

Можливості
Не букет, а кошти на розвиток: це 8 міжнародних та українських грантів для жінок
До Міжнародного дня боротьби за права жінок ШоТам розповідає про грантові можливості, що допоможуть реалізувати ідеї, започаткувати власну справу або здобути нові знання.
Конкурс ваучерів на короткострокове професійне навчання «Твій рух вперед 2.0»
Дедлайн подачі: 15 березня 2025
ГО «Феміністична майстерня» оголосила конкурс для на підтримки жінок у складних життєвих обставинах. У межах проєкту 15 жінок отримають можливість пройти обране ними короткострокове професійне навчання тривалістю до трьох місяців, витрати на яке покриють організаторки. Загальний бюджет проєкту становить 240 тисяч гривень.
До участі запрошують жінок віком від 18 до 60 років з Львівської області, які належать до вразливих груп населення (внутрішньо переміщені особи, жительки сільської місцевості, матері-одиначки, багатодітні матері, дружини діючих або загиблих військовослужбовців) та перебувають у складних життєвих обставинах. Кандидатки повинні мати чітке бачення того, як обрана освітня програма вплине на їхнє працевлаштування та принесе користь суспільству. Заповнити реєстраційну форму можна тут.
Гранти на підтримку ветеранок і родин військових від Українського Жіночого Фонду
Дедлайн подачі: 17 березня 2025
УЖФ оголосив конкурс грантів до 520 тисяч гривень для підтримки ветеранок, членкинь родин військовослужбовців, загиблих захисників та захисниць, полонених, зниклих безвісти та волонтерок. Підтримку отримають організації, які надають психологічну та юридичну допомоги, проводять програми перекваліфікації, соціальної адаптації та мистецької терапії. Також фонд підтримуватиме проєкти, спрямовані на розвиток спроможності організацій та партнерських ініціатив між жіночими чи феміністичними організаціями.
До участі запрошують офіційно зареєстровані ГО, які працюють понад рік, мають досвід реалізації грантових проєктів та роботи з цільовими групами, а також необхідні ресурси для втілення цих проєктів. Дізнатися про можливість більше та заповнити заявку можна за посиланням.
Грант для жіночих deep tech стартапів
Дедлайн подачі: 17 березня 2025
Програма Women TechEU підтримує жінок-підприємиць у сфері deep tech, пропонуючи гранти до 75 тисяч євро. У її межах надаватимуть фінансування, менторську підтримку та готуватимуть підприємиць до залучення інвесторів і розвитку бізнесу, базою якого є штучний інтелект, агротехніка й нові матеріали. Участь можуть взяти компанії з обмеженим фінансуванням, засновані жінками на керівних посадах.
Програма триває шість місяців — з 1 липня 2025 року по 1 січня 2026 року. Прочитати про проєкт детальніше та подати заявку можна на Women TechEU.
Конкурс для підприємиць «Створено жінками»
Дедлайн подачі: 23 березня 2025
Франко-українська торгово-промислова палата оголосила конкурс «Створено жінками — 2025» для українських жінок-підприємиць, які розвивають свій бізнес в умовах війни та невизначеності. Програма має підтримати підприємиць, спростувати упередження щодо «жіночих» бізнесів і надати можливості для масштабування та зміцнення власної справи.
Переможниця отримає грант від 100 до 150 тисяч гривень на розвиток бізнесу, консультаційну підтримку та членство у палаті. Фіналістки зможуть пройти тренінг з пітчингу, а всі учасниці — з цифрової комунікації. Для участі необхідно підготувати своє фото, презентацію проєкту, відео про компанію та офіційний реєстраційний документ, які можна надіслати на сайті.
Приз для ініціатив, що підтримують жінок у лідерстві на міжнародному рівні
Дедлайн подачі: 28 березня 2025
Парламентська асамблея ради Європи надає премію Вігдіс у розмірі 60 тисяч євро ініціативам, які сприяють підвищенню ролі жінок та гендерній рівності. Цим призом відзначать зусилля для збільшення участі жінок у громадському житті, лідерських ролях та ухваленні рішень. Номінації приймають онлайн, а нагороду вручають в Страсбурзі наприкінці червня.
Подати заявку можуть як індивідуальні кандидати, так і організації.
Гранти на навчання та бізнес для жінок Запорізької області
Дедлайн подачі: 1 квітня 2025
Проєкт «ФОРСАЖ», який реалізує ГО «УкрПростір» за підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), оголосив грантовий конкурс для жінок-ВПО Запорізької області. Учасниці можуть отримати фінансування на навчання в курсах до 3 місяців з отриманням сертифікатів або на започаткування, відновлення чи розширення власного бізнесу, включно з закупівлею необхідного обладнання та менторською підтримкою.
Заявки на грант можуть подавати жінки, які мають статус ВПО та проживають на підконтрольній Україні території Запорізької області. Сума гранту складає до 1 500 доларів і залежить від конкретної заявки. Для подачі заявки та отримання додаткової інформації можна звертатися на електронну пошту [email protected].
Акселератор з диджиталізації бізнесу для жінок
Дедлайн подачі: 14 квітня 2025
Незабаром відбудеться набір на другу хвилю програми Empowering Women: Digitalisation and Export Acceleration, спрямованої на підтримку українських жінок-підприємиць, які прагнуть цифровізувати свій бізнес та вийти на міжнародні ринки. Програму реалізують Garage48, Естонська асоціація ділових і професійних жінок (EENA) та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).
30 переможниць акселератора зможуть скористатися рішеннями для диджиталізації власного бізнесу вартістю до 2 тисяч євро (включно з податками). Цикл навчання у форматі онлайн відбудеться з 2 травня по 21 листопада 2025 року. Подати заявку можна за посиланням.
Гранти швидкого реагування для жіночих правозахисних організацій та жінок-миротвориць
Дедлайн подачі: заявки приймають на регулярній основі
Гранти від Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги (WPHF) надаватимуть на підтримку стратегічних, короткострокових і невідкладних ініціатив для підвищення впливу жінок на мирні процеси.
Програма передбачає два види підтримки:
- пряма підтримка — надається у вигляді послуг з бюджетом до 30 тисяч доларів та тривалістю до шести місяців. Послуги можуть включати логістичну підтримку — переклад, догляд за дітьми, доступність для людей з інвалідністю, подорожі тощо та експертну технічну допомогу — тренінги, стратегічна підтримка, збір та аналіз даних;
- короткострокові гранти — фінансування до 100 тисяч доларів через міжнародні неурядові організації з максимальною тривалістю проєкту шість місяців. Ініціативи можуть включати адвокаційні кампанії, місії «човникової дипломатії», участь у мирних переговорах та інші заходи, спрямовані на посилення ролі жінок у миротворчих процесах.
Детальні умови участі та аплікаційна форма доступні на офіційному сайті WPHF.
Можливості

Хостингова компанія HOSTiQ.ua запустила п’ятий щорічний грантовий конкурс «Допомога хвостикам». Волонтерські та благодійні організації з України можуть отримати тисячу доларів для реалізації корисного проєкту на підтримку безпритульних тварин.
Про це повідомили організатори.
Про конкурс
У 2024 році участь у конкурсі взяли 70 організацій. Тоді грант отримав проєкт із міста Глухів на Сумщині — команда облаштувала вольєри для собак поблизу прифронтової зони. За словами менеджерки програм КСВ HOSTiQ Юлії Піменової, у таких регіонах можливості залучення допомоги обмежені, тож локальні ініціативи мають особливу вагу.
«Було страшно подаватись на грант — чи помітять нас? Наважились для блага тварин. За виграні гроші ми зробили те, що було в мріях та планах довгий час. Радіємо з того, що нам вдалося покращити умови життя наших підопічних»» — поділилась Яна Сокол — авторка проєкту, що переміг у 2024 році.
Читайте також: UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам
Цьогоріч переможця визначать у травні. Автори проєкту мають реалізувати свою ініціативу протягом місяця після отримання фінансування та прозвітувати про витрати.
Приймання заявок триватиме до 30 квітня 2025 року. Детальніше про умови участі можна прочитати за посиланням.
Цьогорічними партнерами конкурсу стали: IT-компанія ZONE3000, мережа «Фокстрот», KORMOTECH, бренд «Клуб 4 лапи» та виробник COLLAR. Вони також визначать власних переможців та нададуть призи.
Нагадаємо, що на Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО).
Фото обкладинки: Unsplash
Можливості

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.
Про це повідомили в КМДА.
Умови програми
Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:
- ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
- члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;
- дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.
Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви
Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.
Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.
Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.
Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.
Фото обкладинки: Getty Images
Можливості

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.
Про це повідомили в Google.
Теми воркшопів
Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.
Розклад онлайн-зустрічей:
- 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
- 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
- 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.
Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Pixabay