Суспільство
Не гірше розробок НАТО: волонтери створили унікальні спальні системи для ЗСУ
Волонтери благодійного фонду «Рій» розробили унікальні спальні системи, що не поступаються розробкам НАТО.
Про це повідомляє ШоТам.
Riy Military Sleeping System (RiyMSS) – спальна система, над створенням якої волонтери працювали впродовж трьох місяців. Розробка призначена для військових, які часто змінюють дислокацію та змушені спати поза приміщеннями.
Спальна система складається із трьох елементів, які в комплексі забезпечують максимальний комфорт для військового:
- вологовідштовхуючого зимового спального мішка;
- водонепроникного чохла на спальний мішок;
- теплоізолюючого каремату.
Вартість однієї системи – 5 тис. грн, що втричі дешевше, ніж імпортні аналоги. До того ж отримати спальну систему можна протягом місяця після замовлення. Натомість пошук, бронювання та доставлення військових спальників з-за кордону може тривати місяцями, запевняють у команді «Рій».
Як створювали спальну систему
Під час розробки спальної системи волонтери разом із українським виробником туристичного спорядження вивчали технічні характеристики спальників за стандартами НАТО. За основу RiyMSS взяли спальний мішок українського виробництва і удосконалили конструкцію, зважаючи на рекомендаціями військових, технологів і навіть альпіністів.
Спальну систему тестували в польових умовах. Наразі RiyMSS отримали схвалення у Командування логістики Командування Сухопутних військ ЗСУ. Вже зараз є запити на спальну систему від 23 підрозділів ЗСУ.
Як підтримати проєкт
Погодні умови та наближення холодів не дають можливості затягувати процес виробництва – зараз невідкладно потрібні як кошти для оплати виробництва спальних систем, так і підрядники, щоб масштабувати їх виготовлення. Мета волонтерів – виготовити для захисників 5000 спальних систем. Для цього потрібно зібрати 25 млн грн. Сума чимала, тож команда «Рій» закликає усіх небайдужих підтримати збір.
Нагадаємо, спальник українського туристичного бренду Turbat визнали найкращим у світі за версією ISPO Award 2022.
Крім того, український бренд POHUY запустив лінійку одягу на застібках для поранених військових.
Фото: facebook.com/riy.ukraine.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі