Суспільство
На Закарпатті відновлять старовинну дерев’яну церкву
На Закарпатті обласна влада візьме на баланс старовинну дерев’яну церкву св. Параскеви 1753 року в селі Олександрівка Хустського району. На її реставрацію в обласному бюджеті Закарпаття цьогоріч виділено 800 тис. грн. Про це повідомляє Укрінформ.
“В бюджеті Закарпатської області ще в минулому році були закладені 600 тис. грн на реставрацію пам’ятки архітектури XVIII ст. Олександрівської церкви св. Параскеви — але їх не змогли використати, бо церква нічия, там не відбуваються богослужіння, немає громади, вона не має власника. Для того, аби ці гроші можна було використати, згідно з бюджетним кодексом, у пам’ятки мусить бути власник,”- кажуть в ОДА.
Читайте також: Унікальна церква-фортеця з Хмельниччини прикрасила підручники історії
Наразі не йдеться про реставрацію унікальних розписів Олександрівської церкви, а про ремонт дерев’яного даху.
Як повідомили в ОДА, у подібній ситуації була свого часу дерев’яна церква в селі Гукливий. Там теж не могли використати гроші з обласної субвенції на реставраційні роботи, бо пам’ятка не мала власника. Церкву на баланс узяла сільська рада, після чого розпочалися реставраційні роботи.
Чому ця церква особлива?
Церква збудована у 1753 році та є справжньою окрасою села Олександрівка (колишня назва Шандрово), Хустського району, Закарпатської області. Культова споруда увінчує широку поверхню пагорба і вимальовується чітким силуетом на тлі невисоких гір.
Церква двозрубна, тридільна, з видимим нахилом стін до середини. Вежа з чотирма фіалами біля оснування шпиля височіє над західним зрубом.
Читайте також: На Закарпатті реставрують 250-річну дерев’яну церкву без жодного цвяха
В олександрівському храмі можна побачити багаті, найповніші і найліпше збережені настінні розписи, виконані у 1779 році майстром Стефаном Теребельським, і малювання народних майстрів. Про це повідомляє напис на західній стіні нави. Колись бабинець з плоскою стелею від нави з високим арковим склепінням відділяла зрубна стіна з відкритим порталом. Усередині XIX століття прохід було збільшено. Вівтарний зруб відгороджено чотирирядним іконостасом XVIII сторіччя.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі