Суспільство
Нацбанк презентував пам’ятну монету «Єлизавета Ярославна»
Національний банк ввів в обіг монету, присвячену княжні Єлизаветі – старшій доньці київського князя Ярослава Мудрого.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Нацбанку.
«Друзі, нумізматична колекція поповнилася ще однією цікавою монетою. Сьогодні, 28 липня, Національний банк вводить в обіг нову пам’ятну монету “Єлизавета Ярославна”. Вона продовжує серію Видатні особистості України», – розповіли в НБУ.
На аверсі монети зображений орнамент із вплетеним тризубом, що прикрашає залізну сокиру X–XIII ст., та орнаменти, характерні для середньовічних Скандинавії та Київської держави. На реверсі – стилізований образ Єлизавети Ярославни.
Монета виготовлена з нейзильберу, номінал – 2 гривні. Тираж – 30 000 штук, вартість – 56 гривень.
Цікаві факти про про княжну Єлизавету та монету
- Єлизавета у 1044 вийшла заміж за Гаральда Суворого. Він закохався у княжну під час своїх перших відвідин Києва і, здобувши славу та скарби, повернувся за нею. Після загибелі Гаральда в битві Єлизавета Ярославна вдруге вийшла заміж – за короля Данії Свена ІІ Естрідсена.
- У давньоруських джерелах немає згадок про Єлизавету Ярославну, але безліч відомостей про неї містять ісландські королівські саги, західні хроніки й вірші («віси») самого Гаральда, які він складав на честь дочки Ярослава «із золотою гривною».
- Ця пам’ятна монета – 168-ма в серії «Видатні особистості України».
- Під час конкурсу ескізів для монети було представлено шість концепцій. Перемогу здобув дизайн київських художників групи «АртТРіум» – Володимира Тарана та братів-близнюків Олександра й Сергія Харуків. Вони створили дизайни для майже 400 українських пам’ятних монет, а також активно працюють у сфері української філателії.
- Мотиви монети імітують різьбу по дереву, характерну для середньовіччя Скандинавії. За взірці взято декор порталів деяких скандинавських церков. Орнамент, що розміщений у центрі монети у вигляді тризуба, характерний для середньовічної Київської Русі. Він підкреслює подібність і спорідненість декоративного мистецтва Скандинавії та Київської держави.
Нагадаємо, Національний банк ввів в обіг монету, присвячену українській повстанській пісні «Ой у лузі червона калина».
Також ми повідомляли, що Нацбанк презентував пам’ятну монету «В єдності – сила».
Фото: bank.gov.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі