Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нема світла та інтернету? Ось 10 книжок від українських авторів, які варто прочитати

Опубліковано

Під час тривалих відключень світла багато хто з нас шукає спосіб відволіктися та знайти спокій. Ідеальним рішенням можуть стати книги, які дозволяють зануритися у світ літератури, подивитися на ситуацію з іншого боку та розважитися.

Редакція ШоТам склала добірку творів, які варто мати під рукою в «темні» часи.

«Спитайте Мієчку» Євгенія Кузнєцова

фото: ВСЛ

Опис

Сестри, що розгублені в великому місті, можуть відчувати потребу відпочити від міської метушні. Вони можуть зробити відпустку до свого рідного місця, де бабуся Тея завжди поруч. Це може стати часом для відновлення спокою і з’єднання з родинними традиціями.

Розгублені сестри можуть відчувати, що вони втрачають свої ідентичність і потребують часу для самовідновлення. Подорож до дитинства допомагає їм знову з’єднатися з їхніми коріннями і зміцнює їхню внутрішню силу.

«Перші» Марія Олекса

фото: Віхола

Опис

Це роман, написаний журналісткою Марією Олексою, що розповідає про світлу історію перших досвідів, які назавжди залишаються в пам’яті — перші поцілунки, перше кохання, безмежні мрії і майбутні плани. Це оповідь про Равлика та Влу, двох молодих людей, які зустрілися надто рано, аби зрозуміти, ким вони можуть стати одне для одного.

Вони зустрілися на літньому таборі, в незабутній атмосфері з помаранчевим светром, провели час на прогулянках старим Києвом та обмінювались листами. Для них 68 червня став миттєвістю, яка могла тривати вічно, але життя принесло зміни.

«Записки українського самашедшого» Ліна Костенко

фото: Абабагаламага

Опис

Роман написано від імені 35-річного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі наш глобалізований час.

У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.

«Катананхе» Софія Андрухович

фото: Komobook

Опис

Леся, Олекса, їхня донька Тая і собака Діна живуть у звичайній київській панельці з клумбами і тісними балконами. Їхнє звичайне життя змінюється, коли надмірна пристрасть загрожує зруйнувати всі усталені звички й почуття. Софія Андрухович розповідає історію, яка з кожним абзацом стає напруженішою, захоплюючою та майстерною, перетворюючись на лавину подій, що зачаровує читача.

«Майже хороші хлопці» Дар’я Чайка

фото: Видавництво

Опис

«Майже хороші хлопці» – це підлітковий роман, який крутиться навколо ЛГБТ-тематики. В оповідача цієї книжки був найближчий друг Кім. Проте цього літа хтось злив в інтернет особисте листування Кіма, і так вся школа з’ясувала, що він – гей. Тепер він опинився в центрі уваги абсолютно всіх, і це не та увага, якої йому хотілося б.

Хлопець з неочевидних причин віддалився від свого найближчого друга, і тепер всі навколо пліткують про Кіма, висловлюючи всі свої упередження. Як впоратись з гомофобними стереотипами в старшій школі? Як визначитись зі своїми бажаннями й потребами, коли ти проходиш підлітковий вік?

«Майстер Корабля» Юрій Яновський

фото: Pabulum

Опис

Події роману відбуваються в Одесі і читач відразу поринає в атмосферу виробництва фільмів з усіма його особливостями, де режисери сваряться зі сценаристами, де монтуються найкращі кадри, за якими до того йде ціле полювання. В сюжеті легко впізнається мистецька богема того часу: режисер Олександр Довженко, видатний маляр-пейзажист Василь Кричевський, директор Одеської й Київської кінофабрик Павло Нечеса,  артистка Іда Пензо.

Це багатоплановий, дещо експериментальний, роман, який описує різні часові й просторові площини та побудований на переплетенні багатьох сюжетів. Але при цьому читається легко і захопливо.

«Там, де заходить сонце» Олена Пшенична

фото: Лабораторія

Опис

Це оповідь про Віру Тиху, колишню вчителку української мови, яка опинилася у Будинку для літніх людей після того, як її син волонтерить, а невістка з дітьми евакуювалася за кордон. Віра знаходиться серед стареньких людей, які дивляться, як їхнє життя повільно втрачає сяйво. Книга відкриває самотні старечі серця, їхні таємниці і труднощі, з якими зіштовхується материнське серце.

«Абрикоси зацвітають уночі» Оля Русіна

фото: ВСЛ

Опис

Високо в небі над Донбасом літав безпілотник, а потім він зустрів хлопчика Устима і його собаку Жменьку. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик, — незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси.

У цій книжці багато такого, що може здатися казкою, але вона про справжніх людей і безпілотників, які досі літа­ють й охороняють українські землі, а ще — мріють. Тому, коли закінчиться війна…

«Шалені авторки» збірка малої прози українських письменниць

фото: Віхола

Опис

Це мандрівка крізь двісті років української літератури під час відкривається досвід життя і творчості різних авторок. У них різний стиль та естетика, але вони яскраво і точно змальовують усю множинність і складність жіночого досвіду. Від персонажок Ольги Кобилянської, екзотичних героїнь Софії Яблонської і рішучих бунтарок Ірини Вільде до сучасних текстів Оксани Забужко і Людмили Таран. 

«Доця» Тамара Горіха

фото: Білка

Опис

Події роману відбуваються навесні та влітку 2014 року у Донецьку. Донбас стає місцем обнуління та віднайдення сили, де пролунають найважливіші запитання та заховані відповіді. Тут, де все почалося, тут і завершиться, коли історія пройде чергове коло, а вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст.

Головна героїня втрачає родину, дім, роботу та ілюзії, але саме тут збирає уламки свого життя заново, знаходячи новий сенс і опору. Крок за кроком читач спостерігає за її трансформацією та переродженням з гречкосія у воїна.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: