Економіка і бізнес
«Наші страви стають донатами»: шеф-кухарі з України та Сакартвело зібрали гроші та техніку для армії

На 22-й благодійній гастровечері на Черкащині зібрали 1 400 000 грн, 1 комплект РЕБ та 6 FPV-дронів. Для цього зусилля об’єднали 18 шефів та барвумен. 16 із них приїхали з різних міст України, а двоє — з Сакартвело.
Про це повідомила агенція PR Batteries.
Авторські страви, благодійні лоти та жива музика
На благодійній «Гастровечері для ЗСУ», що пройшла на Черкащині, зібралося 140 гостей. Серед них були військові з шести бойових підрозділів, волонтери, меценати та друзі проєкту.
Гості скуштували 7 авторських страв, які розробили спеціально для події. Усі продукти та напої партнери заходу надали безплатно. 100% зібраних коштів та техніку передали підрозділам 110 ОМБр ім. генерала Марка Безручка, 46 ОАеМБр, 138 ЗРБр, 122 батальйону 81 ОАеМБр, 155 ОМБр ім. Анни Київської, Інженерно-технічній роті в/ч А1008 (14 ОМБр). Представники цих бойових підрозділів також були гостями заходу. На заході виступили Тоня Матвієнко та Олег Собчук (гурт СКАЙ), а ведучими стали Андрій Семенчук і Катерина Марчук.
Читайте також: «Маленькі янголи-охоронці»: нацгвардійці показали своїх чотирилапих друзів на передовій (ФОТО)
Під час благодійного аукціону розіграли:
• книгу з підписом «Залізного Генерала» Валерія Залужного;
• прапор із підписом Олександра Усика;
• пам’ятні речі з автографами сестер Кіченок;
• м’ячі та футболки з підписами гравців «Шахтаря» і «Динамо»;
• військові артефакти від підрозділів, для яких організували вечерю.
Центральним лотом вечора було «Панно Перемоги» — композиція, складена з 51 бойового шеврона різних підрозділів та бригад.
«Наші страви стають донатами, а донати стають зброєю. І тим самим ми допомагаємо», — розповів Віктор Альохін, шеф-кухар RIVERWOOD relax park, у якому приймали гостей.
Наступну гастровечерю планують провести в Івано-Франківську.
Сакартвело + Україна
Темо Парцванія з Сакартвело в Україні живе вже 11 років. Він каже, що допомога війську — це його спосіб віддячити країні, яка стала другою домівкою: «Моя донька наполовину українка, так що я відчуваю те, що я повинен зробити щось для України. Я кухар, я ресторатор, і я розумію, що моя справа може комусь допомогти».
Частував гостей також й шеф-кухар з Києва Олександр Ярош, який служить у мобільній вогневій групі. Він розповів, що до гастровечері долучається в перервах між чергуваннями.
Про «Гастровечері для ЗСУ»
Шеф-кухарі з Асоціації кулінарів України протягом трьох років організовують благодійні гастровечері на підтримку армії. На 22-х таких заходах зібрали понад 60 мільйонів гривень для бойових підрозділів, передали десятки дронів та автомобілів. Гасло проєкту: «Якщо ти не в ЗСУ, ти для ЗСУ!».
По всій Україні шефи презентують авторські страви, а гості куштують високу кухню та донатять.




Нагадуємо, що одесит створив гру про війну в Україні очима кота.
Фото: агенція PR Batteries
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Економіка і бізнес

У столиці провели один із найбільших маркетинг-форумів року — MRKTNG MRTHN 2025, організований медіа MMR та холдингом ekonomika+. Під гаслом «Під сонцем інсайтів» понад 500 учасників і понад 40 спікерів зібралися, щоб поділитися досвідом і показати, як маркетинг може впливати не лише на бізнес, а й на цілу країну.
Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Від аналітики до культури
Маркетинг-форум відкрив CEO Elit-Web Ігор Воловий, який презентував дослідження потреб онлайн-покупців. Анна Гладіревська з EVA показала, як технології доповнюють сервіс, а не замінюють людину. За словами Віктора Іванченка й Олександра Байдікова з Megapolis+, міська реклама — це не просто білборди, а частина простору.
Про сміливість інвестувати в культуру під час війни говорив Сергій Грабчак з Ощадбанку. За словами організаторів, ці кейси співпраці з Litkovska, MAKHNO та Tsvite Teren надихнули багатьох у залі. А Володимир Завадюк і Наталія Вовк з 1+1 media поділилися прикладами контенту, який дарує надію — зокрема, проєктами «Клуб %1» і «Різдво. Ти не один».
Мілітарі-маркетинг та нові ролі брендів
Окремо обговорювали мілітарі-комунікації. Серед учасників панелі були Олександр Алимов і Олексій Покришень з агенції TWID, Оксана Бондаренко з НГУ «Азов», Сергій Тодосан і Олег Шульга з «АЗОВ.ONE» та «К-2». Модерував зустріч Віталій Капустян.
Спікери торкнулися теми викликів — як знайти правильні меседжі, будувати довіру та залучати донаторів, не перетворюючи комунікацію на рекламу.
Читайте також: Український мюзикл «Тигролови» представили на Бродвеї у Нью-Йорку
Не лише реклама, а й сенси
Один із блоків обговорення був про брендинг і репутацію. Ксенія Сікорська розповіла про ребрендинг ПУМБ, а Ольга Дівущак — як працює Foundation Coffee Roasters з цінностями. Валерія Толочина з MEGOGO говорила про вимірювання впливу бренду.
Світлана Попова з AFINA Group згадала тему підтримку українських виробників, а Дарʼя Маліхатко з Publicis Groupe — аналітику, яка веде до реальних інсайтів. Василь Яцишин поділився кейсом оновлення бренду «Мяу!», Наталія Євдокімова — інструментами BigData, а Маріанна Коніна пояснила, як керувати онлайн-репутацією. Тарас Маципура з Carlsberg Ukraine розповів, як будувати ефективні команди.
Анастасія Ливинець з МХП зазначила: «Справжнє мистецтво маркетингових комунікацій можуть створювати тільки люди, які мають мотивацію та спільні цінності»
На завершення обговорили нішевий маркетинг і культуру як нову моду з Валерією Русаненко (Pandora), Катериною Тейлор (Port of Culture), Вікторією Середою («Сенс»), Святом Загайкевичем («Підпільний Стендап») і Сергієм Костею (Bolt).
Разом із ekonomika+ організатори зібрали кошти на десятки кілометрів зв’язку для 5-ї окремої штурмової бригади.
«Кожен донат — ще один метр, який наближає перемогу. Бо маркетинг — це не лише про продукт, це про сенс і відповідальність», — прокоментували благодійну частину заходу організатори.



Нагадуємо, що Орландо Блум вийшов в етер BBC One Show із браслетом UNBROKEN (ВІДЕО).
Фото надала комунікаційна команда MRKTNG MRTHN 2025