Суспільство
Неподалік Львова відкрили перший в Україні публічний парк сучасної скульптури (ФОТО)
Перший в Україні публічний парк сучасної скульптури PARK3020 відкрили неподалік Львова – у селі Стрілки, що у Перемишлянському районі, біля приватного комплексу Edem Resort Medical & SPA. Як пише “День”, наразі тут представлені близько сорока робіт авторства, зокрема, Назара Білика, Анни Звягінцевої, Олексія Золотарьова, Антона Логова, Анни Надуди та Богдана Томашевського.
Також у парку представлені результати скульптурного воркшопу з граніту, який проходив у травні 2020-го і учасниками якого були Петро Гронський, В’ячеслав Гутиря, Олександр Дяченко, Олег Капустяк, Володимир Кочмар, Людмила Мисько, Юрій Мисько, Володимир Протас, Віталій Протосеня, Юрік Степанян, Василь Татарський та Гарнік Хачатрян.
Читайте також: У Дніпрі з’явився 7-метровий «Атлант» (ФОТО)
Мета проєкту
За словами голови наглядової ради PARK3020 Ігоря Кривецького, головна мета проєкту – підтримка українських художників, які працюють із сучасною скульптурою.
«Інституція створює передумови для розвитку нового професійного покоління українських художників та їх презентації на міжнародному рівні», – зазначено у пресрелізі події.
А на самій презентації – відкритті парку ішлося про те, що проєкт має довгострокові перспективи, які включають, але не обмежуються постійною експозиційною та навчальною програмами, розбудовою розвитку інфраструктури парку та регіону, а також побудовою позитивного іміджу української культури за кордоном.
Куратор проєкту – засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency Катя Тейлор говорить, що у парку акцентуватимуть увагу не тільки на візуальній частині, а й на вивченні методів і підходів для створення об’єктів у публічному просторі та на систематизації роботи в галузі сучасної скульптури.
Вхід до PARK302 – безкоштовний. Аби потрапити на цю територію, а розташована вона у 25 км від Львова, достатньо попередньо зареєструватися на сайті парку (у розділі «Візит»).
Фото: day.kyiv.ua
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі