

Суспільство
На Вінничині покажуть бункер «Вервольф» у доповненій реальності
У Вінницькій області ставку Гітлера «Вервольф» мають намір «відновити» для туристів у первозданному вигляді за допомогою технологій доповненої реальності.
Про це пише Укрінформ з посиланням на директора Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Сергія Гареника.
За його словами, від самої ставки «Вервольф» залишилися тільки брили залізобетону, після того, як її підірвали нацисти. Побачити ж зруйновані будівлі у первозданному вигляді відвідувачі зможуть вже незабаром.
Новий тур із QR-кодами
Зазначається, що до нового туристичного сезону готується оновлений екскурсійний маршрут, де за допомогою QR-кодів можна буде зчитати всю відому інформацію про кожний із об’єктів, а також побачити, як вони тоді виглядали за допомогою спеціального мобільного додатку, що створює доповнену реальність.
За джерелами, новий екскурсійний маршрут завдовжки 2 км матиме цифрову й аналогові складові. Його обладнали інформаційними стендами зі спеціальними QR-кодами, сканування яких відкриватиме відомості про якусь із частин «Вервольфа».
Також біля кожного стенду встановлять бетонні макети зруйнованих споруд, які колись були розташовані на цьому місці. Наразі розробка аналогової частини оформлення стенду вже завершується й навесні вона запрацює.
У п’яти точках ставки планують встановити реферні точки по краях залишків об’єктів, які дадуть змогу відтворювати доповнену реальність за допомогою спеціально розробленого мобільного додатку.
Довідка
Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму – це філія Вінницького обласного краєзнавчого музею, створена 15 липня 2011 року.
Комплекс складається з двох об’єктів:
- території колишньої ставки,
- братської могили військовополонених, які загинули під час будівництва «Вервольфа» поблизу селища Стрижавка Вінницького району.
Нагадаємо, історичні об’єкти Вінниці візуалізували у 3D.
Окрім того, український «Тунель кохання» очолив 10-ку маловідомих романтичних місць світу.
Також на Волині презентували туристичний маршрут за місцями бойової слави УПА.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ