибулька

Та 2024 рік приніс родині нове випробування. Російські дрони підірвали нафтобазу в Харкові, там спалахнула велика пожежа.

«А до нас метрів 50 вогонь не дійшов, але все повністю залито нафтопродуктами. Посохли дерева, залило колодязі. Жити в домі неможливо», — каже Михайло Цибулька.

Бджоли вціліли, бо в цей момент пасіка стояла в іншому місці. Саме вони та отриманий грант допомогли Цибулькам встояти на ногах. Родина переїхала на маленьку квартиру та працює ще завзятіше. Завдяки гранту придбали кремувалку, пічку для горіхів та інше обладнання. Михайло власноруч зробив 80 нових вуликів і тепер заселяє їх бджолами. Катя тим часом розробляє лінійку нових смаків для крем-меду і горішків.

Цибульки вже найняли двох працівників і планують створити нові робочі місця. Та найбільші надії Михайло покладає на маленьку доньку Вероніку. Мріє, коли дівчинка підросте, навчити її справи пращурів.

«Маю надію. Якщо їй це буде цікаво, то буду все їй розповідати, показувати, матковивідну справу на неї скину», – каже чоловік.

Суспільство

У Києві зробили безбар’єрний маршрут до хірургічного корпусу обласної лікарні

Опубліковано

На Татарці, у Шевченківському районі Києва, облаштували безбар’єрний маршрут до хірургічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні.

Про це повідомляють на офіційному порталі Києва.

Фото: Офіційний портал Києва.

Маршрут пролягає вулицею Академіка Ромоданова, починаючи від вулиці Загорівської, 1 і до хірургічного корпусу № 2 лікарні, а також до зупинки громадського транспорту на вулиці Юрія Іллєнка.

Фото: Офіційний портал Києва.

Читати також: На Київщині з’явилися три нові ботанічні пам’ятки: де вони знаходяться

У рамках проєкту відремонтували 429 м² дороги та влаштували близько 2017 м² асфальту на тротуарах. Окрім цього, встановили 18 понижень бордюру для зручності пересування маломобільних груп населення. Також додали тактильну навігацію для людей із порушеннями зору, щоб полегшити їхнє пересування і орієнтування.

Нагадаємо, що в Україні відновили майже 900 лікарень.

Фото: Офіційний портал Києва.

Читати далі

Суспільство

Київська міська електричка змінює графік руху до 17 серпня: новий розклад

Опубліковано

Потяги Київської міської електрички курсуватимуть за зміненим графіком до 17 серпня. Зміни пов’язані зі спорудженням тунелю для з’їзду з нового Подільсько-Воскресенського мосту.

Про це повідомляє Kyiv City Express.

Читати також: В Україні система «єЧерга» вже працює на 28 пунктах пропуску

Новий розклад руху

  • По буднях: щогодини — рух по повному кільцю; щопівгодини у години пік — тільки на ділянці Святошин – Вокзальна – Дарниця в обидві сторони.
  • Вихідними: щогодини — рух по повному кільцю.

Залізничники також повідомляють, що у серпні кільцева електричка у вихідні ходитиме на Почайну через Троєщину щогодини.

Для зручності пасажирів квитки на Kyiv City Express можна придбати онлайн через чат-бот Укрзалізниці.

Нагадаємо, що на Київщині з’явилися три нові ботанічні пам’ятки: де вони знаходяться.

Фото: Kyiv City Express.

Читати далі

Суспільство

В Одесі перейменували 85 топонімів: які саме

Опубліковано

В Одесі продовжують декомунізацію та дерусифікацію: 85 топонімів у місті та 347 у області отримали нові назви. Ці зміни відображають нові цінності та культурну спадщину України.

Про це повідомляє  заступниця голови департаменту культури Одеської обласної військової адміністрації Ярослава Різникова.

Деталі дерусифікованих перейменувань

Тепер Думська площа перейменована на Біржову, оскільки в будівлі Старої одеської біржі розміщується міська мерія. Вулицю Льва Толстого тепер названо на честь видатної кінорежисерки Кіри Муратової.

Провулок Ляпунова, розташований біля одеського Художнього музею, отримав назву на честь художника та колишнього директора музею Олександра Ройтбурда. А сквер імені двічі Героя Радянського Союзу Захарова Матвія Васильовича тепер носитиме ім’я кінорежисера Юрія Іллєнка.

Читати також: Укрзалізниця збільшила кількість додаткових рейсів до Одеси

Проспект Академіка Глушка стане проспектом Ярослава Мудрого, проспект Добровольського – Володимира Великого, а проспект Гагаріна – Лесі Українки. Також повернули історичні назви декільком вулицям: вулиця Пушкінська стала Італійською, провулок Чайковського – Театральним, а Гагарінське плато – Аркадійським.

Крім того, кілька пронумерованих провулків Тімірязєва отримали нові назви: Гетьманський, Гайдамацький, Козацький, Характерників, Кобзарський. Замість бульвару Жванецького тепер буде бульвар Військово-морських Сил, а замість провулку Лермонтовського – провулок Госпітальєрів, названий на честь добровольчої організації парамедиків, що була заснована у 2014 році.

Нагадаємо, що в Одесі відкрили пʼять очищених пляжних зон.

Фото: Одеська міська рада.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Підліток з Києва зібрав «домашню електростанцію» для комфортного навчання

Змалку Денис Кучерук цікавився електричними саморобками — переглядав відео, а також самостійно розбирався в електросхемах....

Суспільство1 тиждень тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

РЕКЛАМА: