Суспільство
На Житомирщині презентували мобільну пересувну котельню
На Житомирщині на заводі котельного обладнання KRIGER презентували мобільну пересувну котельню – це теплогенератор, що може працювати з використанням багатьох видів твердого палива: дрова, тріска, пелети деревини й соняшника.
Про це повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
За його інформацією, головною перевагою такої котельні, є її повна автономність та незалежність від центральних комунікацій.
Потужність обладнання – від 300 кіловатів до 1 мегават – дозволяють у разі виникненні надзвичайної ситуації за лічені години поновити подачу тепла у соціальних закладах, господарських приміщеннях чи житлових будинках.
Один блок може опалювати до двох багатоповерхівок. В якості транспортної та захисної бази теплової установки використовується контейнер, що може переміщатися та розвантажувати без будь-яких обмежень.
Дивіться відео: «До зими готові»: громада на Київщині облаштувала дров’яну котельню для обігріву школи
Усі технологічні процеси в транспортабельної котельні повністю автоматизовані та передбачено роботу в режимі дистанційного керування. Для обслуговування такої станції раз на добу потрібен лише один працівник.
«Обладнання, розроблене житомирськими винахідниками, може стати порятунком для жителів територій, які через російські ракетні удари, можуть залишитись без опалення посеред зими», – відзначив Бунечко.
Також мобільний теплогенератор може стати гарною альтернативною газовому опаленню для господарських приміщень, шкіл, лікарень.
Відзначається, що розробка стала можливою завдяки співпраці бізнесу з державним «Укргазбанком». Саме кредитні кошти, залучені за пільговою державною програмою, дозволили втілити розробку у життя та запустити її у виробництво.
Нагадаємо, у Рівному відкрили першу когенераційну установку, яка працює на газі та виробляє теплову- і електроенергію.
Окрім того, у Києві в Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню.
Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі