Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Натуральний лимонад у вас вдома. П’ять українських виробників та рецепти для приготування

Опубліковано

У спекотний літній день багатьом смакує чудовий напій — лимонад. Його часто асоціюють із не дуже корисним продуктом — щось на кшталт солодкої газованої води. Насправді ж в Україні є виробники, які виготовляють лимонад повністю натуральним, спеціально вирощуючи фрукти та ягоди. Пропонуємо вам п’ять компаній, які створюють не лише смачний та освіжаючий, а й корисний продукт. А ще перегляньте простий рецепт приготування домашнього лимонаду, який точно слід собі зберегти.

Класика та грейпфрут від «Лепрекон»

Насолодитися освіжаючим лимонадом і згадати молодість можна з напоями від компанії «Лепрекон». У їхньому асортименті є добре відомий кожному «Буратіно», названий на честь однойменного казкового героя. Раніше цей лимонад виготовляли у Запоріжжі на базі потужностей пиво-безалкогольного комбінату №1, який вже припинив своє існування. Тепер виробництво перейняло для себе підприємство «Лепрекон». А ще в асортименті компанії — лимонад зі смаком грейпфрута: ви відчуєте солодкість, терпкість і трохи гіркоти з медовим присмаком. Цей фрукт прекрасно втамовує спрагу й освіжає, залишаючи приємний посмак. Якщо ж ви фанат класики, компанія готує і напій на основі лимону.

Фото: www.facebook.com/leprekon.zp

«Лепрекон» у 2015 році заснували два ентузіасти-любителі сидру як стартап. Вони почали з виробництва яблучного напою за власною рецептурою. Поступово розширювали свій асортимент новими, ексклюзивними сортами, яких ще не було на ринку. Зараз в них можна ще придбати квас та різні коктейлі.

Ціни: від 17 гривень за літр

Де придбати: у торгових точках «Leprekon» та «Ведмідь» у різних містах, зокрема в Запоріжжі та Маріуполі. Повний список місць можна знайти на карті

Лимонад з огірка та м’яти від Topfruits

Для поціновувачів хенд-мейду пропонуємо лимонади, які ще потрібно доготувати вдома. Компанія Topfruits з Одеси продає фасоване фруктове пюре. Його потрібно у склянці залити сильногазованою водою в об’ємі 280 мілілітрів, після чого утвориться готовий напій. Серед смаків лимонаду в асортименті є огірок з лимоном та м’ятою, манго з маракуєю, хуго та класичний мохіто. Виробник вказує, що поєднання огірка досить незвичне на смак, але точно не залишить вас байдужим.

Фото: www.facebook.com/Graniltd

У Topfruits — повний цикл виробництва, від вирощування фруктів і ягід, до готового продукту. Вони виготовляють чаї, лимонади та пюре. До складу входять лише натуральні фрукти та ягоди вищого сорту, які проходять ретельний відбір. Вони зберігають усі корисні властивості завдяки циклу глибокого заморожування за технологією IQF — шокове заморожування.

Ціни: 16 гривень за штуку

Де придбати: у соцмережах, відправляють поштою

Крем-сода і тархун по-чернігівськи в Bierwelle

Ситро та крем-сода прямісінько з Чернігова. Крафтова броварня Bierwelle тішить своїх покупців не лише десятками сортів пива, а й різними видами лимонаду власного виробництва. В асортименті ще є напій Дюшес, лимонад з бузини, тархун та «Буратіно». Їх можна придбати винятково в торгових точках, тож не факт, що в одному місці ви зможете скуштувати всі шість смаків.

Фото: www.facebook.com/Bierwelle

Чернігівська крафтова броварня Bierwelle працює вже понад вісім років. Співвласник пивоварні Андрій Осіковський свого часу теж опановував науку пивоваріння. Запускати процес виготовлення напоїв запросили угорських фахівців, які навчали працівників Bierwelle секретам майстерності. За основу броварня бере традиційно-класичні рецепти, додаючи трохи авторства. Асортимент налічує приблизно двадцять основних сортів пива та десять сезонних. Також є широкий вибір сидру та лимонад власного виробництва.

Ціни: від 20 гривень за 0,9 літра

Де придбати: у торгових точках Bierwelle у різних містах, зокрема в Одесі та Дніпрі, та закладах Хряк, Robata, Buddka Bar. Повний список місць можна знайти тут. У Чернігові працює адресне доставлення

Освіжаюче мохіто прямісінько з Умані

Цей лимонад ви, можливо, вже куштували, адже компанія «Уманьпиво» виготовляє його понад 28 років — з 1993-го. В асортименті пропонують класичний «Уманський лимонад», який можна відрізнити з тисячі, а також яблучний напій та мохіто. Виробник вказує, що не додає жодних штучних барвників і підсолоджувачів до свого лимонаду — тільки чисту воду, цукор і фрукти. Тому ці напої пропонують навіть малечі.

Фото: www.facebook.com/uman.lemonade

Підприємство розвиває свої потужності з 1878 року. Там поєднують стародавні традиції та новітні технології, щоб ви могли придбати дійсно якісну продукцію з натуральної сировини. Уманські технологи постійно консультуються з німецькими експертами пивоваріння. Особливість компанії в тому, що сировину для виробництва вони вирощують самі, на власних полях. А на бджолиних пасіках збирають свій мед для приготування медового пива.

Ціни: від 195 гривень за бокс із 6 склянок 0,33 літри

Де придбати: на сайті, у соцмережах, у низці супермаркетів

Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

М’ятний анчан та білий чай від Eat easy

Українська компанія-виробник ферментованих cлабогазованих безалкогольних напоїв-пробіотиків та корисних альтернативних снеків Eat easy серед продукції також пропонує лимонади. Виробник створює живий напій завдяки подвійній ферментації симбіотичною культурою бактерій tibicos з природною газацією. Туди він додає якийсь із чотирьох смаків. Ви можете придбати дюшес, білий чай, м’ятний анчан, а також поєднання квітів розели, малини та шипшини

Фото: www.facebook.com/eateasy.ua

Eat easy — це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні, його заснували у 2014 році. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки. Зокрема, виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам — чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. 

Ціни: 79 гривень

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Сиропи з ананаса й барбарису від EKAFOOD

Сироп — ще один варіант майже самостійного приготування лимонаду вдома. Компанія «Гранд Хорека» випускає їх під торговою маркою «EKAFOOD». Цей продукт виробник створює на основі натурального концентрованого соку з ягід і фруктів. Розчин є сумішшю глюкози та фруктози. Сироп насичений солодким смаком і запашним ароматом тих інгредієнтів, які були використані при його створенні.

Фото: abyhom.com

Придбати можна як класичний лимонад, так і мохіто та смаки ананасу, малини й барбарису. Приготувати напій таким чином — досить просто. Достатньо вилити вміст пакування до склянки й додати пів літра води та кілька кубиків льоду. І вуаля — освіжаючий лимонад готовий. Продукцію працівники EKAFOOD виготовляють самостійно, із натуральних відбірних інгредієнтів найвищого ґатунку. Купити її ви можете як у роздріб, так і гуртово, по Києву — безкоштовне доставлення.

Ціни: 7,6 гривні за одне пакування

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Лимонад власноруч: готуємо вдома

Для приготування класичного лимонаду вам знадобляться 160 грамів цукру-піску, три великих лимони, один літр води та приблизно 40 хвилин часу. Цукор слід висипати в каструлю і залити його 200 мілілітрами води. Поставте варитися, поки не розтануть всі кристали цукру. Постійно помішуйте, а одержаний сироп залиште охолонути. З лимонів слід вичавити сік, змішати його з цукровим сиропом. У підсумку в вас вийде шість порцій лимонаду, подавайте його охолодженим.

Якщо ви не споживаєте цукор, маємо для вас інший. Вам слід використовувати у приготуванні дуже стиглі та солодкі фрукти. Це може бути медова диня, солодкі сорти манго, кокосове молоко. З останнього, до речі, можна приготувати дві порції напою всього за п’ять хвилин. Беремо 400 мілілітрів кокосової води (можна придбати готову або взяти свіжу з кокоса), 30 мл лимонного соку, три лаймові часточки та пучок листків м’яти. У кокосову воду додайте лимонний сік і збовтайте. У ступку складіть листочки м’яти та часточки лайма. Розімніть, щоб м’ята і цедра віддали запах. Розкладіть по склянках м’яту з лаймом. Залийте кокосовою сумішшю. Додайте кубики льоду і подавайте.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі