Під час тривалих відключень світла багато хто з нас шукає спосіб відволіктися та знайти спокій. Ідеальним рішенням можуть стати книги, які дозволяють зануритися у світ літератури, подивитися на ситуацію з іншого боку та розважитися.
Редакція ШоТам склала добірку творів, які варто мати під рукою в «темні» часи.
«Спитайте Мієчку» Євгенія Кузнєцова
Опис
Сестри, що розгублені в великому місті, можуть відчувати потребу відпочити від міської метушні. Вони можуть зробити відпустку до свого рідного місця, де бабуся Тея завжди поруч. Це може стати часом для відновлення спокою і з’єднання з родинними традиціями.
Розгублені сестри можуть відчувати, що вони втрачають свої ідентичність і потребують часу для самовідновлення. Подорож до дитинства допомагає їм знову з’єднатися з їхніми коріннями і зміцнює їхню внутрішню силу.
«Перші» Марія Олекса
Опис
Це роман, написаний журналісткою Марією Олексою, що розповідає про світлу історію перших досвідів, які назавжди залишаються в пам’яті — перші поцілунки, перше кохання, безмежні мрії і майбутні плани. Це оповідь про Равлика та Влу, двох молодих людей, які зустрілися надто рано, аби зрозуміти, ким вони можуть стати одне для одного.
Вони зустрілися на літньому таборі, в незабутній атмосфері з помаранчевим светром, провели час на прогулянках старим Києвом та обмінювались листами. Для них 68 червня став миттєвістю, яка могла тривати вічно, але життя принесло зміни.
«Записки українського самашедшого» Ліна Костенко
Опис
Роман написано від імені 35-річного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі наш глобалізований час.
У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.
«Катананхе» Софія Андрухович
Опис
Леся, Олекса, їхня донька Тая і собака Діна живуть у звичайній київській панельці з клумбами і тісними балконами. Їхнє звичайне життя змінюється, коли надмірна пристрасть загрожує зруйнувати всі усталені звички й почуття. Софія Андрухович розповідає історію, яка з кожним абзацом стає напруженішою, захоплюючою та майстерною, перетворюючись на лавину подій, що зачаровує читача.
«Майже хороші хлопці» Дар’я Чайка
Опис
«Майже хороші хлопці» – це підлітковий роман, який крутиться навколо ЛГБТ-тематики. В оповідача цієї книжки був найближчий друг Кім. Проте цього літа хтось злив в інтернет особисте листування Кіма, і так вся школа з’ясувала, що він – гей. Тепер він опинився в центрі уваги абсолютно всіх, і це не та увага, якої йому хотілося б.
Хлопець з неочевидних причин віддалився від свого найближчого друга, і тепер всі навколо пліткують про Кіма, висловлюючи всі свої упередження. Як впоратись з гомофобними стереотипами в старшій школі? Як визначитись зі своїми бажаннями й потребами, коли ти проходиш підлітковий вік?
«Майстер Корабля» Юрій Яновський
Опис
Події роману відбуваються в Одесі і читач відразу поринає в атмосферу виробництва фільмів з усіма його особливостями, де режисери сваряться зі сценаристами, де монтуються найкращі кадри, за якими до того йде ціле полювання. В сюжеті легко впізнається мистецька богема того часу: режисер Олександр Довженко, видатний маляр-пейзажист Василь Кричевський, директор Одеської й Київської кінофабрик Павло Нечеса, артистка Іда Пензо.
Це багатоплановий, дещо експериментальний, роман, який описує різні часові й просторові площини та побудований на переплетенні багатьох сюжетів. Але при цьому читається легко і захопливо.
«Там, де заходить сонце» Олена Пшенична
Опис
Це оповідь про Віру Тиху, колишню вчителку української мови, яка опинилася у Будинку для літніх людей після того, як її син волонтерить, а невістка з дітьми евакуювалася за кордон. Віра знаходиться серед стареньких людей, які дивляться, як їхнє життя повільно втрачає сяйво. Книга відкриває самотні старечі серця, їхні таємниці і труднощі, з якими зіштовхується материнське серце.
«Абрикоси зацвітають уночі» Оля Русіна
Опис
Високо в небі над Донбасом літав безпілотник, а потім він зустрів хлопчика Устима і його собаку Жменьку. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик, — незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси.
У цій книжці багато такого, що може здатися казкою, але вона про справжніх людей і безпілотників, які досі літають й охороняють українські землі, а ще — мріють. Тому, коли закінчиться війна…
«Шалені авторки» збірка малої прози українських письменниць
Опис
Це мандрівка крізь двісті років української літератури під час відкривається досвід життя і творчості різних авторок. У них різний стиль та естетика, але вони яскраво і точно змальовують усю множинність і складність жіночого досвіду. Від персонажок Ольги Кобилянської, екзотичних героїнь Софії Яблонської і рішучих бунтарок Ірини Вільде до сучасних текстів Оксани Забужко і Людмили Таран.
«Доця» Тамара Горіха
Опис
Події роману відбуваються навесні та влітку 2014 року у Донецьку. Донбас стає місцем обнуління та віднайдення сили, де пролунають найважливіші запитання та заховані відповіді. Тут, де все почалося, тут і завершиться, коли історія пройде чергове коло, а вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст.
Головна героїня втрачає родину, дім, роботу та ілюзії, але саме тут збирає уламки свого життя заново, знаходячи новий сенс і опору. Крок за кроком читач спостерігає за її трансформацією та переродженням з гречкосія у воїна.
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.
Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».
У рамках протиаварійних заходів:
Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.
Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Де облаштують паркінги
Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:
Вул. Б. Хмельницького: 9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна: 8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
Вул. Стрийська (біля іподрому): Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
Вул. Зелена: 5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
Вул. Личаківська: 5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського: 21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Переваги для міста
Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.
Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.
Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.
Як це працює?
Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.
Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).
На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.
Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Укриття для понад 430 людей
Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.
Сучасне обладнання та автономія
Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.
Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.
Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.
Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.
Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.
Коментарі