Суспільство
«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик
Господарі на своїй землі — не влада, а жителі
«Діти наші сидять удома в ґаджетах. І щоб якось зацікавити їх виходити на вулицю, вирішили зробити щось новеньке — щоб дітям було де гратися, і взагалі була цікавість до вулиці», — розповідає Іванна.
«Найбільше нас вразило, що люди зрозуміли, господарі в громаді — саме вони, а не селищний голова чи його заступники. Адже в нас демократичні вибори: сьогодні одні при владі, завтра люди вибирають інших. Але господарі на своїй території залишаються — це наші жителі, і коли вони починають турбуватися про щось, то бережливо ставляться до того, що роблять. І діток своїх виховують, і вчать», — вважає Галина Ширченко.
Щоб молодь побачила, що їхні ініціативи підтримують
«Брали участь, наприклад, пенсіонери, які постійно доглядають свої двори. Ми ходили дивитися, подяки людям приносили, а за три найкращі двори дарували торти. Це начебто дрібниця, але ті люди, які роками доглядали за клумбами, аж тепер отримали подяки за свою роботу. Вони були вражені, посміхалися, й очі їхні світилися».
«Суть у тому, щоб молодь повірила й побачила, що їхні ініціативи підтримують. Що це йде на користь не однієї людини — для її особистих потреб, а для всіх. Можливо, потім ця молодь піде у владу й буде продовжувати робити гарні справи. Я вірю в наше майбутнє».
«Сьогодні ми приберемо в хаті, завтра розчистимо свій двір, післязавтра в лісі сміття позбираємо. Почнемо змінювати свій населений пункт, свою громаду й розчистимо Україну».
Не треба боятися — треба брати й робити
«Не треба нічого боятися — треба просто брати й робити. А там, де ми можемо — ми підтримуємо. Звісно, є певні обмеження, бо триває війна», — каже Галина.
«У нас люди, коли йдуть до виборчої дільниці, сподіваються, що прийде чарівник, який змахне чарівною паличкою чи скаже чарівне слово, і в нас усім стане добре жити. Але ж, щоб щось змінилося, нам усім треба усвідомити це й щось для цього робити. Колись східного мудреця запитали: “Скільки чекати змін?”. А він відповів: “Якщо чекати, то довго”».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі