Суспільство
Науковці підтвердили перспективність Hyperloop в Україні
За результатами науково-технологічного дослідження, Національна академія наук України погодила впровадження технології “транспорту п’ятого покоління” Hyperloop в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.
Які висновки науковців?
Для втілення проекту в життя потрібна, зокрема, аналітика пасажиропотоків, оцінка промислового потенціалу України та проведення міжнародних конкурсів Hyperloop з метою підтримки та розвитку інноваційних розробок.
“Науковці переконані, що виробничі потужності, інвестиційні можливості та управлінські переваги дадуть змогу успішно розвивати проект HypeUA. За оцінками науковців, гіперлуп може не тільки стати новітнім самостійним видом транспорту, а й спонукати розвиток супутніх галузей”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні вироблятимуть електричні автомобілі та літаки
Зазначається, що партнери визначили свою готовність брати участь у розвитку технології гіперлуп та минулого року підписали меморандуми про співробітництво. Серед них: Агентство розвитку Дніпра, Платформа розвитку інновацій, Інноваційний парк UNIT.City, ДП ВО “Південмаш”, Український інститут майбутнього, Гемфрі Інжиніринг, Каховський завод електрозварювального устаткування, Укроборонпром.
“Наступним кроком є реалізація проекту на базі Центру транспортних інновацій Transport Tech Hub. Основна ціль Центру – об’єднати всі технології, які кожен партнер проекту може привнести, для отримання найбільш ефективних рішень в галузі транспорту”, – заявили в Мінінфраструктури.
Що варто знати про Hyperloop?
Hyperloop – це розроблена Ілоном Маском транспортна система, що складається із сталевих труб, усередині яких переміщається поїзд – герметична капсула на аеродинамічній подушці.
Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину.
Будівництво тестового майданчика для надшвидкої транспортної системи Hyperloop, розробленої Ілоном Маском, почнеться у місті Дніпро. Міністерство інфраструктури та компанія Hyperloop Transportation Technologies уже домовилися про співпрацю в галузі розвитку технологій високошвидкісного транспортування.
У Мінінфраструктури заявили, що квиток на Hyperloop коштуватиме дешевше, ніж на літак і поїзд.
Суспільство
Де і скільки висадили?
- 151 тисяча сіянців з’явилася в лісництвах Київському, Святошинському, Межигірському та Пуща-Водицькому;
- 57,5 тисяч сіянців висаджено в межах Броварського, Білодібровного, Дніпровського, Микільського та Дарницького лісництв;
- майже 33 тисячі дерев поповнили територію лісництв Конча-Заспівського та Дачного.
Які дерева висаджували?
- дуб;
- яблуня лісова;
- горобина;
- бархат амурський;
- алича.
Коментарі
Суспільство
Про конкурс
Коментарі
Суспільство
Відновлення будинку на вулиці Незалежної України у Запоріжжі, який у жовтні 2022 року зазнав удару російської ракети, зроблено вже на 80%.
Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телеграмі.
Історія будинку та відновлення
Ворог знищив два підʼїзди та пошкодив 59 квартир. Наразі зруйновані підʼїзди відбудовані, завершено ремонт і утеплення покрівлі всього будинку. У квартирах встановили вікна й двері, поклеїли шпалери, зробили натяжні стелі, а у санвузлах — поклали керамічну плитку.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Також тривають фінальні роботи:
- утеплення фасаду всіх підʼїздів;
- прокладання магістральних мереж опалення та зовнішньої каналізації;
- сантехнічні й електромонтажні роботи;
- штукатурення стін і влаштування стяжок.
Залишилося встановити вікна на сходових клітках і провести благоустрій прибудинкової території. Мешканці будинку активно слідкують за ходом робіт.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото обкладинки: виставлене Іваном Федорововим.
Коментарі